Šta je novo?

AMD Ryzen 3

Ivke, kada ti prelaziš na Rađana? Zaslužio si za svu podršku toj porodici procesora da ti pošalju jedan free primerak sa sve coolerom ako dozvoljavaš promenu LCa.
Hahahahaha
Vala stvarno bi trebalo.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Verovatno ne uskoro, zato sto mi nije potrebno za ono sto radim trenutno. Ovaj i5 sam uzeo jer sam morao da se otarasim FX-a dok je pod garancijom i dok jos nije izasao Ryzen 3(sad ce cene FX-a u bunar) :D
Mada, ne bih se zalio da dobijem jedan 1600 :D

Nema tu podrska jednoj ili drugoj porodici procesora, ili nekoj firmi, samo sta je najbolje za novcanik i da ima zadovoljavajuce performanse.
Za mene je to bio ovaj polovan i5.
Za nekog ko uzima novo, trenutno je velika vecina intel procesora besmislena.
 
Poslednja izmena:
osim ako žele da novčano pomognu toj napaćenoj, i sada nepravedno defamiranoj firmi.
 
Poslednja izmena:
Zestok konkurent intelovim i3 i i5 non K procesorima.

S obzirom na perf/price Ryzen 3 mogao bi imati zapazenu ulogu.
 
imace zapazenu ulogu do kraja godine kada izlazi novi i3. mada sam odgledao linusov test i u igrama je i aktuelni i3 malo ispred, znaci da je ovaj vrv kao pentium. treba pogledati detaljiniji test.
 
Fino su zaokružili liniju sa R3. Nije baš samleo i3 kao što je Ryzen 5 uništio i5 ali skroz konkurentno.
 
Trebalo bi da bude u prodaji od juče.
 
Jos jedan odlican launch za AMD. Koliko sam video, 1200 model lagano stize na 3.9-4.0ghz a voltage ispod 1.3v, sto je sjajno, dosta manje napona traze od r5 modela. Na tim klokovima kagano bije i3 u igrama, plus je quad. Odlican izbor za ispod 200e uz plocicu tipa asrock b350m ili mai b350 vdh.
 
Vidim ja cu za svoje potrebe ovaj 1200 da lovim [emoji16]
Jos ako moze 2000 da izvuce u st passmarku za 4ghz pa to je super!


Sent from my Nokia 5
 
Fin cpu, jedini problem(konkurencija) je sam AMD sa r5 1400 modelom, koji je oko 50e skuplji, sto nije mnogo. Opet sa budget konfe svaki evro znaci. Sa druge strane, kao sto je neko vec pomenuo ranije, AMD je veoma brzo oborio cenu ryzen 5 modela, prakticno posle 2 i po, 3 meseca, konkretno r5 1400 je u Evropi startova za oko 200e, sad je vec na oko 150e, pa je vrlo moguce da cemo videti i r3 1200 za ispod 100e.
 
Mene zanima koliko je Ryzen 3 bolji od FX-a, konkretno FX 8350/8370
 
Rece Stiv da ce valjda praviti video sa komparacijom SB/Buldozer/Ryzen
 
Da, plus test real life test sa rx 570, 580, gtx 1060 pa i gtx 1070. Ocekujem dobre rezultate, i kada se se malo stabilizuju cene mocice fin komp za 600e sa ryzen 3+rx 580/gtx 1060 osnovom.
 
Mene interesuje generalno razlika izmedju R3 1200 i G4560.
Oboje guraju 1050/Ti
Koliko sam shvatio AMD nece ispod ovoga tj imati procesor pandan G4560 neki R2 sempron
 
Bolji je r3, jasno, samo ne onoliko koliko je skuplji, ako govorimo za igre. Opet quad je i dosta bolje radi sa jacim grafama, cekamo jos testove, ja sam juce gledao njega i gtx 980 u testu, bottlenecka prakticno nema. Sigurno gtx 1060/rx 580 rade ok, jer je ryzen 3 uz oc skoro na nivou lokovanog i5 kaby.

Opet, za g4560, gtx 1050 ti je sweet spot i najsnaznija karta na kojoj nema nikakvog bottlenecka. Ako imas tipa 70-75e vise za cpu i plocu, tteba ici na ryzen 3.
 
Mene zanima koliko je Ryzen 3 bolji od FX-a, konkretno FX 8350/8370
Za gaming ce Ryzen 3 na 3.8-3.9GHz biti bolji od FX-a, to je sigurno.
Mozda u nekim igrama koje lepo koriste 8 threada FX(sa brzom memorijom i NB OC-jem) bude egal/ima prednost, ali generalno ce bolje biti na R3.
 
Za gaming ce Ryzen 3 na 3.8-3.9GHz biti bolji od FX-a, to je sigurno.
Mozda u nekim igrama koje lepo koriste 8 threada FX(sa brzom memorijom i NB OC-jem) bude egal/ima prednost, ali generalno ce bolje biti na R3.

U kojim je to igrama koje koriste 8 threada FX i blizu i5-7500? Kakav crni FX - OC Ryzen 3 je daleeeko brzi. Cak i te igre koje koriste 8 threadova traze jake threadove, nema tu sta vise FX da trazi.
 
U kojim je to igrama koje koriste 8 threada FX i blizu i5-7500? Kakav crni FX - OC Ryzen 3 je daleeeko brzi. Cak i te igre koje koriste 8 threadova traze jake threadove, nema tu sta vise FX da trazi.
Daleko brzi R3 od 8core FXova!? U st da i ne sigurno "daleko"

Sent from my Nokia 5
 
Poslednja izmena:
U kojim je to igrama koje koriste 8 threada FX i blizu i5-7500? Kakav crni FX - OC Ryzen 3 je daleeeko brzi. Cak i te igre koje koriste 8 threadova traze jake threadove, nema tu sta vise FX da trazi.
Globalno-da. Ne mora da znaci za svaku igru.

Ima nekih igara koje koriste sve threadove, npr Overwatch, pa sam sa klokovovanim FX-om imao 90-100fps, a sa ovim i5 imam 220-230.
S druge strane, u Gta V sam imao odlican average fps, uz povremene dropove(generalno daleko bolje od i3/Pentiuma), ali je daleko bolje iskoriscavala 6 threada nego Overwatch, a CPU zauzece na obe igre isto. I dalje je primetno bolje na ovom i5, ali nije ni priblizna razlika kao u OW.

Zato sam rekao-u pojedinim igrama ce sigurno biti egal(mozda i malo bolji)klokovan FX 8XXX sa klokovanim NB+brzom memorijom sa R3, ali ce u vecini slucajeva biti bolje na R3, takodje AM4 je daleko perspektivnija platforma, potrosnja bar duplo manja, sve u svemu R3 bolji izbor. Na vreme sam prodao FX :D
 
Screenshot_20170728-145516.png

Ja koliko vidim na stock su isti, a kloknut 1200 ih je rasturio.
Nije mi jasno kako je toliko velika razlika izmedju G4600 i i3 6100 u min.fps.
 
Poslednja izmena:
U naslovima koje testiraju npr. PC Gamer i slicni "objekticni" kanali.
 
Ryzen 3 na defaultu od 3.1 nije nista posebno, tu je negde sa G4560. Ali kada ga OC na 3.7-3.8, to je potpuno druga klasa i ne treba ga vise porediti sa G4560 vec sa i5-7400. U svojoj kategoriji, G4560 je najbolji izbor i ostace jos jako dugo, pogotovo za igrace na srpskom budzetu koji ne traze "locked 60" i slicno. Intel ga je zacenio "nerealno" malo, toliko da sama ima probleme sa i3 linijom koju niko vise i ne razmatra.. A istovremeno ni ti slabiji i5 uopste nisu (u igrama) toliko ubedljivi protiv njega a kostaju tri puta vise.. Ryzen ti je taman za to gde G4560 nije dovoljan a ne moras da placas ~200e za i5.
 
Zar ne bi trebalo da je klok na klok Ryzen malo sporiji od KL procesora?
 
[YOUTUBE]kjQDKK-oj5M[/YOUTUBE]

Po ovome tek u nekim igrama pravi bottleneck za 1070,1080. Odlicna budzet opcija, kao sto @NevisStarShine rece, gdje nije dovoljan G4560 , r3 1200 je odlican.
 
Nazad
Vrh Dno