Šta je novo?

AMD Ryzen 3

Pa ima onaj klip što sam postavio, čovek priča deset minuta, objasnio sve opcije u biosu, čemu služe i koje su bezbedne vrednosti napona.
 
Pogledao sam klip je odličan repka za klip.
 
Upravo to. Ili da namesti u biosu ili da ne cacka ionako brzi ram za gejming znaci u slucaju kada se ima graficka 1080 i jace. Ovako nema razlike a moze samo neka nestabilnost ponekad da se desi. A sto se tice rama jeste da i 2133 neki mogu na 3000 ali sa kojim tajminzima. Ne znam da li tajminzi imaju ulogu kod rajzena tipa dzaba 3000 sa viskim tajminzima ili je samo frekfenca bitna.
 
Običan tajming cl16 ništa posebno
final 01.png
čak i na gtx 1050ti u gejmingu baca 5-6 frejma više, na gtx 1080 sigurno 20-30 frejma više.
 
Ja tek sada vidim postove. Posao, malo vamo-tamo. Videcu posle kada dodjem kuci. Ma davno sam se igrao sa overclok-om kada sam bio klinac i malo ispao iz fazona. Sada dok pohvatam ovaj UEFI bios i 101 opciju za clock...zavrti mi se u glavi, a dovoljno mi trenutno ludila na poslu da se zavrse neke stvari :) Videcu posle sta i kako, pa javljam. Da ne mislite da sam iskulirao. Hvala svakako svima!
 
B350M GAMING PRO je ok ploca koliko sam uspeo da zakljucim iz ove male OC sesije? Uzeo bih je u kombinaciji sa R3 1200
 
Imas dva slota za memoriju a ploca sljasti i ne znam koji ce ti to. Bolje ovo sto je predlozio clan Space Beer.
Ili ova ploca sto ja imam. Stvarno radi za sve pare za sada.
 
nemam ni jednu od te dve u ponudi.. Ovo imam:

Asus Prime B350M-A
MSI B350M BAZOOKA
Gigabyte GA-AB350-Gaming
MSI B350 PC MATE
Asus Prime B350-PLUS

ovo ostalo je van budzeta. Kapiram ova poslednja da je najbolja, a koja je prva iza? Sta je bitno sa ovom b die memorijom za ryzen?
 
bice onda MSI bazuka :)
 
Jeste ali i5 radi na ploci od 50e ;)
 
Dzaba radi na ploci od 50e ako je R3 1200 + B350 = 180-90. I5 7500 je sam oko 175e na KP cini mi se plus 50e za tu plocu izadje 225e znaci skuplje za 8gb rama maltene. Sa AMD kombom dobijas kvalitetniju plocu plus potencijalno vizuleno lepsu a ne onaj krs od h110 plus za apgrejd imas procesore od 6/12 i 8/16 i sledece verzije tih procesora dok je intel max sadasnjih 4/8 i to je to. Jedino sto intel ima integrusu ali ko sastavlja gejming komp bolje onu razliku odozgo da ulozi u ram nego da ima integrusu pored normalne ionako je samo mucenje sa onom integrusom.
 
Stvarno moram...
Koliko su neki ljudi ograniceni i koliko ne kapiraju pojam i delo reci sarkazam, to nije realno. Tako da svog konja mora da brani :) Nebitno dal je crveni ili plavi.

Interesantno je da su iz Nisa svi. I da su relativno noci na forumu, mirodjije u svakoj corbi, pumpaju postove ko blesavi, a ako im se to prebaci, mrtav si covek.
"Vizuelno lepsa ploca" hahahah, kakav vrhunac fanboy-izma, ovo ni intelovci sa svojim "nijedna ploca ispod 200e nije dovoljno dobra", nisu dostigli.

Moderacijo lepi poene i banove(meni naravno), i usput prati malo kakvo ti je stanje na forumu, za promenu.
GN.
 
Poslednja izmena:
Dzaba radi na ploci od 50e ako je R3 1200 + B350 = 180-90. I5 7500 je sam oko 175e na KP cini mi se plus 50e za tu plocu izadje 225e znaci skuplje za 8gb rama maltene. Sa AMD kombom dobijas kvalitetniju plocu plus potencijalno vizuleno lepsu a ne onaj krs od h110 plus za apgrejd imas procesore od 6/12 i 8/16 i sledece verzije tih procesora dok je intel max sadasnjih 4/8 i to je to. Jedino sto intel ima integrusu ali ko sastavlja gejming komp bolje onu razliku odozgo da ulozi u ram nego da ima integrusu pored normalne ionako je samo mucenje sa onom integrusom.

Da se ne lazemo, taj Intel jeste brzi CPU. Nije velika razlika ni u cifri ni u performansama ali jeste brzi.
Poenta testa je dali cpu od 100e moze da parira dosta skupljem procesoru za gaming. Moze, nekako, kad se nategne. Ko sklapa masinu za gaming trebalo bi da pogleda malo jace procesore. Ovo je u danasnje vreme stvarno minimum za masine.
 
Ko sklapa masinu za gaming trebalo bi da pogleda malo jace procesore. Ovo je u danasnje vreme stvarno minimum za masine.
Gde ces to da izjavis... Pa kako... Pa ovde se mole na pentium g4560 i i3, i hvale na sve strane kako su to extra cpu za gaming i jos multitasking drze i ne kaslju... Joj...
 
Zanimljivo, quad core sa dobrim IPC-om na 4GHz je minimum minimuma za gaming masinu :D
Procesor koji izvlaci 100+ average fps cak i u cpu intenzivnim titlovima, minimum minimuma :D

@djokosrb

Pretpostavljam da je na moj racun uvreda. Ne znam cime je izazvana doduse.
 
Poslednja izmena:
Da se citiram iz intel teme:

Krajnje je vreme da se sovinisticki fanbojizam i prozivke/ubedjivanja sta ko da radi sa svojim novcem svede na minimum (posto je nemoguce totalno iskoreniti) te vas molim da prijavljujete te ce administracija preduzeti konkretne korake... unapred zahvalan
(Ne vazi za Sajbera, on je vec obavesten :))

Ne zanima me da li je sarkazam, 3-smisleno, bla bla itd, secem u korenu. Sala i zezanje uvek dobrodosli ali neki ako nisu na platnom spisku crvenih,plavih (ili zelenih) pod hitno da se jave lekaru jer ovo vise nije normalno...
 
Zanimljivo, quad core sa dobrim IPC-om na 4GHz je minimum minimuma za gaming masinu :D
Procesor koji izvlaci 100+ average fps cak i u cpu intenzivnim titlovima, minimum minimuma :D

@djokosrb

Pretpostavljam da je na moj racun uvreda. Ne znam cime je izazvana doduse.
Pa jeste. To je budzet masina. Jel moze da se igra? Moze. Ide to nekako i za 100e nudi poprilicno dosta performansi ali realno, jel treba ici ispod toga?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Može i sa G4560 + 1050Ti lepo da se igra.

To je neki minimum danas.
 
KOLOS, a sta, ako kazem da u nekim igrama g4560 pre zakuca od gt1030? I da se to jasno vidi kada se ta graficka upari sa i7? Imam proof, ako treba. Situacija je specificna doduse, ali to je ipak gt1030. Inace se slazem da je to minimum (g4560+gt1050/1050ti), ali bas budzet minimum, cak smatram da athlon 950 ima prednost nad intelom u tome. A kako je intel podigao cenu tog cpu - malo gubi smisao pored r3.
 
Poslednja izmena:
Pa zakuca i moj i7 sa 1070 u nekim situacijama, šta sad.

Ako neko ima knap za takvu novu mašinu(G4560), to je što je.
 
Hoces da kazes ako se nema vise para ;)
U tom slucaju se pruzis koliko se dugacak i govoris sebi da radi bruka jer si presao sa ko zna cega.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
GTX 1050/1050 Ti sa bilo kojim procesorom(G4560,I3 4xxx, I5, I7) u većini naslova, davaće iste rezove. Tek sa gtx 1060, RX 470/480 i jačim kartama, biće razlike...

https://www.youtube.com/watch?v=FUapuF0y30s
 
@dvocevka, druze, nije sve u fps. Kada cpu zakuca na 100% u nekim igrama dolazi do pogorsanja odziva na kontrole, javljaju se stateri. Uz pentium g4560 ti trebas sve zivo da gasis u pozadini, ako igras nesto cpu zahtevnije. To je veliki kompromis. Dzaba taj fps, kada komfor je sporan. U tom testu nema 0,1 i 1% da se vidi o cemu pricam.
 
Poslednja izmena:
Ok...Mada ja sa I3 4160 i 1050ti, nisam imao nikakvih problema sa bilo kojom igrom(multi i singl), normalno sa nekim pristojnim podešavanjima u 1080p...Tek sa Rx 470 se osećalo da štuca, to što ti kažeš zauzeće na 100%...
 
Da se ne lazemo, taj Intel jeste brzi CPU. Nije velika razlika ni u cifri ni u performansama ali jeste brzi.
Poenta testa je dali cpu od 100e moze da parira dosta skupljem procesoru za gaming. Moze, nekako, kad se nategne. Ko sklapa masinu za gaming trebalo bi da pogleda malo jace procesore. Ovo je u danasnje vreme stvarno minimum za masine.

Po meni nije minimum vec sasvim ok varijanta uzeti 4/4 za gejming narocito ako se ne ide na 1080/ti. Minimum je g4560 i moze lepo da se igra pa do juce su ti 4/4 bili sweet spot a sad od jednom ne valjaju. Nece igre da pocnu da seckaju od jednom zbog 4/4 cpu. Onaj botlnek o kome svi trube je veoma relativna stvar i moze kombo 4/4 cpu i 1080ti bez botlneka ako se igra u 2k ili 4k na ultra npr, u praksi nece niko stavljati 720p i low na te karte. Recimo R3 i 1060/rx570 sasvim solidan kombo i daleko je to od minimuma za 1080p. Minimum za gejming bi bio g4560/1050/ti/rx 560 recimo.
Evo bice ok i ovaj novi i3 4/4 od intela i tu ce biti dileme da li i3 ili R3. Ove sadasnje i3,i5 ne bih ni laserom dotakao kamo li dao novac po ovim cenama.
 
Dobro, ja obrnuh sve novije naslove na skoro max setovanjima (negde grafika i nije baš mogla da se izbori za konstantnih preko 40FPS-a), ali ako vi kažete da to nije to, da je minimum neki i5/R3 onda sam ja verovatno u zabludi bio. Pogotovo je Caridze u pravu (sa njegovim valjda FX-om ili Athlon II, nikako da popuni profil) kad kaže da je sad u stvari najbolje AMD 950 da se uzme jer sam ja imao negde stutter, iako nisam, ali sigurno je u pravu. Oni njegovi rusko/poljski YT-ovi i sajtovi su najrelevantiji dokaz.
 
Nazad
Vrh Dno