Šta je novo?

AMD Ryzen 3

[YOUTUBE]kjQDKK-oj5M[/YOUTUBE]

Po ovome tek u nekim igrama pravi bottleneck za 1070,1080. Odlicna budzet opcija, kao sto @NevisStarShine rece, gdje nije dovoljan G4560 , r3 1200 je odlican.

Upravo to, za rx 570/580 i gtx 1060 odlicna opcija. Za ono preko ipak treba nesto jace.
 
Dakle bukvalno sada ide ovako:
G4560 + 1050/1050Ti
R3 + RX470/570 ili 1060 6GB
R5 + RX580/580 ili 1070
Heh za dalje me i ne interesuje ;-)

Steta samo sto ova Ryzen serija nema makar nekakav bacac slike na parcetu sopstvenog silicijuma :)
 
takav cpu se koristi sa odvojenim grafikama. ko hoće ofis mašinu, ionako ne kupuje cpu od 120e.
 
Ne kazem ja nista povodom toga, ti procesori i jesu da se uz njih uzima gpu posebno nego eto jedino sto izbacise ploce na kojima pola backplate zauzese silni video izlazi koji nemaju svrhu ;-)
Znam future proof ploca itd ali ne ide mi nekako.

Recimo zeleo bih kupiti dobar proc i plocu i da vozim integrisanu dok se ne skupi za nesto ozbiljnije.A da dajem 30e na bacac slike zvani lp pasivac itd jok :)

No ode ovo u mali off.

Koliko vidim Ryzen 3 ako bude po normalnim cenama od oko 100, 110e postaje odlicna opcija za 1080p gaming a i po malo ozbiljnijeg rada
 
Na AM4 mozes da bocnes Bristol Ridge APU, doduse sa matorom Excavator platformom, dosta je to losije od R3.
 
Pojavio se kod nas, cena 14990 i 17490.
Nije loše, malo skuplje od najjeftinijeg i3 mada ako je samo igranje u pitanju sa slabom kartom onda je pentium i dalje najisplativiji.

Ovu su prve cene naravno, biće po drugim radnjama malo jeftinije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Po meni se najviše isplati uzeti 1200, kloknuti ga na 3.9/4 GHz i uživati :)
 
+bolja ploca + bolje hladnjenje i na kraj koliko para izadje procesor ? 200e :smackbum:
 
210e izadju solidna ploca koja moze bez problema 3.9-4.0GHz, LC-CC-120 i Ryzen 1200.

Prestani da trolujes temu.
Hladjenje se isplati uzeti za bilo koji procesor, dosta obara temperature i tise je od bilo kog stock hladnjaka, za 20e svaki PC koji vredi preko 500e bi trebalo to da ima.

I bez dodatnog hladjenja moze da se klokne na 3.7-3.8GHz.
 
Poslednja izmena:
Svaka (B350) ploča koja podržava OC i stock kuler su dovoljni za 3.7 GHz bez razmišljanja. Šteta što su kod nas ploče i dalje (pre)skupe. A da ne govorimo o ceni grafičkih i memorije (RAM i SSD). AMD taman izbaci odlične procesore po dobrim cenama, ali tržište ostalih PC komponenti pomrsi račune, jer je upgrade trenutno preskup.
 
Na dva različita testa/sajta 1200 je OC na 3.9/4.0 sa box kulerom sa temp oko 65.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Upravo, nije bas neophodno aftermarket hladjenje. Ne mora 3.9 da se gadja, moze i 3.7, tu bi temperature verovatno bile i ispod 60 stepeni.
 
Ryzen 3, koliko vidim po testovima za 3.9-4.0ghz ne zahteva napon veci 1.3v, cak ni toliko, zato takve temperature, tako da aftermarket hladnjak i nije neophodan.
 
To sto si ti video na testovima ne mora da znaci da ce kod tebe biti tako. Sve zavisi kakv ti primerak padne. Mozda kod nekog treba napon veci negde manji od 1.3 i da li ce nekom na 4.0 da radi isto sve zavisi od samog primerka.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poenta moje price je da ryzen 3 zahteva dosta manje napona, sad da li je to 1.3 ili 1.325 ili 1.35 nebitno. Bitno da ne udara u granicu od 1.4v.
 
Da, koliko videim, Ryzen 3 ide bez problema na 3.9 GHz, često i na 4 GHz. Zato kažem da je 3.7 GHz zagarantovano sa svakom B350 pločom i box kulerom, a više od toga i nije neophodno
 
Na ryzen 5 je prakticno na bilo kojoj b350 ploci zagarantovano 3.7ghz, neki primerci i na boljim plocama bez korekcije napona...
Ryzen 3 bih i ja tako digao 3.7-3.8ghz i terao, 200mhz ne znaci nista.
 
Cuj ne znaci nista, to je ovde nazvano "psiholoska granica". Jednostavno na 3800 nije brz kao na 4000 :)
 
Da li vredi sada prelaziti sa g4560 + B250M D3H + 1x8 Kingston Savage 2400 CL12 na Ryzen 3 ? Vuce me ovaj Ryzen 5 1600, iako vise volim Intel. Planirao sam da predjem za nekih godinu dana na Intel i5 7500 ili polovan Intel i7 6700/7700.
 
Hvala. Zadrzacu ovu platformu sa G4560 i posle ubaciti neki i5 ili i7. Pozdrav. Sve najbolje druze.
 
Ako je za igre, nema mnogo smisla. Ako je za posao, može i biti razlike. Mada u tvom slučaju je najbolje čekati Coffe Lake i nadati se da će intel ubaciti 4 jezgra u i3 (što je vrlo verovatno)
 
Naravno da ima smisla ubaciti i5 i za igre, nece imati isti perf/$ ali ce sigurno bolje raditi igre na i5.
 
D*bil testirao FX na stock gde vrslja turbo, napon katastrofa, procesor throttluje, ram na 1600MHz. Bilo bi barem 15-20% vise fps-a za FX U Gta V i slicnim titlovima da je NB kloknut, cpu zakljucan na 4.3GHz i brzi ram.

Za to mu nije potreban dodatan hladnjak, samo vreme i znanje, a bitno da je Ryzen umeo da klokuje :D

Nema sta, ako se uzima nov racunar Ryzen 3 je ocigledno bolji izbor. Mnogo bolji ST, duplo manje trosi, perspektivnija platforma, cak i cena nije adut novom FX-u.
Jedina svrha FX-a je jeftin upgrade neke stare Phenom/Athlon masine, ali ovakvi klipovi su cista glupost.
 
D*bil testirao FX na stock gde vrslja turbo, napon katastrofa, procesor throttluje, ram na 1600MHz. Bilo bi barem 15-20% vise fps-a za FX U Gta V i slicnim titlovima da je NB kloknut, cpu zakljucan na 4.3GHz i brzi ram.

Za to mu nije potreban dodatan hladnjak, samo vreme i znanje, a bitno da je Ryzen umeo da klokuje :D

Nema sta, ako se uzima nov racunar Ryzen 3 je ocigledno bolji izbor. Mnogo bolji ST, duplo manje trosi, perspektivnija platforma, cak i cena nije adut novom FX-u.
Jedina svrha FX-a je jeftin upgrade neke stare Phenom/Athlon masine, ali ovakvi klipovi su cista glupost.
Većina ljudi ne klokuje ergo platforma mora da radi kako treba i na stock :p zato je Buldožer i prošao kako je prošao.
 
Nazad
Vrh Dno