Šta je novo?

AMD Ryzen 3

Ako može neki CINEBENCH R15, mislim ako imaš, ako ne ništa onda.
A za ram filni ako može da radi na 3000-3200MHz, i ako gejmuješ FPS ide malo više.
 
Ako može neki CINEBENCH R15, mislim ako imaš, ako ne ništa onda.
A za ram filni ako može da radi na 3000-3200MHz, i ako gejmuješ FPS ide malo više.

Default 3.1Ghz.jpg
4.0GHZ.jpg

Evo. Na Default i sa overclock 4.0.
P.S. Probao sam da stavim na 4.2 i nece da post. Mora BIOS reset. Verovatno treba jos nesto da se cacka. al mislim da je 4.0 skroz dovoljno. Mrzim me sada da se drndam. Ovo je na brzinu.
Valja spavati i raditi sutra :eyebrows:
EDIT: I da zahvalim svima koji su savetovali da uzmem ovaj procesor umesto 1300X sa slabijom b320 plocom. Ovako sam stvarno dobio mnogo. Sa dva klika do 4.0GHZ.
Hvala jos jednom svima!
 
Poslednja izmena:
Vidim danas da moze napon do 1.425v, 1.450v. Amd preporucuje da se ne ide vise od 1.425. Bas cu da probam da stavim na 1.40 i da probam onda da ga upalim na 4.2Ghz itd. Pa javljam kada dodjem sa posla. A onda da vidim sta moze ram g.skill 2400mhz
 
Ma gde ces taj napon na budzet plocu i stock kuler?!
 
Pa na toj ploci su i isli 1.40v na 4ghz. Meni sve radi na 1.30 a 4ghz. Kapiram da nece umreti..ili... ?
 
Pa verovatno nece umreti, ali ne razumem koju potrebu imas da dizes napon za 10%(i potrosnju za dosta vise od toga, jer eksponencijalno raste potrosnja) da bi dobio 5% visi klok?

Neisplativo u svakom smislu.
 
Ta ploca drzi ~ do 1.42V bilo koji r5, tako da ne brini za 1.4V. Ali ne vidim potrebu dalje silovati cpu :)
 
Takodje bih se slozio da se ne bakces sa 4.2 jer je to nedostizno za rajzene. Vecina R3 moze na 4.0, neki i na 4.1 ali nema potrebe jer ti ne znace tih 100mhz. Ako ti radi na 4ghz na 1.3 naponu ostavi tako i vozi. Jedino mozda da namestis multiplajer na 40.25 cisto da ti klok nije 3.99 vec da predje 4ghz.
 
Ok. Poslusacu vas. Nego me zanimalo ustvari kakav mi primerak zapao. Jer on extra radi na 1.30v 4.00Ghz i drzi temp max 53step. Al dobro. Stajem na ovom.Hvala na savetima, svakako cu da ga oborim na 3.5ghz jer mi ne treba silovanje. Vise sam radio testiranja zbog sebe *znatizelja njegovih mogucnosti*,a i vas, ko god razmislja o ovom procesoru, ploci itd. Jos jednom...Hvala svima na savetima ;)
 
Malo je 3.5 ispod 3.7 ne bih isao. Kad ti vec lepo radi ostavi ga na 4ghz. Sa 500mhz manje gubis vise od 15% performansi a kad vec radi lepo i ne greje se nema problema.
 
Ma daj ne zezaj. Ne spustaj ga ispod 4GHz ako radi na 1.3V. To je smesan napon za tu plocu, potrosnja ne smesna a i cpu se nece oznojiti od toga. Dokle god je temp ok nemas apsolutno nijedan razlog da ga spustas. Cestitam na sjajnoj kupovini ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
+3000

Vozi na 4GHz, odlican napon, nije nista pretegnuto, nema brige.
 
Poslednja izmena:
Ma gde pretegnuto, nije to ni blizu natezanja. Ja moj poteram i na 1.45V bez razmisljanja. Ili teraj na 4GHz ili ga daj nekome drugom ko ce da postovati :d

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
filni,
diži to na 4,1GHz radni napon 1,35v, ram na 3000MHz, soc voltage 0,95v.....nisu ti procesori od plastelina pa da se rastope, 1,3v nikakvo opterećenje nije, a i tih 53C - da se smrzneš, primerak te zapao do "OO" .
 
Poslednja izmena:
ce probamo, a jos samo da mi kazete kako da nateram ram na 3000 :D Ja metnuo 2600 i odmah nije hteo POST da uradi.Verovatno mu nesto fali, a to bas ne znam sta :)
 
Evo ti ovde čovek objasnio kako se klokuje RAM na ryzen platformi.

 
ivanbass1 je bio najbrži, tako da ide njemu :)

Preuzet 1300X danas, veliko hvala kolegi Dandy. Ispravljanje pinova ovih dana, testiranje mozda tek krajem meseca, tad drugu stize R5 i ploca, ili ranije ako nadjem nekog sugradjanina sa Ryzenom voljnog da pomogne :D
 
i5 ide na dobos ako sve bude u redu sa R3.

Verovatno cu uzeti neku od boljih B350 i malo bolji ram, pa kad dodje vreme samo da upadne neki 6/12.
 
ce probamo, a jos samo da mi kazete kako da nateram ram na 3000 :D Ja metnuo 2600 i odmah nije hteo POST da uradi.Verovatno mu nesto fali, a to bas ne znam sta :)

Ma ništa lakše od toga, ima AMD jedan programčić master tryzen
01.JPG
Levo gde piše memory clock ručno podesi na 1333, 1467 ili 1600MHz, i krajnje desno gde piše VDDR SOC podesiš na 0,95v pa ako neće povećavaš na 0,975.
 
Poslednja izmena:
@dobrivoje pun ti je inbox, ne mogu da odgovorim na PM.
 
Ma kakav ryzen master nista to ne valja cak mislim da setuje vrednosti tek kad se pokrene. Overklok samo u biosu sto za cpu sto za memoriju. Poveca se brzina ako nece poveca se napon do 1.4 moze lagano ako ni tad nece povecaju se tajminzi. Brzina memorije zavisi od kita pa i ploce, ne moze svaka na 3000 pa ni na 2666 ali realno svaki 2400 manje vise moze na 2666.
 
Soc odmah dizi na 1.1 i ne razmisljaj, bezbedan je napon a povecava stabilnost memorije. Ja sam isto sa oc iz biosa, old school.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ma kakav ryzen master nista to ne valja cak mislim da setuje vrednosti tek kad se pokrene. Overklok samo u biosu sto za cpu sto za memoriju. Poveca se brzina ako nece poveca se napon do 1.4 moze lagano ako ni tad nece povecaju se tajminzi. Brzina memorije zavisi od kita pa i ploce, ne moze svaka na 3000 pa ni na 2666 ali realno svaki 2400 manje vise moze na 2666.

Može i u biosu da se podesi naravno, pa kome kako više odgovara. Na 2666MHz bi trebala svaka da radi pa i ta njegova bez problema. Nekako filni nije baš iskusan sa podešavanjima u biosu, a i nešto nije gužva da mu se pojasni oko podešavanja. Eto probao sam da mu dam neku ideju za podešavanje. Kod mene radi kingston sa 2133 na 3200MHz.

Soc odmah dizi na 1.1 i ne razmisljaj, bezbedan je napon a povecava stabilnost memorije. Ja sam isto sa oc iz biosa, old school.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

I ja sam oc iz biosa ali soc na 0,95 ne vidim neku prednost osim većih temperatura na 1,1V.
Probao sam na dve m. ploče AMD320 i na AMD350 stabilno na 0,95v. nisam primetio neke negativnosti zbog toga.
old scholl ,)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno