Šta je novo?

AMD Ryzen 3

Jedino to, mada ja bih (iz lenjosti) samo ostavio tako:d
 
Interesantno kako R3 na 3.9GHz ima bolji multi-core skor u CPU-Z od FX 8350, R3 ima 1792, a FX 1566.

Single nije za poredjenje, gotovo duplo bolji, 450 u odnosu na 242..
 
FX 8350 na default-u ?
 
To je referentni skor iz CPU-z, pretpostavljam da je na stock sa ukljucenim turbom.

Drug koji koristi 8350 sa iskljucenim turbom ima skor 230/1530, tako da je ovo verovatno sa ukljucenim turbo modom.

Cak i da je 20% visi skor, sto mu je i maksimum za OC(oko 4.8GHz, potrosnju, hladjenje, opterecenje ploce i napajanja na stranu), opet bi bio tek za nijansu bolji od R3 na 3.9GHz..
 
037f604acae1f3f041e5f4da8e73aa52.jpg


Naručih ovo. Lomio sam se izmedju 1200/ 2200G
1200 je ponegde brži i hladniji a imam RX470 pa integruša nije potrebna.
E sad, kako nategnuti Hyper TX3 na am4? Nema mounting kit za njega


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ne treba ti. On ima montažu sa onom polugom. Samo je zategneš kao i na Am3 platformi.
 
@dovahpig

Za 10e vise si mogao uzeti daleko bolju plocu, doduse ne toliko fensi, MSI X370 Sli Plus.
 
Nema alc1220, namerno sam ciljao plocu sa tim kodekom

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Jel su ovo cene sa KP?
 
Da

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pretpostavio sam. Hvala ti. Javi kako si zadovoljan konfom.
 
Stiglo :)
Jedan kompletic za mene , drugi za gospoju, sutra sklapam mrzi me sad iako sam napaljen do jaja
9cfd18c8a4b596688e28cd8ecc34c71f.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Stiglo :)
Jedan kompletic za mene , drugi za gospoju, sutra sklapam mrzi me sad iako sam napaljen do jaja
9cfd18c8a4b596688e28cd8ecc34c71f.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Nadam se samo da ti neće memorija praviti problem. Meni Kingston nije hteo da radi pre update-a BIOS-a

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ajde da odgovorim sam sebi.
Ploča je stigla sa biosom iz 2017, rad memorije je bio na 2400mhz, odmah sam iz biosa flesovao poslednji i sad radi uredno na 3000mhz.
Greskom sam formatirao hdd od 1tb pa sad vracam podatke telac tako da tek sutra cu da se igram sa setupom

Edit: inače uspeo sam da nategnem stari hypertx 3 sa fenoma na am4, i računar ovako neklokovan je bukvalno necujan :) dok je sa rbinom vrištao :)
 
Poslednja izmena:
Podržava. Ko ti reče da ne podržava? Koga da 'besimo zbog tih dezinformacija? :)

Ako se procesor nalazi u gotovoj konfi i nekoj A320 ploči sa VGA priključkom, opet podržava 1080p rezoluciju.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Planiram da kupim racunar i lomim se izmedju i7 3770 i ryzen 3 2200g. Sta je bolje za gaming?
 
Ja bih bez razmisljanja isao na ryzen. Novija platforma, mogucnost upgradea
 
@talicni67 Cenovna razlika izmedju 2200g i 2400g je 30e sto je mizerno u odnosu na sta se dobija.

@Dovahig
Ima li neki poseban razlog sto si odabrao hyperX pre nego neku povoljniju opciju tipa corsair lpx ili sl?

Kada se ocekuju u prodaji rajzeni 3xxx?
 
Cl15 a i sa xmp profilom radi lepo na 3000mhz, 3200mhz oc bez dizanja voltaze
 
Zar Ryzen može da radi na CL15? Zar nisu samo "parne" vrednosti dozvoljene, bez opbzira šta kaže XMP?
 
Radi, ja imam cl15 i bez problema radi
 
Radi, ali se CL zapravo postavlja na prvu višu parnu vrednost, bez obzira na XMP, DOCP ili ručnu postavku u BIOS-u, ukoliko je frekvencija 2666 ili više. Proverite u CPU-z koliko je CL zapravo.


Meni u BIOS-u nece da prihvati vrednost 15 ni kad upisujem ručno, samo 14 i 16. Ispravite me ako grešim nešto...:smack:
 
Promeni Gear Down podesavanje u biosu.
 
OK, pročitao sam da je do tog podešavanja. Međutim ne POST-uje kad se stavi na disabled, ni kada je command rate postavljen na 1T, 2T ili auto... Morao je da radi clear...
 
Nazad
Vrh Dno