Šta je novo?

Cooler Master Hyper TX3i pitanje

SkizZ

Cenjen
Učlanjen(a)
04.11.2013
Poruke
73
Poena
170
Pozdrav, imam i7 3770k, zanima me da li TX3i moze da ga ohladi na nekih 60tak stepeni, nije OC trenutno procesor, hladjen je do nedavno sa corsair h100i, ali je pocelo da otkazuje, pa sam trenutno na stock kuleru, i tamo su temperature u prime95 oko 82-83 stepena, ako neko ima takvu kombinaciju, ili zna, neka pise :D
 
Hladice ga sigurno, mada ne ocekuj neki veci OC.

Ako nemas vec TX3i, LC-CC-120 je bolji kao budzet resenje, a za bolje vazdusno hladjenje neku NH-D14 ili NH-D15 polovni ako staju Noctua monstrumi u tvoje kuciste :D
 
Poslednja izmena:
Nisam jos kupio ni jedan, zato i pitam, ne bi da zurim dok se dobro ne informisem. Cuo sam za taj lc cc 120, ali nisam znao koliko je dobar, ako bi taj uzeo, mogao bih da iskoristim corsair ventilatore, umesto ovog sto dolazi u pakovanju, i da napravim push pull konfiguraciju, sta mislis o tome?
 
Bolji je dosta cc120. Ja sam zvao prodavnicu i dogovorio se da uzmem tx3, rekli sutra u 12, posle 2 sata zvao i otkazao, uzeo cc120, kada sam saznao za njega :)

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
LC-CC-120 hladi kao Hyper 212 evo, tu su negde, ovaj TX3(i) je za klasu ili dve losiji.
Manji heatsink, 92mm ventilator, dosta je to slabije.

Push-pull kombinacija ce ti doneti 2-3 stepena nize.
Ne znam kakvi su ti Corsair ventilatori, ali ovaj fabricki sto ide uz LC-CC-120 nije neki kvalitet, na max rpm je bucan.

S obzirom na cenu hladnjaka(2.500~ din) i performanse, nemam zamerki za ventilator :D

Kod mene se sa klokovanim FX 6300, koji je trosio oko 130W(po mojoj slobodnoj proceni) cuo taj kuler pod opterecenjem.
Sa i5 4570 rpm ne prelazi 900, pa je necujan.
 
Pa ovi ventilatori sto trenutno imam su Air Series SP120 High Performance Edition, kontam da su bolji od tog sto dolazi uz hladnjak.
 
Nazad
Vrh Dno