Šta je novo?

DubaiCoin - DBIX (Arabian Chain)

Molex

Poštovan
Učlanjen(a)
09.12.2016
Poruke
78
Poena
59
Poslednja izmena:
Ovo je nesto sto mozda moze da zazivi. Danas prebacujem ovo malo eth-a sto sam jos skupio pa cu pokusam ovo da vidim kako ce da ide?
 
Izgleda zanimljivo, a ni cena coina nije losa.. trenutno
 
Jel neko vec krenuo ovo da kopa? Ja treba da sacekam jos pola sata do sat da skupim dovoljno eth-a da prebacim na cex da bih mogo ovo da odpocnem.
 
ethdcrminer64 -epool dbix.pool.sexy:7007 -ewal 0x6e685ff9183dc30af6a91ac423e67420d2c14be0 -epsw x -eworker RIG_ID -esm 0 -mode 1 -ethi -16384 -erate 1 -wd 1 -allcoins 1 -tt 72 -ttli 78 -tstop 82

Ja ovde izgleda da nisam nesto dobro postavio posto mi jako sporo ide!

Screenshot (38).png

Ovo total speed se mnogo sporo dodaje. Znam da kada sam radio sa eth da je ovo se mnogo brze pomeralo na dole a sada jedva da se pomera. Na sajtu vidim da ima promena ali ne znam jel tako treba da bude ili ne?
 
Jel to neki novi algo?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da, cak mu kao pocetnom novcicu nije ni losa cena. Samo ne znam zbog cega mi je tako sporo, znam da kada je radio eth sa ethermine da je ono u claymores islo brzo da kada skrolujem gore da vidim kako je isla lista da ne stignem par krugova misa da napravim vec me vrati dole a sada jednostavno nekako sporo se pojavljuje ta speed brzina. Nije problem brzima hesa ona je ok nego ovo pojavljivanje, imam vise ovih zelenih i ljubicastim total shares i temperature i brzine ventilatora nego ovo total speed plavo. Ako me iko razume sta hocu da kazem?

Screenshot (39).png Screenshot (40).png

Ako neko moze da ovo istestira ili da mi kaze koji drugi program da skinem jer sam pregledao sve ali sve sto sam skinuo nista ne pokrece majner nego ko zna sta sam skinuo.
 
Poslednja izmena:
^Tako treba.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
U kom smislu sporo?
To sto si uneo pretpostavljam u .bat fajl za clay-a je ok(stavke -tt -ttii -tstop -wd izbaci, neke su default-ne, a neke besmislene). Ocito si na sexypool-u i iz iskustva mogu da ti kazem racun brzine i ne moze ici brze, jer se valjda interpolira brzina na 3 sata.
Ono sto zapada za oko jeste da teras sa jednom karticom? Nemoj ni ocekivati bas vidljive rezultate odmah, da ne kazem ceo dan. A i tvoj udeo u rundi je zanemariv, mozda bolje da si probao sa kroki pool-om.
Posto si liniju koda pretpostavljam bas ovakvu uneo u .bat fajl ... promeni zivota ti ovo "RIG_ID" ako budes unosio jos workera u nesto korisno recimo, RIG_1 :-D

Takodje koju karticu koristis, da li radi sa stock podesavanjima?
 
http://dbix.pool.sexy/#/account/0x6e685ff9183dc30af6a91ac423e67420d2c14be0

Evo tu sam, promenio sam to RIG_ID u rudnik1, da radim sa jednom karticom jer nemam vise pa moram da se zadovoljim time sto imam a kartica je 1060 6 gb a podesavanja su ostala od eth a to su:

PL-50
TL-65
CC- +95
MC- +935
Vent 55%

Cak vidim da sam i neku nagradu osvojio e sada sta je to j*bem ga.

Screenshot (41).png

Kada kazem sporije mislim na ovo oznaceno:

Screenshot (8).png

To je slika od ranije za eth i tu mi se to pojavljivalo mnogo mnogo brze dok sada evo opet slika kada kopa ovaj dubaicoin:

Screenshot (42).png
 
Poslednja izmena:
Brate opusti se to je info samo, broj validnih share-ova je jedina racunica. 1060 nemam pa ne mogu da ti kazem koliko hashrate prati dobro, ali u princpi odstupanja u odnosu na eth su 2-3 mh gore-dole.
A ta nagrada su koini bem mu zivot
 
Ma znam da su novcici ali za cega? Za to sto serujem ili vec sta ali dogod dobijam nagrade i ovako ih kopanjem skupljam ja se ne ljutim.

Za sada nejde lose. Samo bih voleo da znam koliko sam do sada zaradio. Jos nikako da skontam gde da ukucam da vidim koliko to vredi da imam neki pregled koliko dnevno moze da se ocekuje. Tacnije da znam koliko ce mi trebati vremena da iskopam taj jedan novcic.
 
Sa prosecnim hash rejtom od 25.5 dnevno je zarada oko 2$ trenutno.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Kako si izracuno to ima li ikakv calculator, ili je to rezultat dobiven iz prakse?
2$ za 25.5mhs cini mi se manje nego da se kopa eth?
 
Kako si izracuno to ima li ikakv calculator, ili je to rezultat dobiven iz prakse?
2$ za 25.5mhs cini mi se manje nego da se kopa eth?
Kopao 6 sati, oatalo je matematika..

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
znaci nista :d ma navalili odma nabili diff jedino da se jos ritne cijena ali to je vec sreca.
 
Luck faktor na PPLNS-u si aproksimirao :)
Ok salu na stranu, ako nista drugo kartice leruju sto se temp tice.
I da naravno ako neko vidi interes moze raditi dual kao sa ETH-om, mozda je trebalo naglasiti onima koji majnuju clay-om.
Cena je teska varijabla za dbix, vezan je za BTC samo, sto je - , ali opet ima potencijala, obzirom da je listovan na jednoj berzi samo(za sada).
Sad neka svako proceni. Nije bio ni ETH najisplativiji u januaru, al ko ga je tad sklanjao za april i maj ... sad se ne zali :)
 
znaci nista :d ma navalili odma nabili diff jedino da se jos ritne cijena ali to je vec sreca.

Pa da... ali u principu mislim da i nije los ovaj coin, tj. ima mozda neke sanse da dodje do vise cene... Mozda nebi bilo lose ostaviti da se iskopa koji komad za nedaj Boze :)
 
Pa posto je DAG malo veci od 1GB, moze i sa starudijama da se kopa ;)
Kao sto kaze Slypire, treba par komada staviti u stranu i cekati cenu od ... 1000$ :D
 
Bolje nam je kopat eth pa ga uzimat jer ce se na kraju imati vise coina.
Vrlo je moguce izlazak na jacu mjenjacnicu tipa bittrex i da skoci bar x2
 
Ima logike goldi, problem je samo sto nema ga u prodaji puno na datoj ceni ... :)

sell-buy.png
 
AHTUNG AHTUNG

LIVECOIN blokirao opciju direktnog depositiranja DBIX-a, predjite na privatni wallet,a naravno ako jos neko radi sa DBIX-om
Ko gleda $ cena preskocila 23, u odnosu na BTC takodje jacamo ko dinar ... 0.009 :)

vise obavestenja opet na bitcointalku (prvi post teme)
 
Zna li neko neki online wallet za dbix? :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja instalirao GUI wallet za win,ne verujem da postoji online wallet, jer ga trenutno za trgovinu ima samo livecoin menjačnice.Dali postoji neki kalkulator,interesuje me koliko bi od prilike mogao da iskopam?Neka neko javi koliko je iskopao sa svojim hashrate-om.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Ne mozete to gledati egzaktno,zavisi od pool-a, diff se menja, vreme bloka sad skocilo na 90sek ... cesto uskoce neki likovi sa 80gh+
Al recimo sa 4gh od 18-22 koina za 24h je islo pre 2 dana.
 
da ankupi malo novcica pa da se vrati na eth :)
 
Daleko sam ja od od 4GH,sa skromnih 215Mh/s za pet sati napravio 0.220.Čekam da ga ubace na bitrex jer se očekuje da će cena da skoči.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno