Šta je novo?

Pomoć oko kopresora Womax W-DK 403

Rale45

Slavan
Učlanjen(a)
24.10.2004
Poruke
438
Poena
320
Navedeni kompresorčić mi je igrom prilika dospeo u ruke, ali imam problem da nađem odgovarajuće crevo za njega.

On je stigao sa neka dva nastavka (od kojih jedan ni ne može da se ušrafi u bocu kompresora) koji mogu da se vide sa slikama, ali ne znam koje bih crevo (treba mi za izduvavanje prašine uglavnom) mogao da nakačim.

Ne razumem se u kompresore i njigovu opremu, ali mi izgleda da konektori nisu standardnih dimenzija.

Bilo koji savet mi je dobrodošao, samo da mogu da počnem da koristim kompresor.

IMG-06711f8a6f4bec7d8227a740d2c675a5-V.jpg
IMG-36775474d4b2e7a6b03f7af36e954a69-V.jpg

Zaboravio sam da napomenem da samo ovaj levi nastavak (za zelenom plastikom) može da se ušrafi u kompresor,a desni ne može zbog očigledne razlike u veličini navoja.
 
Poslednja izmena:
Pa levi je "Quick connect" i on ide na kompresor a onaj drugi treba da ide na crevo. Ne vidi se na slici šta je to iznad njega ali taje deo se priključuje u taj Quick.
 
Navedeni kompresorčić mi je igrom prilika dospeo u ruke, ali imam problem da nađem odgovarajuće crevo za njega.

On je stigao sa neka dva nastavka (od kojih jedan ni ne može da se ušrafi u bocu kompresora) koji mogu da se vide sa slikama, ali ne znam koje bih crevo (treba mi za izduvavanje prašine uglavnom) mogao da nakačim.

Ne razumem se u kompresore i njigovu opremu, ali mi izgleda da konektori nisu standardnih dimenzija.

Bilo koji savet mi je dobrodošao, samo da mogu da počnem da koristim kompresor.

Pogledajte prilog 232183
Pogledajte prilog 232184

Zaboravio sam da napomenem da samo ovaj levi nastavak (za zelenom plastikom) može da se ušrafi u kompresor,a desni ne može zbog očigledne razlike u veličini navoja.
E ovako,imao sam i ja nesto slicn nastavak s zelenim se uvrce na kompresor onda drugi deo se nabija glatkom stranom i to je brzo kacenje,a crevi ide na drugideo preko koga se navrce dodarni sraf koga ne vidim na slici.
 
Zaboravio sam da napomenem, ova dva konektora uopšte ne mogu da se povežu.

Glatki deo desnog nastavka ne može da se ugura u zeleni deo levog nastavka (na kome piše da je Ø 8 )

Ovo što se ne vidi na slici je konektor za crevo od nekog air brush seta, koji može da se poveže samo na desni nastavak.

Mislim da, u mojoj situaciji, desni konektor ne služi ničemu, jer jedino može da se nakači.



Iz vaših komentara, izgleda da bi mi bilo najbolje da nađem neko crevo koje se kači na taj quick connect .
 
Ima više standarda za te konektore, treba ti prava kombinacija da se sastave. Obično se prodaju u paru.
 
Nazad
Vrh Dno