Šta je novo?

SSD-u Health spao sa 100% na 99% posle 8 meseci rada i 3.42TB upisa ???

hamvas

Cenjen
Učlanjen(a)
24.06.2013
Poruke
382
Poena
170
Imam SSD Samsung 250GB 850 EVO i HardDisk Sentinel mi juce pokaza da mu je Health 99%, ali zato SSDLife Pro pokazuje Health 100% i Crystal Disk Info takodje 100%.Ko je u pravu? I ako mu je Health stvarno 99% kako tako brzo spao sa 100% s obzirom da sam ga bas stedeo.Radi samo 8 meseci i ima 3.42TB upisa.Dali to znaci da ce za narednih 8 meseci(ili pre) Health pasti na 98% i tako dalje dok nebude vise upotrebljiv?SSDLife pokazuje da ce da radi do 1. Maja 2025
 
Sentinel се не користи за праћење здравља SSD-ова. Писано овдје на форуму бар сто пута...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ako nastavi da propada tom brzinom, na 50% će da bude za više od 30 godina. Koristi i uživaj...
 
Stvarno, kako čovek pre štrecanja ne izračuna koliko je to zapravo sporo i ako je tačno?:)
 
Pre jedno mesec dana sa ponovo instalirao W10, pre toga je HardDisk Sentinel mi je pokazivao 97% na starom ( 4 godine) Kingston V300 a sad opet pokazuje 100%.
 
Sentinel се не користи за праћење здравља SSD-ова. Писано овдје на форуму бар сто пута...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Koji je dobra app. da se koristi ? Hocu da imam u uvid iz traya stanje diskova.
 
Vozi i uzivaj.
 
@ Zeha
Spomenut je bas taj program (za koji sam mislio da je dobar) da nije pouzdan za pracenje pa sam pitao za neki drugi.

@aca
A bas za HDD?
 
Pa za HDD Sentinel, a za SSD programe proizvodjaca za SSD(ako postoje) ili eventualno ovaj ssd-life ili neki drugi..
 
Koji je dobra app. da se koristi ? Hocu da imam u uvid iz traya stanje diskova.

@ Zeha
Spomenut je bas taj program (za koji sam mislio da je dobar) da nije pouzdan za pracenje pa sam pitao za neki drugi.

Pitao si za tray i uvid u stanje diskova, dakle mnozina, svih diskova pa i hdd.
Za ssd radi ili ne radi, vrlo malo je situacija u kojima ce ssd raditi "na pola" ili pomalo a da ne bude ocito da ne valja ssd...
 
Poslednja izmena:
Meni je u sentinelu 840 evo prikazivao 84%, imas 5 godina garancije, koristi i uzivaj
 
Screenshot (1).png

I meni je na 98% a ssd z prikazuje 100% :D

Mislim da ce to itekako trajati, stari musshkin je radio 6 godina a njemu je bilo 85% life , nista se nije primetilo ali je postao vremenom mali za sistemski drive , zbog igrica, programa itd ...
 
hdsentinel.JPG

cdi.JPG

HDS je samo za hdd i veoma je dobar.
SSD radi ili ne radi, ne moze se proceniti da li ce kontroler crci danas ili za 5 meseci ili da li ce i kada neki memoriski chip otkazati.
 
Kod mene oba programa pokazuju isto.

ssd76%.JPG

ssd76%-1.JPG
 
Koliko mogu zaključiti, ovde oba programa, zapravo uzimaju u obzir parametar CA.
 
Poslednja izmena:
Koji je dobra app. da se koristi ? Hocu da imam u uvid iz traya stanje diskova.

Ako imaš Samsung SSD, najbolji je njihov Samsung Magician. Ne samo da pratiš stanje diska, već i za sva podešenja oko njega, optimizaciju i update fw-a. I ne, ne radi sa drugim brandovima. :p

A k'o što rekoše, stanje SSD se ne može pratiti tako kako smo navikli da pratimo HDD-ove.
 
Poslednja izmena:
mislim da moze, u smislu da i za hdd i za ssd ocitavas stanje iz SMART-a. recimo temperaturu (doduse na jeftinijim diskovima nema tog senzora).
 
mislim da moze, u smislu da i za hdd i za ssd ocitavas stanje iz SMART-a. recimo temperaturu (doduse na jeftinijim diskovima nema tog senzora).

Na jeftinim ssd-ovi nema, koliko znam gotovo svaki hdd ima taj senzor.

Sent from Kin :(
 
Nazad
Vrh Dno