Šta je novo?

Konvertovanje video ?

cimi

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
1,149
Poena
210
Pozdrav svima,

nikad se nisam igrao sa konvertovanjem..Ali nadjoh neke snimke iz 95 i 99 god (neke porodicne)..Pa je uzas snimak,a veoma su mi drage uspomene pa bih hteo da izvucem sto bolji kvalitet snimka.Pa mi treba vasa pomoc.

1.Kolika je sansa da se konvertuje video iz VOB formata u neki dobar format u 1080p?Tj da li moze nekako da se ispegla snimak da izgleda bolje (slabo se razumem)

2.U koji format da konvertujem da slika i zvuk budu dobri?

3.I koji je dobar program za to?Savrseno bi bilo da bude free da ne bacam pare posto imam samo ovo da konvertujem i necu vise...Bitno mi je da brzo obavi posao..

Hvala ljudi unapred
 
Poslednja izmena:
Konvertovanjem snimka u neki od aktuelnih formata kao sto je npr. mp4, dobijas mogucnost da taj snimak pustis na svim uredjajima koji danas postoje, racunar, telefon, smarttv itd. ali kvalitet snimka ostaje isti, ne mozes znacajno poboljsati izvorno los snimak. Za konverziju iz VOB/DVD u mp4 mozes da probas Handbrake program.
 
E to to..to mi bilo bitno da znam.Slabo se razumem u to,mislio sam da mogu malo da izvucem na cistini videa,posto ono snimano nekom kamerom starinskom bukvalno se vide kockice (malo preterujem):)

Znaci ne postoji nacin da to bar malo upeglam?
 
Možda postoji preko programa tipa Adobe Premiere ili Sony Vegas.
 
Ne može da se provuče kroz neki filter i magično popravi. Jedino da se transkodira u neki bolji format sa visokim bitrateom. Povećanje rezolucije neće pomoći.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nista onda hvala ljudi na pomoci.Sto se mene tice moze i zatvaranje teme.
 
Mozes da ga poboljsas u sony vegasu sa vecom rezolucijom i vecim bitrat-eom npr. u 1440p sa video fx efektom sony sharpen i sony brightness i contrast

 
Ćao svima, ne znam da li sam na pravom mestu, ako sam pogrešila department, sorry unapred; temu nisam, samo što pitam za mob a ne za komp.
Na kompu imam dobar video konvertor kojim sam zadovoljna ('Xilisoft Video Convertor Ultimate'; imam i sony vegas...), ali na mobilnom (android) nemam apk koja bi mogla da konvertuje npr MKV u MP4. Sa gugl pleja sam instalirala jedno 10 tih apk konvertora; i svakom nesto fali; ili ne kapira mkv fajl ili kaze da je mnogo velika rezolucija (a ja nemam program za smanjenje rezolucije videa na mobu) i samo 1apk je htela da konvertuje veći MKV u MP4, ali kad ga prebacim na komp nema zvuka.
Da li mi možete preporučiti dobru apk za mob koja konvertuje sve video fajlove u sve video fajlove. Imam dobar mobilni adroid, može da prihvati i zahtevnije apk (4ram/64 int; Snapdragon 835; Adreno 540).
Hvala unapred na odgovoru. Pozzz. :)
 
Nazad
Vrh Dno