Šta je novo?

best buy maticna za g4560

stefkoss

Cenjen
Učlanjen(a)
14.12.2012
Poruke
692
Poena
170
Sastavljam nov pc:
8gb ddr4 2400
g4560
1050 ti
I jos maticna? Dali ima neka h110 koja hoce da radi na 2400? Jer gledam na netu da svaka radi na 2133?
 
Mislim da @toxicm ima H110 plocu sa G4560 i da mu ram radi na 2400MHz.
 
Uz G4560 i H110 plocu je obavezan bios update u servisu da bi radio G4560.
Ne mozes sam da uradis, potreban je Skylake procesor da bi uradio.

Ako zelis 2.400MHz ram i plocu za koju neces morati da cekas da odrade bios update, uzmi B250 plocu.
Nisu mnogo skuplje od H110.
 
Ima, odes u servis i platis da ti urade ili uzmes Skylake procesor, odradis i prodas.

Mada, ako je noviji lager(velika sansa ako je iz neke vece radnje u De) mozda i ne treba, mozda fabricki ima vec adekvatan bios.

Nek ti uzme B250 plocu najbolje, na njoj radi 2.400MHz ram i ne treba bios update, a razlika u ceni je mizerna u EU.
 
Solidna ploca.

Ima dobre ocene na netu, m.2 slot, usb 3.1 i napred i pozadi..

Jedino sto nema hladnjake na vrm, ali s obzirom da na nju idu procesori od 30-40W(deklarisan TDP je zajedno sa iGPU), to je nebitno.

Ostavi sajt(ove) sa kog uzima drug, mozda ima nesto bolje za isti novac, mada neces pogresiti koju god da uzmes.


Edit:

Meni je interesantna AsRock B250m Pro4, deluje da najvise nudi za novac.

Na sajtu AsRocka pise da ima i Usb Type-C, mada to ne pise u specifikacijama na amazon.de i mindfactory.de

Ima dva m.2 slota(od kojih jedan gasi jedan Sata slot, a ako bocnes dva uredjaja uredjaj u prvom slotu ce raditi na 16GBps).
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je sad (pre se sećam 667vs800mhz), ali razlika izmedju 2133 i 2400 je mizerna.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
2133 je sporo za DDR4, to je isto kao malo klokovan ddr3, a latencija dosta veca.. veca je razlika u performansama izmedju 2133 i 2400 nego izmedju 3.200 i 3.600 npr.

Ako gledas da sto jeftinije prodjes, uzmi najjeftiniju B250/H110(obrati paznju na bios update!) i to je to.
 
A razlika u ceni je par evra, pa je apsurdno uzeti 2133 ako uzima plocu na kojoj ce 2400 raditi :D
 
Ali 2400, povlaci drugu plocu sto onda ispada da moze da bude zadovoljan i sa H110 i 2133, za manje para, a razliku nece osetiti :)
 
Drugu plocu povlaci to sto ce sa H110 verovatno morati da se odradi bios update, a prijatelj mu donosi plocu iz druge drzave.

Ako bude morao da placa ovde u servisu za bios update ili da kupuje Skylake Celeron da odradi, pa da ga prodaje, isto ce mu biti kao da je uzeo plocu koja na default podrzava Pentium i pride 2.400MHz ram.

B250 ploce su jeftine u EU.

12e je razlika izmedju najjeftinije H110 ploce i MSI B250 Pro-VD.

@DeRadicci

To nije ljudski raditi.
Mozda ako uzima ovde plocu i procesor, pa nece da mu urade bios update, ali ovako ne.
Vreme ulozeno u to, plus sto uzima losiju plocu, nisu vredni tih 12e razlike..
 
Poslednja izmena:
Ne mora nista da placa. Neka "kupi" online najjeftiniji Celeron i odradi update BIOS-a pa ga vrati jer "ipak ne zadovoljava njegove potrebe".

Razlike izmedju 2133 i 2400 na G4560 (i grafickoj tipa 1050Ti) realno nema. Osim u glupim sintetickim testovima.




@DeRadicci

To nije ljudski raditi.
Mozda ako uzima ovde plocu i procesor, pa nece da mu urade bios update, ali ovako ne.
Vreme ulozeno u to, plus sto uzima losiju plocu, nisu vredni tih 12e razlike..

Slazem se. Takodje nije ljudski naplatiti 30sekundni posao update BIOS-a vise od 200din, a kamoli ne uciniti kupcu uslugu.
 
Poslednja izmena:
razlika izmedju 2133 i 2400 je nekih mizernih 2-5 fpsa

Ne mora nista da placa. Neka "kupi" online najjeftiniji Celeron i odradi update BIOS-a pa ga vrati jer "ipak ne zadovoljava njegove potrebe".

Razlike izmedju 2133 i 2400 na G4560 (i grafickoj tipa 1050Ti) realno nema. Osim u glupim sintetickim testovima.

Ne treba se opterecivati sa brzinom rama nema nikakve razlike. 2 do 5 je vec i solidan boost tako da to sigurno ne bi dobio sa ramom
 
Kod nas u CG se sve naplacuje, i majstori su bas losi. Pa zato mislim da mi je bolje da dam 6e vise za b250 plocu i miram sam.
Vjerujte mi, kada sam cistio pc, i kada sam trazio mrvicu paste da stavim na procesor, svaki servis je govorio "nemamo".
No nema veze, dali mi mozete reci u vezi rama, dali bih osetio nesto u razlici izmedju ovih modela ili da uzmem najeftiniji?
https://www.mindfactory.de/product_...S824A-DDR4-2400-DIMM-CL17-Single_1061792.html
https://www.mindfactory.de/product_...-8GNS-DDR4-2400-DIMM-CL15-Single_1097450.html
https://www.mindfactory.de/product_...Value-DDR4-2400-DIMM-CL15-Single_1013787.html
https://www.mindfactory.de/product_...Aegis-DDR4-2400-DIMM-CL15-Single_1027870.html
Ili ako neko ima vremena da pogleda sve modele, htio bih 8gb da uzmem:
https://www.mindfactory.de/Hardware/Arbeitsspeicher+(RAM)/DDR4+Module/DDR4-2400+(PC4-19200U).html
 
Poslednja izmena:
Neces da osetis razliku.

Ovaj Corsair je bez hladnjaka i CL17, a G.Skill sa hladnjakom i CL15 je 4e skuplji.

Ja bih uzeo G.Skill za 58e(prvenstveno zato sto je lepsi :D), mada ako stedis svaki dinar uzmi Corsair.
 
Poslednja izmena:
To je latencija memorije.

Ukratko sto niza, to bolja.
Ne bi u praksi osetio razliku, ne sa tim procesorom i tom grafikom.

Ja bih uzeo G.Skill vise zbog hladnjaka, ne mogu da gledam goli ram :D
CL15 je samo mali bonus.
 
Napajanje lose, uzmi Chieftec GPE 500S ili GPE 600S, trebalo bi da bude za isti novac kao to.

MasterWatt Lite iliti CM b2 su precenjena napajanja.


Kuciste mozes MS Cyclops IV za 20e ako uzimas neko jeftino, od boljih MS Falcon/Titan/Widow za 37-40/50/50e.


Vidim da si pitao na drugoj temi, odgovoricu ti ovde, bolje je sa dva venta naravno, ali se ne isplati doplacivati vise od 15ak evra.
 
Poslednja izmena:
Da, definitivno taj Seasonic za 50e, odlicna kupovina.

Nije mi palo na pamet da je toliko jeftino u EU.
 
Probaj da uklopis napajanje koje je Caridze linkovao, ako je problem sto je skuplje, uzmi najjeftiniji moguci 2400MHz ili cak 2133MHz ram da bi imao za napajanje.

Seasonic S12ii 520W.
 
Nije bitno koliko je W, bitan je kvalitet. Seasonic je daleko kvalitetniji od GPE 500S i od CM MasterWatt lite.

Ova konfa nece trositi ni 200W po svoj prilici.
Posluzice te Seasonic dugi niz godina, ako resis da radis upgrade posle mozes komotno ds stavljas i7 i neku dosta jacu graficku, sto sigurno ne bi mogao sa CM MasterWatt lite ili GPE 500S.
 
Nazad
Vrh Dno