Šta je novo?

Problem zujanja u kucistu

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,427
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Nisam znao gde drugde da izlozim ovaj problem,pa sam okacio ovde.Zuji nesto u kucistu haos,ne znam sta bi moglo da bude.Kao da se povecava napon na par sekundi zuji,cini mi se kod HDDova(wd blue 1tb i seagate 500gb oba na 7200) pa stane,i tako loop u beskonacno,kad ugasim WD smanje se vibracije i zujanje bas,ali u nebitnim intervalima zuji,i to opet kod hdd.Kad ugasim oba u biosu je ok..To pocinje cim se upali i kad nije opterecen,Sta bi to moglo da bude.Inace kuciste je NZXT source 530.Da ne moze kojim slucajem napon da varira pa da proizvodi te zvuke u HDD ovima?
 
Kako se pricvrscuju hdd za nosace u kavezu namenjenom za njih?
Da li su to neke samobraveće ladice ili ti šrafovima pritezes hdd na nosac?
Ako ti stezes srafovima, a ispod su neke gumice, prigusivaci i slicno, onda popusti maksimalno srafice, toliko popusti da samo ovlas drzi hdd tek toliko da se ne pomera hdd (mnogo), da ne moze ispasti, bas bas labavo...
 
Kako se pricvrscuju hdd za nosace u kavezu namenjenom za njih?
Da li su to neke samobraveće ladice ili ti šrafovima pritezes hdd na nosac?
Ako ti stezes srafovima, a ispod su neke gumice, prigusivaci i slicno, onda popusti maksimalno srafice, toliko popusti da samo ovlas drzi hdd tek toliko da se ne pomera hdd (mnogo), da ne moze ispasti, bas bas labavo...

Imaju fiokice sa gumenim nosacima,izvadio sam wd blue,koji mi se cinilo da je bucniji malo i opet zuji,manje ali zuji,olabavio sam maksimalno,ostao mi je seagate samo,kao da hdd-ovi bacaju vibracije na "kavez " taj gde su oni i to zuji.Sve sam otkacio sto je moglo da se otkaci.Kad iskljucim i seagate i idjem u bios cuje se samo strujanje vazduha,tako da pretpostavljam da je do hdd-ova.Jedino resenje koliko vidim je SSD od 1tb :D
 
Ako je zujenje u pitanju onda je od napajanje

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Ne citas pazljivo, gasio je sve hdd a komp u biosu bio, znaci da napajanje radi i tada ne zuji.
Meni je pomoglo drasticno opustanje srafova na Antec 182eu, onomad davno davno ... hdd uopste nije bio stegnut, samo su srafici drzali hdd-ove da su na mestu a preko srafova i gumica su se bukvalno mogli pomerati u polici u stranu onoliko koliko dozvoljava kretnja srafa postrance.

Ajde stavi hddove negde drugo u kucistu, na bok okrenuti i bez polica, samo hdd-ovi i kablovi, na pod, odozgo u kavez, u optiku "naopako" na gornju stranu, bilo gde a da nisu u polici i na svom mestu, pa onda oslusni...
 
Ako se čuje i bez HDD-ova, a sa njima još jače, nešto ti labavo skoji u kučištu pa zuji pri svokoj manjoj vibraciji, pritegni te kaveze od HDD-a, a mošeš i da izvadiš one koje ne koristiš, pritegni ventilatore napred, proveri prednju masku da li dobro stoji, proveri da li se neki kabel od napajanja naslanja na ivicu kućišta pa da prenosi vibracije...
 
@Rick Ni ti druze ne citas pazljivo, sve je otkacio, bez hdd-ova ode u bios, dakle radi napajanje i tada se ne cuje...

Imaju fiokice sa gumenim nosacima,izvadio sam wd blue,koji mi se cinilo da je bucniji malo i opet zuji,manje ali zuji,olabavio sam maksimalno,ostao mi je seagate samo,kao da hdd-ovi bacaju vibracije na "kavez " taj gde su oni i to zuji.Sve sam otkacio sto je moglo da se otkaci.Kad iskljucim i seagate i idjem u bios cuje se samo strujanje vazduha,tako da pretpostavljam da je do hdd-ova.Jedino resenje koliko vidim je SSD od 1tb :D

@supermarkomare9 Univerzalni lek za tvoj problem je jedna vrsta "operacije" u kucistu, evo primer no-vibe-3.jpg
 
@Rick Ni ti druze ne citas pazljivo, sve je otkacio, bez hdd-ova ode u bios, dakle radi napajanje i tada se ne cuje...



@supermarkomare9 Univerzalni lek za tvoj problem je jedna vrsta "operacije" u kucistu, evo primer Pogledajte prilog 232609

Dobra ideja :D imam one fiokice sa gumama a nosac tih fioka je na kuciste prikacen isto gumama.Zasad sam prodao sve HDD-ove sem onog koji mi je van kucista na kome je sistem i ne cuje se nista,kad ga stavim u fiokicu vibrira sve i zuji ali dosta manje nego kad ih je bilo vise HDDova.Stize ovih dana SSD i WD Red na 5400...Pa ako i on bude vibrirao idem na onu foru sa slike,nema mi druge :D U svakom slucaju me cudi da kuciste koje je generalno super tako lose prihvata vibracije,a na svakom spoju je po gumica...
 
Nazad
Vrh Dno