Šta je novo?

Pitanje u vezi novijih iPad (4+) generacija

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,783
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Imam iPad2. I dan danas sam prezadovoljan sa njim posle 5 godina. Jedino mi zbog novih audio aplikacija nedostaje updejt za novi iOS. Dobro, i zbog nekih igrica :D

Koji iPad bi bio optimalan za 2017tu? Nisam u toku pa me zanima šta to iPad Air 2 "može" a iPad 4 ne a da je u praksi bitno?

Dok gledam specifikacije iPad Air mi deluje kao optimum ako ništa zbog 200g manje materijala i što dolazi sa preinstaliranim iOS7 (mada čini mi se da većina aplikacija danas traži iOS8 minimum). E sad, kakva je situacija sa iOS10, 11 i šta uopšte može da se instalira ili jailbreakuje, nisam u toku.

E sad, pročitao sam da je za iPad 4 maximum iOS9 - da li iPad 4 radi kako treba na 9tki ili je situacija slična kao iPad 2 i iOS7 svojevremeno? I koliko aplikacija danas uopšte traži iOS10?
 
Poslednja izmena:
Ako ti je nesto bitno, tek u apple iPad Air je 64-bitni procesor. U ipad4 je 32 bita. Ubuduce ce sve aplikacije apple prilagodjavati 64-bitnom procesoru i ios11 nece biti kompatibilan sa ipad 4, neces dobijati update i neces moci koristiti novi ios za koji kazu da ce biti vrhunski... Znaci, moja preporuka idi minimum na ipad air. Lepa masina i lepo radi. Imao sam ga jedno vreme. Sto se tice starijih ipad-a neznam kako rade, jer ih nisam koristio, ali pocev od ipad air 1 pa nadalje vrhunski su uredjaji. Nekako mi je najpametnije i najisplatljivije ici na 64 bita...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
OK, malo se edukovao u medjuvremenu dakle iPad Air ili iPad Mini 2/3 kao minimum.

Što se tiče starih modela, jako su zahvalni za audio aplikacije, a u nekoj krajnjoj situaciji kada počne da ga izdaje trajanje baterije, smislio sam mu docking station:
synthstation49_angle_lg_700x438.png


Jedno vreme su se u muzičkoj industriji zaleteli sa 30-pinskim kontrolerima dok ih Apple nije sve presekao sa Lightningom pa se ovakvi uredjaji danas prodaju skoro pa džaba.

Što me navodi na pitanje... postoji li način da se "zaobidje" iOS 8 provera?
 
Poslednja izmena:
Mislim da nema načina da se "zaobidje" ios 8 provera... ali opet ti treba reći neko stručniji za to. p.s. svidja mi se docking station [emoji108]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja sam koristio ipad 4, pa sad air. isti đavo. četvorka neće da dobije ios 11, oba imaju ios 10 sa kojim rade otprilike isto. možda je u realnom radu air brži desetak %. ekran koji je najbitnija stavka je isti, rama imaju (nemaju) isto. šta ti prvo povoljno izleti to uzimaj
 
MA Kakvi davali su dZave uz neke dockove...
 
Po meni Air 2 je mnogo bolji, brzi od Ipad 4. Ja ispod Air 2 ne bih isao osim ako nije bas neka povoljna varijanta.
 
ma samo ipad 5 ili ipad pro sa A9+ cpu... ako se bavi samo muzikom zavrsice mu posao i AIR 1 ali opet ono sa cime ce biti dugo miran su A9+ Procesori...
 
I ja bih na ipad pro, ali pitanje je koliko covek moze odvojiti para za tablet...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da budem iskren, meni i iPad 2 završava sve potrebe za tabletom osim verzije OS. Voleo bih da zamislim potrebu za iPad Pro, ali, stvarno mi ne ide.

Mada... pošto je kupljen jailbrakeovan, pojavila se opcija za dual boot pa možda i to pokušam. Ako iOS 9.3 radi relativno normalno, možda i preživim to neko seckanje koje se spominje da postoji zbog par aplikacija a ostatak vremena provodim na iOS 6.
 
Ios 9.3.5 radi savrseno, to "seckanje" mislim da neces ni primetiti


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako planiras kupovinu mozes i air 1 sa ios 10.3.x radi odlicno ali pozuri pre ios 11 da uzmes mislim da ce to biti overkill
 
ma šta će da bude overkill, ne bi izdali za njega ios 11 da znaju da neće da radi ok.
 
iPad2 "podrzava" iOS 9 a vec sedmica je realno bila overkill.

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk
 
Air 1 je pravi izbor za tebe. Neces pogresiti. Uvek ga mozes zameniti za jači, tesko je vratiti se na slabiji [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno