Šta je novo?

Matične ploče sa 6 i više grafičkih karti

Poslednji update sa usb-a odradi na f12 posle boota.

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=886#download

Ako si vec flesovao onda sliku neces dobiti dok se ne prikacis na DVI slot na inegrisanoj graf, nece ti sliku baciti posle flasha vise na kartice koje su na PcIe slotovima.
Znaci monitor prebaci na integrisanu, izvadi sve kartice iz slotova, udjes u bios, izaberi Mining mod, iskljuci integrisanu , iskljuci za svaki slucaj i zvucnu hoce nekad da napravi problem i ona. Primay Display -izaberi opciju PEG i najbitnije za tebe , zato sto koristis RX kartice je da stavis u Boot meniju - CMS support opciju na Enabled. Snimis to sve, ugasis masinu, ubodes kartice u pcie slotove, monitor na karticu koja ne na glavnom PCIe slotu i cepaj

Sent from my iPhone using Tapatalk

+1 - sastavljao sam skoro 10-ak rigova sa ovom plocom i ovo resava problem.
Ova ploca generalno ima dosta gremlina, desavalo se da dignem dva riga na njoj na trecem koji je isti win install neće da prepozna mis i tastaturu u instalaciji nego samo u bios-u pa je morao ps2 stari set da uskace.
I pored gremlina generalno mi se TB250-BTC+ najbolje pokazao kao opcija sa 8 kartica, kada je namestiš šljaka odlično.
Koristio sam i Z270P za 8kom i TB250-BTC za 7 komada ali tu stvarno m.2 adapteri mogu da naprave ršum i da se kidate ako ne ubodete samo 2 kartice / jednu na redovan pci-e drugu na m.2 i provalim da li radi ili ne. Ali je i tu resen problem sa m.2 na usb pa usb kabl od riser-a direktno i tu stvarno nisam imao problema.

Vidim da se pise o opciji vrti grafa ventove na m.2 a win je ne vidi u ovakvim situacijim kod mene je uvek bio problem do bios-a ili drivera.
I kad god je vrtelo grafu kad se uključi znam da radi ostaje samo da se provali šta je.

A u bios-u se ubije sve za čime nema potrebe, i sata koji su višak i usb-ovi i zvucna kartica i serial ma sve poubijam osim što je neophodno.
 
Ne znam...mnogo mi se bolje polazala H110 u odnosu na TB250 btc+ . Sto bi se zajebavao sa plocom kojoj treba toliko updateova , podesavanja, da bi se pokrenulo 8 kartica kad H110 radi bez ikakvih trzavica?
A cena ista...
Toliko cimanja nisam imao ni sa jednom drugom plocom...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tacno tako Ga H110 radi mnogo bolje i manje zezanja a sto se tice tih 8 karti sve vise od 5 karti pravi problem pre ili kasnije
 
Poslednja izmena:
Nisam GA probao ali Asrock mi se odlicno pokazao. Plug & play, pipnuo bios nisam.
Kod Biostara cak i kad sam pustio da radi, posle nekih sitnih izmena drivera ili cackanja oko kartica, slike vise nema ni na grafi ni na integrusi. Pa onda clear cmos , pa integrusa, pa pixel patch pa bios opet vracanje na PEG pa tek onda opet slika na grafi. Morace neki novi Bios uptade da to resi, ovo je slabo resenje za sad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@wengerija

To što neće da prepozna miš i tastaturu je možda do instalacije a ne ploče, mene je to izluđivalo, događalo se na nekoliko različitih ploča, čak i u samom windowsu, glupa desetka. Jednostavno neće da prepozna ništa što se ubode u usb.

A ovo da na m.2 vrti grafika ali se ne vidi u win, ako rešiš na GA-H110-D3A da radi sedma grafika verovatno ćeš biti prvi čovek koji je to uspeo :) mislim da nema šanse
 
Jel ima neko srece sa podesavanjem z270a-pro za majning?
 
Poslednja izmena:
A ovo da na m.2 vrti grafika ali se ne vidi u win, ako rešiš na GA-H110-D3A da radi sedma grafika verovatno ćeš biti prvi čovek koji je to uspeo :) mislim da nema šanse

Sam Gigabyte je naveo da ta ploca ne moze da radi sa 7 karti, nema razloga da im neverujemo.
Mada sam ja ipak probao i ne radi. :D

GA-Z270P-D3 moze u listu, radi sa 7 karti perfektno.
 
Za GIGABYTE ploče imate njihov mini sajt.

https://www.gigabyte.com/MicroSite/462/mining.html

Tu ima spisak koje sve ploče koliko pordžavaju, čak i specijalni minining BIOS za njih, neke imaju opciju mining mode inače ako nema te opcije onda je lepo sve redom u slikama.
 
Pozdrav drugari.
Imam sledeci problem Biostar TB-250 BTC
u win mi vidi samo 2 kartice gtx 1060 od 6.
Stavio sam zadnji bios i podesio mining mod kao i stavio na gen 2.
Neznam stvarno vise sta bi moglo biti?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Jel imaš kartice u device manager?
Vrlo verovatno ti je pukao driver kao meni danas na RX570 rigu.
DDU u safe modu uninstall driver pa onda install novog. Sad ne znam koja je verzija najbolja za nVidia gaming kartice

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
U device menageru imam samo dve trecu nevidi.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
U device menageru imam samo dve trecu nevidi.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока

Proveri da ti se ostale kartice mozda ne nalaze u polju “other devices”. Mozda ih win nije rasporedio u Display Devices jer jos uvek nisi driver instalirao. Desava se cesto


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
4 karte najbolje iz milion razloga

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
4 karte 850w gold i udri m4a89 gtd pro sa 4 karte sljaka ploca ddr3 ram 4 giga. Pored toga z97 anniversay, nikad problem cak i sa mesanim nv i amd.

Druga svar uredni rigovi lako mobilni.

4 karte zlato ubodes podesis zaboravis.

Ethos radi sa 2gb rama :-D

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
Jel imaš kartice u device manager?
Vrlo verovatno ti je pukao driver kao meni danas na RX570 rigu.
DDU u safe modu uninstall driver pa onda install novog. Sad ne znam koja je verzija najbolja za nVidia gaming kartice

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Hvala druze to je bio problem.
Znaci obrisao stare drajvere restartovo komp i ubacio svih 6 kartica i nanovo instaliro drajvere i proradilo je.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Nema frke
Dešava se to očigledno često da pukne driver. Verovatno zbog toga što nestane struja ponekad.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Koji sam ja marmun dok je rig radio ubo u modularno napajanje 6 pin na sata adapter direktno da dodam jednu 12 cu vent da duva na grafu , i naravno odjedno se ugasi sve, probam da upalim nista, rekoh crklo napajanje skinem ga prespojim zelenu + crnu napajanje se pali, ubacim u komp drugi radi bez problema, vratim ga na rig, probam da upalim ali se samo zavrte kuleri 15 sec i opet se sve ugasi, izvadio bateriju vratio upalim sve se pali ali ne daje sliku, i odjedno se ugasilo i vise nista mrtva maticna(valjda) hladnjak dole desno sto hladi cip se ne pipa i verujem da je izgorela, u pitanju je Gigabyte ga470A DS3P, gledam sta da narucim da li istu jer bih iskorosti cpu fx6300 i 8 gb dd3 verujem da su zivi ali nemam gde sa probam, ili da uzimam Gigabyte H110-D3A ali moram i drugi cpu i ram da uzimam...poludeo sam znaci cu zapalim i rig i sve
 
radio sam to vise puta, bockao ventove u napajanje dok je kom radio i nije se nista desilo...
cak i hard disk sam mnogo putao palio na napajanje dok je komp radio...

meni se nista nije desilo ali ti izgleda nisi imao srece... tako se potrefilo :)
 
GA H110-D3A na ovoj ploci ovi 2x molex prikljuci da li moraju da se povezu na napajanje ili ne?
 
Jesi li probao da zamenis memoriju. Isto mi se desilo, ali je memorija bila mrtva. Kupio novu i radi sve bez problema


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema drugu, ali ne pali vent on cpu,cak i napajanje nece da se upali ne reaguje upste

Onda je ploca, nego gore si napisao da startuje ventove pa stane. Takvi simptomi pored onog pistanja na malom onom sistemskom zvucniku znaci da je memorija.
Ti memas te srece


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno