Šta je novo?

Matične ploče sa 6 i više grafičkih karti

to je posao, isplati se i sa porezom kupiti pa da dostave do segedina

EDIT: procesori su skupi 1150, tako da nema neke matematike ipak
 
Poslednja izmena:
Nego jel nasao neko resenje za Asrock h110 probtc+ kako do 8+ kartica da pokrene tj da namesti klokove?
 
Zna li neko model ploce sa AM3 podnozjem koja ima 8pcie?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Koristi li neko tb350 BTC maticnu?Planiram da se bacim malo u cpu shitcoins kopanje i stavio bih na nju ryzen 7 1700 sa 4-5 1080ti pa me zanima da li ima nesto posebno na sta bi trebao da obratim paznju(tipa brzi ram koji bi pravio razliku prilikom kopanja)?Gledao malo na netu i video da treba da se instalira win10 u uefi modu za 4+gpu
 
Ja sam bio isto ubedjen da treba ali na h110 d3a iz nekog razloga (mozda jer nije poslednji bios) ne uspevam da instaliram UEFI win ali bez obzira na to cita uvek svih 6 kartica
 
Jel neko probao da z270p potera vise od 8 gpu? Vidim po netu da uspevaju i 12 gpu na z270a sa onim ekstenderima 4 na 1...I kako uopste klokovati preko 8 karti kad afterburner dozvoljava samo 8...
 
Poslednja izmena:
Nikako, ne moze preko 8 karti na win10
 
Moze, AMD + Nvidia.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Isasli su neki drajveri za win10 pa sad moze preko 8..
 
Desio mi se peh mojom greskom spalim pcie 16x slot. Ostali slotovi rade Btc + biostar ... e sad da li se nekom ovo desilu u smislu da je nastavio da koristi plocu :) Koliko je bezbedno ?
 
Kako si to uspeo?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
umor... trenutak vakuma u mozgu i pada intelekta na nivo zombija. Ubodem naopako riser ... u pci express zvv vum dim
 
samo na x16 moze to da se desi, znam tacno, kad sam pakovao jedan rig od 8 do 2 me je zajebavao i naopako riser i krenuo dim, gasi napajanje, izvuk'o riser, i plastika samo na x16 se malo otopila, i crk'o je onaj deo od riser-a sto ulazi na plocu, ostatak riser-a radi, kao i ploca. evo mesec ipo vec.
 
@kexi
Upravo to samo na 16x jos krenem da nakacim na integirasnu (tek krenuo sistem da radim) medjutim nisam imao adapter kod sebe dvi na hdmi. Rekoh hajde da bocnem grafiku pa cu sa nje da nakacim hdmi. Sve lepo povezem (PROVERIM ! HAH) totalno prevideo riser ... Huknu dim ostalo je istorija, otopila se plastika i ovde malo nije strasno ali iskreno nisam se usudio da probam slot opet.
Jel koristis taj slot ili bez njega?
Razmisljam se da nabavim ovaj adapter pcie pa se dobije dva ...
 
Poslednja izmena:
@kexi
Upravo to samo na 16x jos krenem da nakacim na integirasnu (tek krenuo sistem da radim) medjutim nisam imao adapter kod sebe dvi na hdmi. Rekoh hajde da bocnem grafiku pa cu sa nje da nakacim hdmi. Sve lepo povezem (PROVERIM ! HAH) totalno prevideo riser ... Huknu dim ostalo je istorija, otopila se plastika i ovde malo nije strasno ali iskreno nisam se usudio da probam slot opet.
Jel koristis taj slot ili bez njega?
Razmisljam se da nabavim ovaj adapter pcie pa se dobije dva ...

koristim taj slot najnormalnije, ali kazem ti, mnogo sam brz bio, te sam pocupao sve, samo je vrh plastike malo otopljen, pinove vidim i nisu osteceni, bocnuo novi riser i najnomalnije radi.

edit: ja gledam da uzmem adapter, jer na jednom rigu imam 1200w a ceo rig mi trosi 600w, pa bar da dodam jos dve. samo ne znam, nigde nisam video na forumu da je neko koristio, iskustva me interesuju...
 
Poslednja izmena:
U mnogo slucajeva taj adapter ne radi.
Nisam povatao koju plocu imas ali mislim da mi je neko rekao da na GA-H110-D3A ne radi, za ostale ne znam.
Nekako mi je bio preskup da bi probavao.
 
Imam istu plocu ali nemam taj adapter.
Ako je neko probao nek javi, dodao bi i ja jos 2 karte.
 
Imam istu plocu ali nemam taj adapter.
Ako je neko probao nek javi, dodao bi i ja jos 2 karte.

*I got 7 to work on h81 pro btc and b85 anniversary. i tried 8 but no post on those 2 boards.* ovo je ono sto sam ja nasao... tako da... hm... meni i ne odgovara da dam 10000 za dva za dve ploce... bolje da kupim jos jednu plocu i da imam 6 novih rupa :D xD
 
^ O tome ti i pricam, cena tih adaptera nije za varijanu "kupim pa sta bude".
 
na x2 je 13 usd a na x4 26 usd to nije jada cak i da se proba
 
Uloži se par hiljada evra u opremu i onda je mnogo dati za ekstender (2500 din) koji sam sebe isplati za 10 dana...svašta..ako radi kako treba super, ako ne radi uopšte, žalite se Kinezu koji u 99% slučajeva vrati pare.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pre svega sam mislio na cene po nasim oglasima, iz kine ako sad narucim ima da stigne oko srpske nove godine ako imam srece.
 
Tu su već cene bezobrazne, namenjene nestrpljivima :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da potvrdim da "1-X-4-Slots-PCIE-1-to-4-PCI-Express-16X-Slot-External-Riser-Card-Adapter-Board" (copy/paste sa ebay-a :D) radi na asrock h81 rev2, moze MAX 7 karti da radi, znaci +1 karta se dobije. Extender je oko 15usd, po meni se isplati. Sa 8. kartom ploca nece da post-uje bez obzira na PCI-E podesavanja u bios-u.
 
Da potvrdim da "1-X-4-Slots-PCIE-1-to-4-PCI-Express-16X-Slot-External-Riser-Card-Adapter-Board" (copy/paste sa ebay-a :D) radi na asrock h81 rev2, moze MAX 7 karti da radi, znaci +1 karta se dobije. Extender je oko 15usd, po meni se isplati. Sa 8. kartom ploca nece da post-uje bez obzira na PCI-E podesavanja u bios-u.

je l' imas mozda neki dodatni za prodaju? :D dva ili 3 bi mi bila super :D
 
Nazad
Vrh Dno