Šta je novo?

Haos sa konekcijama

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Poludele su mi sve eternet konekcije u linuxima. U jednom trenutku doslo je do prekida internet saobracaja,kacio sam se na kuma kao rezervu na wi-fi ali to je danas katastrofa. Gledam zenu ona ladno na wi-fi prko mog rutera na mobilnom seta po facebook-u i gleda klipove. Ja ludim, eternet zicna konekcija ne radi a ni wi-fi preko moje wi-fi antene na moj ruter. Kkao zeni radi nije mi jasno. Obrisao sam zicnu konekciju i napravio novu ali sad ta konekcija nosi u svom imeni 802-3 a bilo je 802-1. Niti sam dirao ruter, ama nista a nastao je haos. Neki linuxi nece uopste da se okace na net a ovo sto radi cas rad cas ne. Manjaro ne mogu da osposobim, Suse ne mogu da osposobim, evo ovaj Neon nekako radi ali dokle. Provajdera ne mogu da zovem jer je u stecaju imogu samo preko e-maila ako sutra uspostavim neku konekciju. Da li mozda traje neki DDOS napad ili nesto slicno. Ortak mi se zalio za Debian da mu je konekcija proradila tek kad je stavio nesto u vezi wi-fi nasao na Ubuntu forumu.
 
Evo buni se na autenticnost stranice kad sam slao ovo.
 
Pooveri sat i datum na Linuxu... danas je 29.6.2017
 
Proveri dns servere. Moguce da ti je "inficiran" router pa te baca na neki proxy.. npr fake dns ti za svaki dns upit vrati nexi proxy server koji glumi sajt a ustvari samo zakaci neki svoj payload na svaku web stranu.
 
Proveri dns servere. Moguce da ti je "inficiran" router pa te baca na neki proxy.. npr fake dns ti za svaki dns upit vrati nexi proxy server koji glumi sajt a ustvari samo zakaci neki svoj payload na svaku web stranu.
To vec ne znam, to je Targo ruter, onaj supalj port je zatvoren jos odavno, buni me to oko konekcije 802.1 i odjednom kad obrisem tu zicnu konekciju i pravim novu ona dobija u nazivu 802.3, to je samo moglo da stigne kroz update. Najveci crnjak je sto zena aka po mom mobilnom i seta po facebooku a ja se satima kecam sa ovim a ona ladno zakacena za moj ruter i cuti preko wi-fi a meni ako se preko USB antenice zakacim na moj ruter nista ne radi, ludilo...
 
Manjaro KDE 17.0.2, SBB internet, danas sve radi ok.
 
To vec ne znam, to je Targo ruter, onaj supalj port je zatvoren jos odavno, buni me to oko konekcije 802.1 i odjednom kad obrisem tu zicnu konekciju i pravim novu ona dobija u nazivu 802.3, to je samo moglo da stigne kroz update. Najveci crnjak je sto zena aka po mom mobilnom i seta po facebooku a ja se satima kecam sa ovim a ona ladno zakacena za moj ruter i cuti preko wi-fi a meni ako se preko USB antenice zakacim na moj ruter nista ne radi, ludilo...

Jel si uspeo da resis problem? Postoji sansa kao sto yooyo kaze da ti je ruter inficiran i radi pod drugim DNS-om i proxy serverom.. Jel si probao mozda fabricki reset rutera?
 
Требало је да напишем да је лега99 решио проблем, ја немам никакав проблем са конекцијама. ;)
 
Ko je sad imao ovde problem od vas dvojice? ☺️
Ja sam imao problem, bilo je do provajdera. Danas su opet imali prekid ali je bilo kratko. Danas se videlo da je prkeid po ruteru. Prosli prekid kad sam kukao trajao je duze a na ruteru sve je formalno radilo i sve indikacije pokazivale su normalu.
Najgore je sto je provajder Targo u stecaju i nema podrske pa da znas sta se desava. Ako bog da preci cu na SBB samo da provuku novu optiku...
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno