Šta je novo?

Koji smer upisati na IT Akademiji u oblasti programer

wellboy

Cenjen
Učlanjen(a)
12.10.2008
Poruke
56
Poena
160
PHP Web Development

JAVA Development

Software Development

Microsoft Web Development

Microsoft Windows Development

Microsoft Development

Software Engineering


Molim za iskren savet i pomoć koji smer da odaberem uzimajući u obzir sa čim mogu da se zaposlim što pre i šta mogu savladati za godinu dana koliko traju studije?
 
Kupis knjige i ucis sta zelis, ima i nekih stranih free knjiga online.

Udemey,freecode camp .... Youtube kanali, forumi .... Izvora za ucenje koliko hoces free ili za normalne iznose zavisi koliko kosta knjiga.Batali IT akademiju kupuj knjige i uci.

Moras sam da dones odluku cime zelis da se bavis.
 
Javu ili PHP.
 
ja isto ne bi upisivao tu IT akademiju, bolje nauci sam a ta IT akademija ti nije fakultet nego obican kurs...
 
it akademija ne predstavlja formu formalnog obrazovanja i samim tim njena diploma nigde ne vazi
ali diplome koje mozes steci na njoj, poput microsoft i adobe diploma imaju komercijalnu vrednost

ako si vec raskrstio sa tom barijerom da znas da it akademija nije pravi vid skole i da nije formalno obrazovanje, onda pogledaj iskustva drugih ljudi koji su vec pohadjali, pa u odnosu na to proceni sta te zanima

ono sto vidim je da si totalni pocetnik, posto pitas pitanje koje apsolutno nema smisla

ni jedna skola, pa cak ni neformalna ne sluzi da te osposobi za rad, tako da ti ni jedan "smer" nece pomoci da se sto brze zaposlis
takodje, smerovi nisu nesto sto uopste moze da igra bilo kakvu ulogu u tome

svi na prvu loptu razmisljaju samo da se zaposle, a niko ne razmislja sta je to cime ce se zapravo baviti i sta ce uciti

mogu da ti kazem da sa te tacke od koje kreces, ni sa jednim smerom neces savladati nista konkretno za godinu dana, jer je to vrlo mali vremenski perio da bi racunarstvo savladao kako treba, pogotovo zbog toga sto se na it akademiji racunarstvo ni ne radi, vec se odmah ide na usko izdvojene pojedinacne oblasti koje nemaju nekog preteranog smisla bez cele price

prvo sagledaj sta je to racunarstvo, onda na koje se grane deli, pa sta svaka grana podrazumeva
pa ako ti se bas svidja grana software engineering i zelis da se bavis programiranjem, onda odluci kakvim programiranjem zelis da se bavis
da li hoces da budes frontend, backend, mobile dev, fullstack ili nesto drugo
naravno, ni to ne mozes da znas ako prvo ne prodjes opste programiranje koje racunarstvo podrazumeva u vidu pisanja algoritama i logickih problema

e ako se posle svega toga ipak opredelis za programiranje, onda uzmi uci javascript, jer sa varijacijama na taj jezik(angular, node, react, itd...) mozes da radis i frontend i backend, pa cak i mobile i budes fullstack u jednom trenutku
 
Poslednja izmena:
Ako je od neke pomoći činjenica da sam zadnjih par meseci sreo par ljudi koji su u IT Academy prošli neke od kurseva i ni od jedne osobe nisam čuo neke konkretne pohvale. Svi su bili nezadovoljni time što su dali mnogo novca, proveli dosta vremena učeći a dobili malo konkretne i direktne pomoći od predavača. Svi su dobili gomile materijala iz kojih će učiti ali to učenje je većinski bilo samostalno. Zbog toga verujem da ne vredi IT Academy tog novca. Kao što su kolege gore navele - bolje ti je da se sam obrazuješ preko neta. Traži preporuke za lekcije / sajtove / tutorijale za učenje i kreni lepo.... Sve imaš na netu...
 
Ljudi u sirokom luku izbegavajte te prevarante!!
Za te pare i to izgubljeno vreme da sedis kuci i da gledas tutorijale i da ih trosis na sebe, garantujem troduplo veci nivo znanja!
 
Nazad
Vrh Dno