Šta je novo?

Your Linux Machine Can Be Hacked Remotely With Just A Malicious DNS Response

Sva sreca pa je pulen Microsoft-a u Linux svijetu aka Red Hat-a pa koga boli uvo sto je prekomplikovan i nestabilan.
 
Jel bilo žrtava? Razlika između Windowsa tj. closed source i Linuxa tj. open source je u tome što se kod open source slabosti i greške u kodu neretko otkriju i otklone pre nego što dođe do napada. Buffer overflow i drugih memorijskih bagova je bilo i biće, bitno je pronaći ih na vreme i zakrpiti.

Danas sam ga zakrpio tj. Manjaro maintaineri su. Ja sam samo uradio jedan sudo pacman -Syu. Verovatno su i drugi promptno dobili security patch.
 
Ne znam, slučajno to video danas kao vest pa rekoh da zakačim ovde, otvorim sada upravo taj članak i vidim 6 komentara ali mi ne uspeva da ih vidim, nisam čuo više ništa o tome.
 
Ja sam danas pročitao na /r/linux, patch je stigao isti dan tako da se može podvesti kao još jedan dan na poslu. Pravi problem je kada se bag identifikuje ali niko ne radi ništa po tom pitanju godinama sve dok ne dođe do napada. To se lako može desiti nekom drugom init sistemu koji niko ne razvija već godinama a ljudi svejedno koriste. Kada se otkrije greška nema ko da je zakrpi jer je razvoj davno obustavljen. Systemd na sreću tih problema nema, razvija se veoma aktivno.
 
Ne znam, slučajno to video danas kao vest pa rekoh da zakačim ovde, otvorim sada upravo taj članak i vidim 6 komentara ali mi ne uspeva da ih vidim, nisam čuo više ništa o tome.
Nekako sam azuriro KaOS i Manjaro i sad rade, mozda je mene poklopilo ili provajdera
 
A moguće da si ga fasovao nekako jer ceo dan imaš problema sa DNS, ne znam kako radi tačno ovaj exploit, nisam imao vremena da se upoznam sa tim a i ne koristim systemd pa me i nije nešto posebno itneresovalo, imaš ovde oko 500 komentara pa vidi možda nadješ nešto poput tvoje situacije :
https://www.reddit.com/r/linux/comments/6jzz1g/ubuntu_security_notice_systemd_vulnerability/
Krenulo je posle podne kecanje, nabrzaka sam pogledao jer ni kumova veza ne radi kako treba, na kraju jedni kazu 16.04 je otporan a ovi moji su bazirani na 16.04, drugi opet kaze nije otporan, sta je resenje ne znam. Sta raditi sa Manjaro i KaOS da li ce raditi ili ne kako treba ili je resenje sve zivo obrisati a to je katastrofa. Suse TW nisam stigao da azuriram i da vidim sta ce biti. Ako je to tako katastrofalno onda slobodno moz da gasimo masine i da vise ne idemo na internet. Uvek je bilo windows i pisali su prekjuce za windows a ovo sad ispade linux i famozni systemd kojeg su ugurali u linux velike firme. To ispada reba da sedim dan noc za masinom i samo da radim update-upgrade nebili se mozda spasio raznih propusta i previda. Mi testiramo tracking cookije a ono ide uvaljotka nevidjenih razmera, koja igra sudbine.
 
Vi koristite systemd umjesto upstarta na Ubuntu-ima?
 
Vi koristite systemd umjesto upstarta na Ubuntu-ima?
Koristim ono sto oni koji prave distro stave, gurali su ga i ugurali a sad su meni ugurali da mi komp ne radi.systemd je u Kubutu, systemd je u Manjaru i KaOs-u, Systemd je u SuSe TW. Jedino sto radi je Android zakacen za ruter koji koristim, zicna veza dva kompa jedan moj linux ne radi i cerkin windows ne radi. Pokusam preko svog USB wi-fi da se okacim, sve lepo ali nece. Izgleda da je jedino adroid elefon imun na to sto su uradili. Ostao sam do 4 ujutro kacio se na komsiju i azurirao linuxe, nema pomoci, sve je isto, ako je sta i zakrpljeno ocito da nije zakrpljeno. Dizem ruke od linuxa i racunara...ne mogu vise da se nerviram...
 
Nazad
Vrh Dno