Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 2

Sta te konkretno zanima. Ta gcam radi kao i sve ostale do sada, samo sto ima pride i potret mod. Mislim da je najpametnije nju staviti.
Podesavanja za mi max 2 su (u B-S-G Mod settings):
Nexus 6p
Nexus6HdrPlusAuto ON
HDR+ parameters High
Portrait mode on all models ON

Za Mi Max 1 su drugacija podesavanja, koliko sam uspeo da povatam.
 
Brate, nisam noob :D

Promenio sam port na ruteru i sad radi.

Ali se bojim da će opet pući. Pass sam isto morao da promenim (i sad moram na ostalim uredjajma :roll: ) jer je bio u loading loopu.

Pustio sam poruku dadi, ali ako ne bude problema narednih nedelju dve, zadržaću ga.

Inače, pun net ovog problema

https://www.androidauthority.com/xiaomi-update-wi-fi-issues-mi-max-india-709325/

Takodje je bitno na kom kanalu ti je ruter, npr kanale od 3 do 10-11 hvataju svi (mrzi me da proveravam informaciju, npr kanal 5 hvataju svi), dok kanale pre 3 pojedini Havajci ne hvataju, licno primetio kuci.

Inace ti polupismeni Indijci uglavnom veze nemaju o mnogo cemu, retko glup narod, cast izuzecima.
 
Sta te konkretno zanima. Ta gcam radi kao i sve ostale do sada, samo sto ima pride i potret mod. Mislim da je najpametnije nju staviti.
Podesavanja za mi max 2 su (u B-S-G Mod settings):
Nexus 6p
Nexus6HdrPlusAuto ON
HDR+ parameters High
Portrait mode on all models ON

Za Mi Max 1 su drugacija podesavanja, koliko sam uspeo da povatam.
Може линк за gcam који препоручујеш? И само га флешујем у ТВРП?

Нисам је никада стављао па нисам у току...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nema twrp veze za ovim :)
Normalno instaliras apk. Jedino sto MORAS prvo da uradis je da upises liniju u build.prop, samim tim mora mob da ti bude root-ovan.
Evo ga, iz Mi max 1 teme: gcam, cak novija verzija :)
Evo i teme na xda

PS. Evo i koja linija treba da se doda u build.prop (ja sam stavio skroz na kraj)
persist.camera.HAL3.enabled=1
 
Poslednja izmena:
Рутован је, еу ром.

Изменио, снимио, инсталирао и...

Избрисао и кеш, и опет

c78edf5031cdf2b96ca3bac0249e7a6c.jpg
f35ccfdd7e7597259ee6e968385284b4.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Eto vidis :)
Nisu ni amerikanci glupi sa njihovim uputstvima.
Nece da mi radi daljiski. Da li ste ubacili baterije ?
Uredjaj nece da radi. Da li ste ga ukljucili u struju ?

:d
 
Poslednja izmena:
Пробао све, једино slow motion не ради и избацује мада није ни битно.

А ром камера избаци повремено 'can't connect'.

Све у свему, дефинитивно боље слике.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Jedno pitanje u vezi portret moda...da li on sljaka samo kad slikas neku osobu ili moze da radi i za "mrtvu" prirodu/objekte? Posto mi ne radi u ovom drugom slucaju,tj radi ali napravi samo jednu slicicu,dok kad slikam osobu o da normalno napravi portret tj napravi dve one slicice....

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
E da....koja ono bese verzija ima HDR+ na prednjoj kameri? Znam da je neka ona Arnova,ali nznm tacno koja...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nije ta....tj nece na njoj da mi radi hdr+ za prednju kameru...a imao sam neku verziju(Arnova je bila) na kojoj je sljakalo,ubi me ako znam koja je bila :( ******,pregazio nekom novom verzijom bzvz iz znatizelje,i sad nema nazad :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Hmmm...pazi,ovde ima opcija za hdr za prednju,ali hdr obrada uopste neradi na prednjoj kameri kad uslikas,osim kad slikas u portret modu,onda odradi i hdr obradu....cudno...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Pa promeni podešavanja, sa nekim radi i na zadnjoj o prednjoj.
 
Bem li ga,menjao sam,Nexus 6p config,pa Pixel2....

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Jedno pitanje u vezi portret moda...da li on sljaka samo kad slikas neku osobu ili moze da radi i za "mrtvu" prirodu/objekte?

Sad sam se setio. To sta tebi treba se zove Lens blur. Takodje u gcam. Krenes sa fotkanjem (korak 1) i posle aparat malo pomeris ka gore (korak 2). Odlicne rezultate daje (zamucenje pozadine), ali jedino je problem sto ne moze da fotka u 16:9 modu, nego samo u 4:3 u nekoj smanjenoj rezoluciji, tipa 5mp. Mada i tako sve deluje veoma dobro.
 
Da da,to je to,to sam imao na prethodnoj nekoj verziji....

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Moja skromna kolekcija :)

eba7031d6ce1dff3fd2f9c52f8c2e994.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Meni nikako da stigne onaj nilkin, nije ovako zatvoren kao ove tvoje futrole, nego onako lepo pasuje, da se malo i nazire telefon. Imam par nakaznih futrola za max 2, neki gumeni bumperi. Ruzno ko q, al radi radnju za putovanja.
Nego, jel neko probao najnoviji eu rom globeROM_v9_oxygen_8.1.4_cfg-sxsudwgo. Ja stavio i nista novo ne primetih.
 
Koji tacno model od Nilkina? Ova dva sa leve strane su oba Nilkin btw :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Verovatno misli na Frosted, njemu je gornji i donji deo malo otkriven
 
Koja je to prednost Nilkina po ceni 6-7 USD (makar bio i frosted) u odnosu na poklopce koje kod AliExpressa nabavljam po ceni 1,25 USD plus free shipment za Srbiju?

Osim što je Nilkin malo hrrrapav?
 
Sam si sebi odgovorio-poklopac je poklopac :)
@Hektor
Eto ti na slici Frosted,prvi sa leva :) Jos da mi stigne Nilkin Nature ona zatamnjena,i kolekcija je potpuna :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da odgovorim samom sebi. Stavio sam najnoviji eu rom i adaway vise ne radi. Instalirao sam neki slican modul za xposed i skenjdrecio telefon. Odradio sam neki stari twrp restore i vise ne cackam nista do nekog epohalnog roma :)
 
Nazad
Vrh Dno