Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 2

Nema, imas par likova ovde na forumu koji mogu da ti pomognu.
 
Jedino sto nedostaje ovom telefonu je 1080p na 60fps bivsi Sony z2 imao mada sve se covek navikne, gcam nzm dali da probam jer i na manual podesavanja se moze nekako namestiti da slika solidno...
 
Da li je komplikovano da se ubaci gcam? Vidim da se priča da to poboljšava dosta kameru, pa bih (ako bih uzeo ovaj mob) to i probao da uradim. Ipak, ne bih da zeznem nešto, ako je teško.

Inače, dvoumljenje je između ovog i Huawei Mate 10 Lite. Za koji biste se pre odlučili i zašto?
 
Mi Max 2 je bolji a pretpostavljam i jeftiniji, samo baterija je duplo bolja. Kupi, instaliraj gcam i uživaj.
 
Moras da otkljucas boot loader, zatim flasnesh TWRP, pa onda root-ujes. Tek onda dolazi gcam.

Koliko je to komplikovano? Radio sam rutovanje na nekim ranijim telefonima, to mi OK prošlo.
Kakva je kamera kad se ubaci Gcam? Imam trenutno Sony Z3, koji mora da se menja, a na njemu koristim samo auto mode na 8 mpx - da li se može poredite Gcam na Mi Max 2 i Z3 kamera na automode?

Mi Max 2 je bolji a pretpostavljam i jeftiniji, samo baterija je duplo bolja. Kupi, instaliraj gcam i uživaj.

Da, jeftiniji je trenutno za oko 80 evra, a to baš i nije malo. Vidim da baterija ubija. Isto tako, svi kažu da sa Gcam kamera isto daje dobre fotke.


Vi, koji ga imate, kako se snalazite sa veličinom? Biće mi veliki skok sa 5,2 inča na ovaj.
 
^^^
Ko će da čeka 6 meseci?

Što se tiče veličine to je individualno, ja sam se navikao ali jednom rukom komotno da ga koristiš ne možeš.
 
Primetices razliku, imao sam Z3 i prilicno je veci telefon. Meni ne smeta doduse, bitnije su mi oci.

Isterao sam skoro 6 puna dana na poslednjem punjenju, SoT oko 8-9h, uz neki jak drain.
 
Vi, koji ga imate, kako se snalazite sa veličinom? Biće mi veliki skok sa 5,2 inča na ovaj.

Problem je sasvim obrnut. Kada se jednom navikneš na veličinu (a to vrlo brzo ide), onda se teško navikavaš na manji uređaj. Ja sam prvo imao Sony Xperia Z Ultra (prvi trelefon sa ekranom 6.44 inča koji je napravljen), zatim Mi Max, a sada imam Mi Max 2.
 
Imao p8max pa redmi note 3 i sasvim lako se navikao na manje.
 
I sam se vraćao napred nazad bez problema. 6" na 5,5 pa na 6,44
Sada bih se opet vratio na 6" :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Primetices razliku, imao sam Z3 i prilicno je veci telefon. Meni ne smeta doduse, bitnije su mi oci.

Isterao sam skoro 6 puna dana na poslednjem punjenju, SoT oko 8-9h, uz neki jak drain.

Možeš li da mi uporediš kameru? Vidim da govore da mu to može biti (jedina) mana (bez Gcam), pa kad si već imao Z3, a sad ovaj, deluje mi da možeš da uporediš. Ja sam na Z3 sada i uvek sam na automode na 8mpx.
Verujem da je baterija odlična, to mi i treba.

Ja hoću veći ekran od 5.2, to je deifinitvno... Samo gledam da li želim baš 6.44. :)

Sve me više vuče da se pre odlučim za Mi Max 2, nego za Mate 10 lite (ili Honor 7x, to je to, skoro).
 
Poslednja izmena:
Po danu dobra, nocu se primeti da fali stabilizacija. Za video Z3 brise patos s njim, ne znam kakav je sa Gcam jer ne koristim jos, imam dslr kad mi trebaju dobre fotke.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 

Ja licno pre ocekujem SD 636 u stedljivijoj/jeftinijoj varijanti, ako uopste i bude one druge/jace sa SD 660, to mu i nije logicno ali dobro. Prosto SD 636 ce biti spreman u februaru/martu i on je pravi naslednik SD 625, SD 630 je vise refresh, bukvalno. Mala prednost u odnosu na SD 625, zbog toga su morali da ga ubace u Redmi 5 Plus, a ne da skrtare, ali dobre.
 
Danju su veoma slicne (gcam i ona koja dolazi uz MIUI - koja je takodje izvrsna)
Kad pocinje da se smrkava i kad nestaje svetla, tad gcam dolazi do izrazaja, jer mozes iz ruke da dobijes rezultate koje su za nepoverovati.
 
Meni bez igara skoro 14 sati juce za 3 dana.

Neka aplikacija pravi drain s vremena na vreme, proveri i to.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Jel postoji šansa da se fabrički recovery zameni trajno sa twrp pa da volume down + power pokreće automatski twrp ?

Cenim da je ovo verovatno isto na svim Xiaomi telefonima.
 
Pa ako flesujes komandom "flash recovery" onda menjas Mi recovery sa TWRP, ako samo kucas "boot" , onda ga samo privremeno "ucitavas".
Samo obrati paznju ako imas official rom, moras patch-ovati boot.img preko lazy flasher-a ili sa SuperSu da bi ti boot-ovao telefon ili ce zaglaviti u bootloop-u.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel postoji šansa da se fabrički recovery zameni trajno sa twrp pa da volume down + power pokreće automatski twrp ?

Cenim da je ovo verovatno isto na svim Xiaomi telefonima.

Posle ubacivanja TWRP, TWRP se startuje sa volume up+power. Sa volume down+power se startuje fastboot.
 
@Kidence

Odradio sam flash recovery ali sam i pored toga uvek ulazio u twrp preko fastboot-a tačnije volume down + power.

Sad sam probao sa volume up + power i pokrenuo je twrp koji sam još davno flešnuo. Hvala @Kidence i @zost :D
 
Nazad
Vrh Dno