Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 2

Ja cu ga kupiti i da bude 400e. U poslednje vreme dosta sam putujem i svaki put se odusevim kad mi izvuce preko 10h SoT-a. Jos vidim da mu i cena pala na $195 na GB pa razmisljam i o drugom. Kupio sam telefon za posao, a sve ga vise koristim sa surf, YT itd.

Nosim i dosta skuplje telefone, ali Max 2 je telefoncina.
 
Prvi put od kad sam ga uzeo da sklopim par dana koriscenja, bez fleshovanja. Za sad sam jako zadovoljan. Sve ukljuceno non-stop (4g, wi-fi, gps). Koristio sam kameru, igrao igre, viber, net, vesti...
3 dana i 8 sati koriscenja, bez gasenja, 9+ SoT, 12% baterije.
 
izasao update 9.0.3.0
297mb
sistem optimization
bug fixed
 
Dok sam bio na mi max 1, negde sam u opcijama imao mogucnost da menjam boju diode u zavisnosti da li stigne mail, sms ili poziv valjda. Ovde ne mogu to da nadjem.
 
Bas bezveze. Primetih i ja da samo belo sija, ali sam ocekivao da moze da se menja, kad ono...
I jos nesto. Mi Cloud je odlicna stvar. Opet na Mi Max 1 je sve radilo kako treba. Automatski je odradjivao backup svega na systemu, ukljucujuci i programe. Sada kao nesto bekapuje, ali kad odem na restore, kaze nothig found (mada se prostor na cloud-u popunjava lagano, kako instaliram nove programe).
Ili pak, kad rucno stavim da mi napravi backup, posle minut javi poruku: "mi cloud backup not finished backing up"
 
Mozda log out sa naloga pa opet log in osvezi stanje.

Za diodu su mogli mozda da se otvore, ali dobro je da su samo tu ustedeli, nije deal breaker.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Bolje što su uštedeli na diodi nego da ubace krš kameru kao na A1.
 
To da, kamerica na dnevnom svetlu odlicna, bas sam zadovoljan :)

Zalepih neku frankenstajn foliju, nema halo efekat a izaslo 200 kinti, nije za max dva doduse ali nije mi ni bitno, displej je sad bezbedan

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
I video pri slabom osvetljenju ima stabilnih 30fps umesto 15 na A1. Uz gcam hdr+ pravi i noću odlične slike a hdr+ radi i na prednjoj kameri pa su i na njoj slike neverovatne, bilo danju bilo noću.


Ja sam probao obično staklo i neko koje se lepi samo na krajevima i odustao od oba pa ga sad koristim bez ičega pa šta mu bude biće...
 
Poslednja izmena:
Ne pricamo o ustedi ovde :) Verujem da nema razlike u ceni diode, ove koja samo svetli belo i one koja menja boje. Ako i ima razlike, pretpostavljam da je ona za jednu diodu tipa 0.02$ skuplja, mada i to na 2-3 miliona primeraka izadje poooodosta.
Kamera na kecu je bila vrlo dobra, ovde je vrlo - vrlo dobra, sa gcam, odlicna. Za nocno slikanje mislim da ne postoji bolje resenje. Imam osecaj da je sad, skoro bilo koji xiaomi opremljen gcamerom daleko ispred ostalih telefona (koji ne koriste gcam) za nocno fotkanje.
Ovo vise jednostavno nema smisla :)
Iako imam preko 1000e u foto opremi, xiaomi mi je na prvom mestu za fotografiju. Jos u kombinaciji sa snapseed, perverzija.

E da. Probao sam sign out/in i nece. Stavim drugi nalog, i na njemu krene backup lepo, znaci eno ga radi, sad je pitanje sta ce da uradi :d

Ja nista ne lepim na telefon. Nikakva stakla, zastite i sl. Samo mi upropaste telefon. Jedino stavljam bumper kad sam na nekom odmoru i kad ga svaki cas vadim :) radi fotkanja. Ovako, go ko pistolj. Tad je najbolji osecaj u ruci :d
 
Poslednja izmena:
Ovo ne radi kod nas na max-u. Uopste se i ne pojavljuje kao opcija. Koju gcam koristis ?

Radi kod mene na Max2 nova vertija aplikacije.
Proguglaj MGC_5.1.016_7.0+C2API_v.1.3_AllinOne_HDR+_front.apk

Znači sad je kompletan telefon i prvi koji neću da menjam dok ne vrisne.
 
Poslednja izmena:
Nema

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Radi kod mene na Max2 nova vertija aplikacije.
Proguglaj MGC_5.1.016_7.0+C2API_v.1.3_AllinOne_HDR+_front.apk.

Skinuo sam i definitivno radi, ali kod mene bez fokusa na prednjoj kameri. Svaka slika je skroz mutna. Koja si podesavanja stavio ?

PS. evo sad radi, kad sam stigao kuci. U kolima nesto nije htela da fokusira...
 
Poslednja izmena:
Evo i ja sam ubacio gcam i mogu reći da su slike perverzija u odnosu na fabričku app. Stvarno vredi instalirati.
 
uploadfromtaptalk1513606137079.jpguploadfromtaptalk1513606142850.jpg
Drugari,imam viska jedan Nilkin kejs,pa ako nekome treba neka se javi na PP...:)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Da da...odlican je kesj,ja ga samo otvorio,namontirao i skinuo :) nesto mi nije legao

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Meni se bas svidja, cuci odlicno, nema nikakvog klizanja.
 
I ja sam ovaj vikend uzeo taj kejs, peti po redu, ubjedljivo najbolji od svih. Ne klizi, a minimalnih dimenzija. Pri tome vrlo elegantan. Topla preporuka.
 
Jel uzeo mozda neko ovaj telefon kod madjara? Trebalo bi da idem za novu godinu do Segedina. Pa sam mislio da ga uzmem gore ako bude neka akcija i novogodisnji popust. I jel moguce da se vrati pdv na izlasku ili kako to vec ide?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
6.2e je mene izasla,dao bih je za 600kinti...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Sad vidim da nema mi max 2 kod madjara.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno