Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 2

Aj baci fotku ako te ne mrzi da vidim kakvo je to sto ti je leglo....

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

U poruci #295 sam već dao neke slike. U poruci #289 sam dao i neki opis i link gde sam naručio ekran. Evo još par slika. Telefon je na svim slikama u hard case koji sam pomenuo u #289.

Kada je ekran stigao, odneo sam ga u veću lokalnu "mobilnu" prodavnicu i zamolio jednu od verziranih devojaka tamo (koje to rade svaki dan) da ekran nalepi. Ona je to precizno uradila, za par minuta. Platio sam uslugu 100 dinara.
 

Prilozi

  • slika1.jpg
    slika1.jpg
    99.5 KB · Pregleda: 122
  • slika2.jpg
    slika2.jpg
    107.1 KB · Pregleda: 120
  • slika3.jpg
    slika3.jpg
    96.1 KB · Pregleda: 117
Poslednja izmena:
Jel ti radi proximity senzor kako treba posto staklo ide preko?
 
Gledao sam 1 vs 2 i ko vec ima keca nije mu nuzno. Ko prelazi sa neceg drugog, onda ima smisla da se uzme 2. Ja sam prodao Note 4 krs od telefona koji nekim cudom i dalje drzi cenu i doplatio malo i uzeo Max 2, meni je npr imalo smisla i ne zalim.

Ja sam na Mi Max 2 prešao samo zato što sam Mi Max (3gb/64gb) oostavio/zaboravio u jednoj velikoj i prometnoj kafanskoj bašti. Vratio sam se tamo kada ga posle par sati nisam našao u tašni, ali ga nije bilo. Kupio sam tada Mi Max 2, jer nov Mi Max više nije mogao da se nađe u prodaji.
 
Xposed installer 3.1.4. Iz njega sam instalirao framework, sve automatski odradio, nisam ni koristio twrp. Samo resetovao mob i krenuo sa modulima.

Meni xposed 3.1.4 nije hteo da radi. Kaži zato, molim te, sa kojim modulima kod tebe radi - da vidim da li je u modulima problem. Jesi li probao App Settings modul?
 
Da, na to sam mislio. Imao sam problem na Nexus 4 nekad zbog toga pa sam sekao foliju u cosku, od tad uvek gledam maske i folije koje imaju izrezan taj deo.

A ovo za gubitak telefona je steta, ja non stop pipam dzepove da ne izgubim nesto, posto Max 2 uglavnom nosim u dzepu farmerica. Za takve stvari su zgodni oni Android satovi, cini mi se da sam negde video da pisti kad izadje iz dometa.
 
Meni xposed 3.1.4 nije hteo da radi. Kaži zato, molim te, sa kojim modulima kod tebe radi - da vidim da li je u modulima problem. Jesi li probao App Settings modul?

Pravo da ti kazem, posle drugog flasha rom-a, natrpao sam sve module koje sam koristio na Mi Max-u, posle restarta zablokirao je na ulasku u Android. Tad sam shvatio da neki moduli mogu bas da syebuckaju system. Onda sam treci put flasnuo novi rom i ovog puta sam stavio samo modul za prebacivanje slika sa memorije telefona direkt na sd karticu i on radi, sto mi je najvaznije.
Taj tvoj App settings nisam probao.

Najlakse je da napravis backup iz twrp i onda isprobavas po potrebi. Ako nesto ne radi ili se system spuca, samo restore i opet si na starom.
 
Pravo da ti kazem, posle drugog flasha rom-a, natrpao sam sve module koje sam koristio na Mi Max-u, posle restarta zablokirao je na ulasku u Android. Tad sam shvatio da neki moduli mogu bas da syebuckaju system. Onda sam treci put flasnuo novi rom i ovog puta sam stavio samo modul za prebacivanje slika sa memorije telefona direkt na sd karticu i on radi, sto mi je najvaznije.
Taj tvoj App settings nisam probao.

Najlakse je da napravis backup iz twrp i onda isprobavas po potrebi. Ako nesto ne radi ili se system spuca, samo restore i opet si na starom.

Ma. ne puca sistem - jednostavno ne radi. App Settings, između ostalog, ima opciju da za svaku aplikaciju posebno podešavaš DPI. Kada to uradim i restartujem aplikaciju DPI ostaje isti. Tako i sa ostalim modulima.

Čačkaću xposed ponovo i detaljnije ovih dana, pa ću videti hoće li nešto raditi.

Koji ROM ti radi sa xposed, jer - koliko znam - ROM mora biti deodexed?
 
Poslednja izmena:
Pazi, MIUI ima drugaciju liniju u build.prop za DPI koliko se meni cini, pa samim tim valjda i nema efekta sa tim modulom.

Evo, na slikama se vidi da je instaliran i aktiviran/enabled modul xMIUI. To bi, valjda, moralo da radi na Mi Max 2. Ali, kada se xMIUI startuje, poruka kaže da XMIUI nije enabled, da treba da se enable i rebutuje telefon. Isto je i posle rebutovanja.

Zato, molim te, napiši sa kojim ROMom ti radi xposed i navedi bar jedan od modula koji radi.
 

Prilozi

  • Slika1.jpg
    Slika1.jpg
    45.1 KB · Pregleda: 87
  • Slika2.jpg
    Slika2.jpg
    34.6 KB · Pregleda: 87
Upravo probao ovaj xMiui na global beta miui 9 i ne reaguje na bilo koju opciju iz modula.

Edit1: meni ne izbacuje da nije aktiviran, xposed je 88.2

Edit2: probao sam YouTube AdAway da potvrdim da Xposed uopšte radi na stock MIUI9 i radi, nema reklama
Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koristim globeROM_v9_oxygen_7.12.7_cfg-ugssdoxw.zip, a modul koji koristim je XinternalSD
Inace taj xMIUI ne radi sa Nugatom i MIUI 9.
 
Poslednja izmena:
@Dusan_93
@hektor2

Hvala za informacije, probaću da vidim da li radi sa tim modulima.
 
Ja ga nisam drzao, proverio sam kako izgleda i velikom brzinom se vratio na MIUI. Los mi deluje bas kao poluproizvod, sto i jeste u krajnjem slucaju.
 
Jel ubacio neko neki audio mod, viper ili tako nešto?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Probao i pomenute module Xinternal SD, YouTube AdAway, kao i neke druge. Nisam još naišao na modul koji radi na EU ROM-u 9.0.1.0. Zato sam sve od xposed-a deinstalirao i probaću ponovo kasnije kada se pojave nove verzije aplikacija i modula.
 
Prilicno je tih spekerfon, ne primecujem nikakvu promenu u jacini zvuka, sem sto sa slusalice prebaci na donji zvucnik, gledam u opcijama ali ne vidim gde to mogu da pojacam.
 
Pa prebaci na spikerfon i pojacaj na Vol up, cuje se bas glasno kod mene na stock MiUi

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Takodje i kod mene. Bas jako se čuje na dodjem zvučniku a i na slušalici pa u mnogim situacijama moram da smanjujem da drugi ne bi čuli mog sagovornika.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Isto, cesto do pola. Kad me mrzi da smanjujem telefon drzim ispod uveta, negde na obrazu, toliko je glasan gornji zvucnik.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Imas na YT najave ali taj ce da kosta realno 400e

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno