Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 2

Odlučio sam da probam GCam, tj. da rutujem Maxa...

E sad. Dobio sam juče SMS od Xiaomija da mi je data dozvola da otključam uređaj. Skinuo sam Mi Unlock, ušao u fastboot i pokrenuo proces otključavanja. Na 99% sam dobio poruku da uređaj nije povezan sa nalogom. To ne mogu da uradim na Maxu, jer kada pokušam dobijem poruku 86006 (čini mi se).

Radim li nešto pogrešno ili moram da sačekam par dana od dana dobijanja SMS-a?

Jesi li na developer romu? meni je tu grešku izbacivao na globalu ako se dobro sećam.
 
Poslednja izmena:
@Bojsane

Hvala, jesam na globalu. Skontao sam iz posta koji je postavio @rodjen_4_jula šta trebam raditi, samo što će to pričekati do ponedjeljka-utorka jer sam na putu.
Nadam se da GCam vrijedi te zafrkancije.
 
Još uvijek sam u onih 72 sata čekanja...

Nakon listanja kojekakvih članaka, skontao sam da je raja iz Cyanogenmod-a napravila ROM za naš telefon, LineageOS... Pa me malo vuče da ga možda instaliram. Kakvi su utisci ljudi koji ga koriste? Znam da je Cyanogenmod ranije bio popularan, iako se ja nisam s bavio tim.

I jedno praktično pitanje - kada rutujem Maxa, i instaliram Lineage (ili zadržim developer MIUI 9), da li će mi raditi OTA update?
 
Sve vreme ti piše 72 sata kada spojiš fon? Trebalo bi da odbijala, tipa 48h pa 36h itd. kako prolazi vreme. Moguće da nisi uneo Email u app na PC i spojio telefon? Tek tada kreće od broja anje od 72 sata, a ne od dobijanja sms poruke.
 
Da li je posle update potrebno uraditi factory reset, cim sam aktivirao telefon izasao mi je update 8.5.9.0, pa sam ga pokrenuo, pa ne znam da li je potreba reset kada se zavrsi? Ili je to potrebno samo nakon velikih update-ova?
 
Poslednja izmena:
Nemaš razlog da radiš factory reset. Ja ih generalno ne radim ni poslije velikih apdejta, ako sve radi kako treba.
 
Još uvijek sam u onih 72 sata čekanja...

Nakon listanja kojekakvih članaka, skontao sam da je raja iz Cyanogenmod-a napravila ROM za naš telefon, LineageOS... Pa me malo vuče da ga možda instaliram. Kakvi su utisci ljudi koji ga koriste? Znam da je Cyanogenmod ranije bio popularan, iako se ja nisam s bavio tim.

I jedno praktično pitanje - kada rutujem Maxa, i instaliram Lineage (ili zadržim developer MIUI 9), da li će mi raditi OTA update?

Ako zadržiš MIUI9 radiće ota update, meni je upravo skinuo ceo update ( oko 1.5GB) ali je posle apdejta pobrisao root i vratio stock recovery.
 
Ja sam, ne znam na kraju ni sam kako, instalirao Lineage OS, sinoć u 5 ujutro. :) Više puta. :) Na kraju sam shvatio da mi trebaju i Google Apps i flešovao sam mu Beans Gapps Mini, a zadnje sam flešovao lineage_[H+]-Revised.zip jer mi nije prikazivao u status baru da li sam na E, H ili H+.

Mislim da je sad sve podešeno i da neće više biti potrebe za čačkanjem. Na prvu su utisci odlični, kao da sam uzeo drugi telefon u ruke. Nakon par dana korištenja ću pisati malo opširnije uz slike, nadam se da će i drugi utisak biti ovako dobar.
 
Lineage, koja je verzija Androida?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslije 5 dana da sumiram utiske za Lineage ROM. Dakle, radi se o neslužbenom ROM-u čiji je tvorac Xuefer sa XDA i radi na androidu 7.1.2.

Molim vas da uzmete u obzir da ja ranije nisam imao iskustva sa bilo kojim custom ROM-om.

Dakle, nakon instalacije TWRP-a i flešovanja LineageOS, nisam imao Google aplikacije, pa sam instalirao BeansGaaps Mini. Uz njega je došlo samo ono neophodno, pa sam poslije poslidao Gmail, Maps, Photos i sve ostalo što mi treba. Nakon toga sam skontao da mi ne pokazuje E, H ili H+ znak (na kojoj sam brzini neta), pa sam instalirao lineage_[H+]-Revised.zip što je ispravilo problem. Još jedna intervencija na sistemu je bilo ono zbog čega sam i krenuo u sve ovo, a to je Google kamera. I drago mi je što jesam. Instalirao sam apk odavde - https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=782469&st=4960#entry64478110 - i radi odlično (osim slow motiona). B-S-G je autor. Mislim da zahtijeva root.

Što se tiče sistema, radi brzo, nisam primijetio razliku u odnosu na MIUI koji je takođe bio brz. Sem infracrvenog porta, nisam primijetio da nešto ne radi, a njega nisam nešto pretjerano ni čačkao jer tu funkciju ne koristim.
Prija mi drugačiji izgled, baš kao da sam kupio novi telefon. OTA nema, ne znam ima li na službenom LineageOS.

Uglavnom, zadovoljan sam. Google kamera je posebna priča. Ranije su mi dnevne fotke bile ok, a noćne katastrofa. Sada sam zadovoljan, kačim neke od fotki koje sam snimio (na TT sam, ako bude kompresije kačim sa kompa).

Pitajte ako vas nešto interesuje. Jedva čekam da Šomi pusti source code pa da instaliram official LOS, i da isprobam druge.

Moje pitanje: mogu li nekako bekapovati aplikaciju za banku pa da je restore kada promijenim ROM, a da ne gubim aktivaciju, tj. da ne moram opet da je aktiviram? Je li Titanium služi za to? Čačkao sam malo, bekapovao, ali ne znam je li sad to to i da li mogu negdje taj bekap da izvezem (cloud recimo), pa da opet uvezem na čist OS kada instaliram novi svježi OS.
9886a33d2ce1f6699d5f64cecc4fc930.jpg
f5b9f7562687cc73c1852c6960e91f8a.jpg
800db30cc66654090dbfbb2319c56e09.jpg
2f6cd11b35873f12668cd7de2b19dfa6.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Kakav je LOS što se tiče baterije? Ja danas izgurah 9h sot na 30h i ostade mi još 50%. Auto osvetljenje, sve u zatvorenom prostoru i samo wifi.
 
Meni se čini da je isti kao MIUI, ako nije i bolji. Ne praznim ga nikada do kraja, niti ga punim do kraja da mogu reći koliko je to tačno.
Mogu probati napuniti do 100% ako te interesuje pa da se strpiš par dana dok ispraznim. :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Kakav je LOS što se tiče baterije? Ja danas izgurah 9h sot na 30h i ostade mi još 50%. Auto osvetljenje, sve u zatvorenom prostoru i samo wifi.

Dzizs krajst. 10 sati i jos 50% baterije ???
 
Grozne stvari čitam ovde :)

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 



Ali ovo nije tipičan scenario jer sve je bilo u zatvorenom prostoru i wifi, dok je recimo sad na 4g netu idosta napolju svuklo 40% za 5 sato sot-a
 
Sve je to moguće, al pod uslovom da se ne koristi data, da se ne igraju igrice, da je isključena lokacija i Sync, eventualno lokacija uključena ali na battery save, poubijane sve aplikacije koje prave wakelock u background-u i svašta još ponešto.
 
Sutra stize black mrcina...jedva cekam :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sve je to moguće, al pod uslovom da se ne koristi data, da se ne igraju igrice, da je isključena lokacija i Sync, eventualno lokacija uključena ali na battery save, poubijane sve aplikacije koje prave wakelock u background-u i svašta još ponešto.
Ja sam danas izgurao preko 13h sot posle 2 dana, veći deo sot-a je bio na mobilnom netu, sync je uključen ali se sinhronizuje samo par aplikacija(gmail i viber.)
Znači baterija je boles'.
 
Jel instalirao neko miui 9 Stable?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ja sam danas izgurao preko 13h sot posle 2 dana, veći deo sot-a je bio na mobilnom netu, sync je uključen ali se sinhronizuje samo par aplikacija(gmail i viber.)
Znači baterija je boles'.
Nemam MiMax2 ,ali ukoliko mi se ,iz bilo kog razloga, predstojeći RN5Plus ne bude svideo, onda uzimam MiMax2. Zbog toga vas 'proveravam' što se baterije tiče. Trenutno sam na RN3Pro i jedva izguram 24h/8h SOT, uz obavezno ubijanje aplikacija u background-u + utezanje sistema preko kernel-a. BBS nisam instalirao da bih proverio šta pravi wakelocks ,ali definitivno fascinantno zvuči vaša priča da instalirate Google aplikacije (tipa Google maps, Keep, Chrome, Street View, Photos,..etc..) + uključena lokacija na High, Google play services vam ždere bateriju u pozadini, niste odradili optimizaciju baterije, a na sve to vam data saobraćaj aktivan, igrice , multimedija..iskreno ,meni ta priča zvuči kao SF.

Sent from my Redmi Note 3 Pro [kenzo] using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ mi max2 je SF (barem kada je baterija u pitanju).

ma sta god mu radio, uvek bude preko 50 sati rada i 10-12 sot-a.
 
To je dobra tema, ali ne za ovaj thread.

Evo moje baterije na LOS. Trebaće mi večeras pa ga ne mogu pustiti do kraja, ali vidi se da je to SOT preko 10h.
d26c3cd1d1235a539d31bcf1a71870e5.jpg
16493acf9defdb3ab5a35065855809da.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Da li Xiaomi ima neku aplikaciju kao Samsung health,konkretno mi treba step counter?
 
Nazad
Vrh Dno