Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 2

Ja sam uzimao od Vladimira par različitih modela, i nikakvih problema nije bilo, ali sam uzimao i od Gremlina takođe nekoliko, i takođe preporuka i za njega

Mi Max 2
 
Pa zanimljiv mi je i Mi A1 ali sam gledao neke testove i kamera je losije optimizovana, iako je isti senzor, a i zvuk prilikom snimanja cini mi se los.. A da mi kaze neko ko ima Max 2 kakvi su stereo zvucnici? Super Dusane, pa javi utiske kada ti stigne, a je l Vera pouzdan prodavac, je l neko vec saradjivao, posto eto kod ostalih se ceka 2 nedelje? i na primer van garancije se desi nesto na telefonu, je l postoji neki servis kod nas, delovi itd. ?
Ne čeka se kod ni kod Vladimira ni kod Mikija inace, nego im je verovatno nestalo sa lagera Mi Max2, a provereno znam da je sada nestasica tog modela, pa se verovatno zbog toga čeka toliko dok ne nabave. :)

Inace, posle ovog apdejta od pre neki dan, imam utisak da baterija jos duze drzi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Imam Mi Max 2, u njemu je EU stable ROM. Jedan od preinstaliranih programa je i Mi Remote koji (koliko sam testirao) radi korektno kao daljinac za televizore i druge uređaje.

Pored toga, jedna interesantna stvar: Mi Remote daje i podatak (m/km) koliko je telefon udaljen od televizora. Može se, dakle, u svakom momentu videti koliko ste daleko od kuće, odnosno od televizora.
 
A gde nosite Max-a, torbice ili? Posto je malo veci ;)

Kada jeu ovom hard case

(vidi link: https://www.aliexpress.com/item/For...32817005824.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.MAh0AE)

ide u džep jakne, džep farmerki... Kada sedim, može i džep košulje.....

Od prethodnog Mi Max (Helium) mi je ostala i ova torbica. Odgovara i za Mi Max 2 jer su oba skoro istih dimenzija, samo su dugmići malo drukčije postavljeni, što za ovakvu torbicu nije bitno. Kao što se na slikama vidi. MiMax 2 je unutra, a postoje i džepovi za kreditne, lične i slične kartice. Zakačaljka za kaiš se može rotirati, pa se torbica na kaišu može nositi i u vertikalnom i u horizontalnom položaju. Howgh!Case1.jpgCase2.jpg
 
Ja trenutno koristim običan gumeni case ali mi je u planu da poručim originalni Xiaomi flip case. Inače ga nosim ili u rancu ili u džepu od pantalona.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
A kakav je zvuk na telefonu, procitao sam da se neki zale na zvuk preko slusalica, da nije dovoljno glasan, a i kakav je kvalitet zvuka?
 
Zvuk preko slušalica je glasan, koristim neke kineske bluetooth slušalice i glasan je zvuk dok slušam muziku... Kod nekih pesama čak i utišavam ali kod nekih (tiših pesama) bih voleo da može za još jedan podeok da se pojača.
Generalno zvuk je glasan negde u rangu sa V10 i Mi Max 1 ( oba telefona sam koristio pre Max 2). Kvalitet zvuke je bio malo bolji na V10.

Izašao apdejt :D

274ce5acfcf13f890a0b1b0938fc2564.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima!
U principu i da je preko 3.5 dzeka tisi, preko bluetooth sluski je skroz ok, a kako vam se cine stereo zvucnici, je l su ih dobro odradili? :D I ekran je l zadovoljavajuci, uglovi vidljivosti, iako je malo veci ekran na full hd rezoluciju, pikseli se valjda ne vide? ;)
 
Pre ovog sam imao Redmi 4 Prime i mogu reći da su zvučnici poprilično bolji. Prosto sam se oduševio kako je zvuk glasan i jasan. Što se ekrana tiče, odlično je odrađen i po pitanju vidljivosti na suncu pa tako i uglovi gledanja. Ne vide se pixeli, barem meni na Smaller podešavanjima.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Super,
Sve sam blizi da kupim jedan Max 2, a samo mi reci sta su Smaller podesvanja?
 
Imam Nillkin, mislim da je super frost, odlicno mu stoji

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Uzeo sam Nillkin. Bas mu cuci :) Ide cak i neka folija za ekran uz masku, ali ne pokriva ivice po ceo centimetar u krug. Jel i tebi tako?
 
Uzeo sam Nillkin. Bas mu cuci :) Ide cak i neka folija za ekran uz masku, ali ne pokriva ivice po ceo centimetar u krug. Jel i tebi tako?
 
Gde si nabavio Nillkin i je l ima negde kod nas da se kupi 3D staklo(folija) da ide i preko zakrivljenih ivica? :D
 
Super,
Sve sam blizi da kupim jedan Max 2, a samo mi reci sta su Smaller podesvanja?
Podešavanje veličine "interfejsa". Veličine statusne trake, fonta, ikona i sl. Tipa kad uđeš u Settings, na Normal podešavanjima, možeš da vidiš 7 opcija a kada staviš na Smaller onda recimo 10. Mislim da neki to nazivaju DPI ali nisam siguran da tu opciju ima MIUI, ja koristim LineageOS.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nisam naisao na kp na zastitu za ekran, osim stakla koje ne naleze lepo. Nillkin imas na kp ili preko kineskih sajtova. Sta ce ti zastita kad ima Gorilu na ekranu :smoke:
 
Poslednja izmena:
Danas dobio i instalirao crni "Full Coverage Tempered Glass 2.5D" koji sam dosta ranije poručio na

https://www.aliexpress.com/item/For...32818044593.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.scE1Z4

Ovo nije 3D, ali ne smeta, jer se u stvari ekran lepi na telefon samo po crnim (kod mene) ivicama skrin protektora, tj. prozirni/stakleni ekran se ne lepi na ekran telefona. Zbog toga nema ni opasnosti da na ekranu ostanu vazdušni mehurići koji često ostaju na ekranu i koji se posle ne mogu istisnuti. Za sada je sve OK, ostaće na telefonu. Odziv ekrana je OK, ne primećujem nikakvu razliku. Za USD 1,89 ne mere bolje :))
 
Koristi li neko OTG na Max 2?

Meni ne detektuje ni usb stik, ni tastaturu ni adapter za sd card...
 
Danas dobio i instalirao crni "Full Coverage Tempered Glass 2.5D" koji sam dosta ranije poručio na

https://www.aliexpress.com/item/For...32818044593.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.scE1Z4

Ovo nije 3D, ali ne smeta, jer se u stvari ekran lepi na telefon samo po crnim (kod mene) ivicama skrin protektora, tj. prozirni/stakleni ekran se ne lepi na ekran telefona. Zbog toga nema ni opasnosti da na ekranu ostanu vazdušni mehurići koji često ostaju na ekranu i koji se posle ne mogu istisnuti. Za sada je sve OK, ostaće na telefonu. Odziv ekrana je OK, ne primećujem nikakvu razliku. Za USD 1,89 ne mere bolje :))
Ajde ako mozes slikaj telefon da vidim kako izgleda. Uzgred i ja sam uzeo Maxa :D, veoma zadovoljan. Napisacu kasnije gde sam uzeo i kako, cenu, utiske i to :D

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
@dusan_93
i kakvi su utisci posle par sati cackanja?
gde si ga uzeo?

Na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine, treba li na kutiji da pise GLOBAL?
 
Piše Global, ali, ne podržava Band 20 ni taj što piše Global, imaj to na umu. Ja sam samo iz tog razloga odustao od ovog modela, hteo sam da prodam tablet i uzmem Max 2.
 
Može li svežih utisaka naših korisnika? Mene ne zanima LTE mreža, te mi nije bitno što nije podržana.

Jedino što se na netu spominje da je, kao, loše je kamera. Može li neko da kaže kakva je? Ja imam sada Sony Z3 i menjao bih ga za neki telefon sa većim ekranom, te mi ovaj dolazi u obzir.

Kakav je, sve ukupno?

Nisam dosad nikada imao Šaomi...

Hvala!
 
Ajde ako mozes slikaj telefon da vidim kako izgleda. Uzgred i ja sam uzeo Maxa :D, veoma zadovoljan. Napisacu kasnije gde sam uzeo i kako, cenu, utiske i to :D

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Na Slika01 i Slika02 je telefon na kome je zaštita za ekran i hard case koji sam ranije nabavio. Na Slika03 je telefon bez hard caseSlika01.jpgslika02.jpgSlika03.jpg

Sve je precizno leglo, nema krckanja, pomeranja, nema odlepljenih delova, vazdušnih mehurića... Jedina mana je što ekran nešto brže "skuplja" otiske prstiju o odnosu na originalni ekran :)
 
Poslednja izmena:
Znam da ni jedan ne podržava band 20,i mene samo to odbija od kupovine.za sada...ali posto nema nista u ovom cenovnom rangu ,da ima veliki ekran, odličnu bateriju,4/64, stabilan softver, kvalitet izrade ,mozda ga i uzmem.
Koliko sam ukapirao,jedini minusi su band 20 i prosecna kamera.
 
Prvo da napomenem da je meni glavni aparat Canon EOS M, pa od telefona i ne zahtjevam mnogo niti mi treba vrhunska mobilna kamera...

Mislim da su po danu fotke dobre. Lošiji kvalitet se dobija po noći, jer zbog otvora blende od 2.2 i nedostatka optičke stabilizacije, telefon diže ISO visoko i slike bivaju zamućene. E sad, nije strašno što ćete vidjeti kad postavim slike u idućem postu, ali svakako da će se neko ko dolazi sa recimo S7 edge razočarati. Kada se postavi na neku stabilnu površinu i produži ekspozicija na par sekundi, fotke su odlične.

Kačim uskoro fotke kad budem za kompom.
 
E ovako, Maxa imam vec nedelju dana i preko, nisam stigao da se javim ranije. Kupljen na KP kod Vere iz Subotice za 250e, kao što sam pisao ranije tada ga na stanju nisu imali ni Miki ni Vladimir, a ni Vera nije kada sam zvao, četvrtak, rekla da će nabaviti za petak i poslati odmah, kod mene je u subotu. Tako je i bilo, bio sam malo skeptičan jer su ova dvojica rekla da će biti tek za nedelju dve a ona za sutra, a i zbog komentara u ocenama da zna malo da odugovlaci, kao biće za sutra, pa nije stiglo, pa za prekosutra i to tako. Ali dogovor je u mom slučaju ispoštovan maksimalno, telefon poslat u petak stigao u subotu, lepo upakovan. Na moj zahtev mi je dala kod za praćenje pošiljke. Kutija je bila u vakum pakovanju, ja sam je prvi otvorio. Prvi utisak kad sam ga ugledao bio je, koliiiikiii jeeee, ali opravdano jer sam pre njega, za prelazni period dok ne skupim novac nosio Huawei y530 od 4.7 inča. Što se tiče veličine sada sam se navikao, uglavnom nije težak za korišćenje i skladištenje ali ipak u nekim situacijama zasmeta malo veličina, pomiriš se setim i to je [emoji3] Kvalitet izrade me je oduševio, imam utisak kao da je neki flagship a ne uređaj iz srednjeg segmenta. MIUI brz, fluidan, bez kočenja, lagova. Verzija 8.5 global stable i odmah po uključivanju i povezivanju na mrežu ponudio ažuriranje. Tako sam ga koristio do juče kad sam prešao na Developer MIUI 9 zbog otključavanja bootloadera. I 9 radi super, tečno... E sada što se tiče LTE, plašio sam se kako će biti. Ja sam u Vip-u i za sada nemam problema po gradu, Niš je u pitanju. Senzor otiska prsta je brz, čim stavite prst telefon je otključan. Ekran dobar, ne vide se pikseli, na suncu takođe se sve dobro vidi. Baterija me je oduševila, izvukao sam 12 sati SOT-a. Sve u svemu sam zadovoljan onim što sam dobio. Nemam neke zamerke. Čekam da otključan bootloader, instaliram twrp, odradim root, da smanjim dpi, da se iskoristi sav potencijal ovoliko ekrana. Napisao sam ono čega sam se setio trenutno. Pitajte šta vas zanima rado cu odgovoriti. Pozdrav [emoji1]

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Sa zakašnjenjem, evo fotki. Sve sam ih smanjo na 1200*900 piksela.

Dnevne fotke, na otvorenom

saP58dn.jpg


rV2x7I3.jpg


P95YRbz.jpg


fs9zhxC.jpg


pGBGKn7.jpg


U zatvorenom

cKuZCma.jpg


pDXXTLp.jpg


zb8IQXr.jpg


Noćna, automatski mod

hFDuiEr.jpg


Noćna, manuelni mod i ekspozicija od par sekundi, telefon naslonjen na kamen

WCZ00mY.jpg
 
Ovo je meni skroz korektno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno