Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 2

Mozda radi nego fleska zeza, imao sam situaciju gde USB 2.0 flesku preko OTG Sony Z3 detektuje i radi super dok 3.0 flesku ne registruje uopste na vise telefona preko istog kabla.
 
Ja koristim predposlednji weekly Xiaomi.eu i bez problema radi sve.

Kazi mi jos ovo. Da li radi Mi cloud backup/restore.
Ovde kad radi, kad ne radi. Sad mi izbacuje poruku something wrong :)
Mi cloud je vrlo zgodna stvar jer vraca sve zivo, od polozaja ikonica do instaliranih app, note-a, sms-a, i to sve odma' u letu, bez potrebe za ikakvim instaliranjem nekih programa.

I da li radi xposed ?
 
Poslednja izmena:
Nikad nisam koristio Mi Cloud (više volim ručno da vratim par aplikacija koje su mi bitne) a ni xposed tako da ti ne mogu sa sigurnošću odgovoriti.

Jel postoji neki način kako da proverim da li radi MiCloud a da nije reinstall sistema ?

U svakom slučaju, pre svakog flash-a odradiš lepo backup celog sistema u twrp-u pa ako nešto izgubiš od podataka a bitno ti je, samo vratiš ceo sistem kao što je i bio pa onda ručno sačuvaš te podatke.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nova verzija Arnova kamere

GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-5.1.018

Na ovoj ostajem.

ZSL radi, nema izbora modela (po nazivu mislim da je podešeno sve za Pixel2) sve radi po propisu, odlične slike, radi portret mod, slow motion...

Sent from my Mitsubishi Trium using Tapatalk
 
Ovo je najviše što sam izvukao do sada. MIUI 9 8.1.11 Global Beta









Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ja nekih 14 i po sati, ali ne igram igrice uopste.

Ovo mi je prosek od kako sam kupio telefon od Kidenceta do sad, sve full stock i azuriran na 8.5.9.0 istog dana kad je uzet i od tad stoji tako.

Instalirani svi srkaci baterije tipa Facebook/Viber/Ymail/Whatsapp/Messenger/Instagram itd.

2d08195665efe1c0acea43be482badef.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Glavni razlog zašto sam uzeo ovaj telefon - odlična baterija
4f83fd65293c15bda9dda4734986548e.jpg


Sent from my Mitsubishi Trium using Tapatalk
 
Kinezi dobili 9.2.1.0, ako nekog zanima.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
A ima li kakvog custom kernela?
 
Navodno su na XDA vec krenuli pojedinci da se zavitlavaju sa Max 2 sad kada je sve dostupno, ali price su da ce sve biti "za par nedelja".



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ne bi ja tu ništa dir'o ;)
73d62f5d974b009335ef59dfa0995e45.jpg
882db8d70c41f38f732147a4b935d50a.jpg
34c24ce80479cf8dfad348216266439b.jpg
372d8467005dddbdd117d70824958287.jpg
9a94d9b7b1e61faaeb3632329d091edd.jpg

Sent from my Mitsubishi Trium using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Jedino zbog kalibracije proximity senzora bih azurirao, distanca kao da je 2cm a ne 5cm kako pise u CPU-Z, valjda su sredili to stvarno.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Uptime 76 dana za sad, radi identicno kao i ore, povremeno ocistim cache jer neka aplikacija zabode s vremena na vreme i pravi "jak" drain, tipujem na Instagram.
280378bdae531f26ae299556b163ec88.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Provalim juce da ovaj Accuweather sto sam imao instaliran nema veze sa Accuweatherom koji se skida sa Google prodavnice, neka verzija sa ocajnim GUI je bila instalirana mesecima, obrisem ga, skinem opet i bude onaj "normalan".

Ne kapiram sta se tu izdesavalo

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Jel se dešava još nekom da telefon neće da se apdejtuje? Prijavi Cant download grešku, skinuo sam rom ručno i tad zabode prilikom provere.
Da li mogu da probam update preko TWRPa i da li će pobrisati sve tako ili će da odradi update kao preko Updatera?
 
Ma mogu ja i preko fastboota da roknem novi rom, nego mi se ne jebava ponovo sa aplikacijama i sto čuda.
 
Ako ti je ukljucen mi cloud, poskidace ti sve sto si imao. Cak zapamti i raspored ikonica.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Uzeo sam preko alija ovo staklo https://www.aliexpress.com/item/LEP...tector-2-5D-Curve-Full-Cover/32670759552.html i odneo kod druga u servis da mi nameste pošto je uvek zeznem sa onim mehurićima.Uklopili su mi savršeno ali kada je ugašen telefon vidi se kao neka mreža sačinjena od kockica preko celog ekrana ,a kada se upali te kockice svetlucaju kao šljokice, što mi se nikako ne sviđa.Pitao sam radnika koji je nameštao staklo za kockice i on kaže takvo je staklo.Da li neko ima slično iskustvo?
 
Lose staklo najverovatnije.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
To je sto je,istu situaciju sam u ja imao sa slicnim staklom,drzao ga neko vreme dok mi nije prekipelo,odlepio i bacio,sad ga furam bez ikakve zastite,samo flip kejs futrola kad sam na poslu,i za sad ni jedne jedine tackice na ekranu nema...izgleda da gorila radi posao samo tako!

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Uzeo sam preko alija ovo staklo https://www.aliexpress.com/item/LEP...tector-2-5D-Curve-Full-Cover/32670759552.html i odneo kod druga u servis da mi nameste pošto je uvek zeznem sa onim mehurićima.Uklopili su mi savršeno ali kada je ugašen telefon vidi se kao neka mreža sačinjena od kockica preko celog ekrana ,a kada se upali te kockice svetlucaju kao šljokice, što mi se nikako ne sviđa.Pitao sam radnika koji je nameštao staklo za kockice i on kaže takvo je staklo.Da li neko ima slično iskustvo?

Pretpostavljam da je to ono što se na srpskom zove "reinbow effect". Koliko ja znam, to nema veze sa kvalitetom stakla - to se javlja kod telefona sa zakrivljenim (curved) staklima. I ja imam reinbow effct povremeno na Mi Max 2.

U pitanju je kondenzovana vlaga između stakala koja se javlja kada je vlažno vreme - kao ovih dana. Nestaje kad je vlaga manja. Pomaže, kažu drugi, kada se telefon ostavi na toplijem mestu (na suncu na primer) ili posle punjenja kada se telefon zagreje. Pogledaj po internetu, na primer:

https://forums.androidcentral.com/s...screen-protectors-exhibit-rainbow-effect.html

https://www.quora.com/Is-there-any-way-of-avoiding-rainbow-effect-while-using-tempered-glass
 
Poslednja izmena:
Tackice su normalna pojava na tim kineskim staklima gde se lepi samo ivica stakla, a sredina ne. Svako staklo koje je takvo(ofarbane ivice) ima te tackice.Na nekim staklima su manje primetne, na nekim' vise .


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne, nije reinbow effect.Nije ni ono na slikama što ste gore postavili.Mislim da me niste razumeli ali ne znam kako da objasnim.To je gomila tačkica pravilno raspoređenih na oko 1,5 mm i vide se kao mreža kada je ekran ugašen a kada se upali svaka ta tačkica bukvalno sija i deluje kao one šljokice što devojčice stavljaju na kosu ili lice.Prosto mi je neverovatno zašto bi to neko stavio na staklo i tako pokvario jasnoću ekrana.Ovo mi je drugo staklo za tri nedelje.Prvo koje sam kupio uz nilkin futrolu je bilo nekako premalo za ekran i neki dan sam ga bacio i sad kupim ovo a ono još gore.Ne znam više šta da radim.Razmišljam da batalim stakla pa šta bude.
 
Batali slobodno,progledaces.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Imaš original foliju na Aliexpress, u pakovanju dobijaš tri komada, jedno za vežbu (brzo se grebe) i dve "prave". Ja sam uzeo, i odlične su, ne vide se na ekranu, ne grebu se, "klize"... Cena je oko 6 dolara za pakovanje.

Xiaomi Mi Max 2 Screen Protective Anti-Explosion Anti-scratch screen protector For Xiaomi Mi Max 2 PET Plastic Protective Flim
http://s.aliexpress.com/VRZJzAfQ?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)

Sent from my Mitsubishi Trium using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno