Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 2

Imaju u crnoj boji ali 64GB (25k rsd). Ok je logic shop bar po meni. Ne preostaje mi nego u zlatnoj boji :d
 
Jel presao neko na 9.6.3.0? Kako se odrazava na bateriju i performanse? Trenutno sam na 9.2.1.0. Ima li neke bitnije razlike?

Poslato preporuceno s povratnicom
 
Presao cim je izasao update. Baterija je ista, nisam primetio neke razlike. Tel radi isto, bez nekih vidnih promena.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Pozdrav! Koja Gcam radi onako da kazem dobro, ja sam ubacio neku stariju verziju Scruber pa ne znam jeli to sto treba biti?
 
Meni ova radi dobro posao
scrubber_GCameraP2XL.apk

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Da razmrdamo malo temu, pre neki dan je izasao MIUI 10 Stable za Kinu, moze se ocekivati uskoro i stable verzija za nas, navodno krajem meseca.




Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Steta sto nije izasao malo pre, taman sam mogao da uporedim sutra sa Max 3 koji mi stize. Brzinu, fluidnost, bateriju...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Izasao miui 10?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Koliko ja vidim nije, ali pre neki dan je bio post koji je potvrdio koji ce uredjaji dobiti MIUI 10.

http://en.miui.com/thread-4305636-1-1.html

Forumi su im haos inace, previse nepismenih spamera koji kombinuju 44 jezika u postovima i uglavnom spamuju MIUI 10 when pls, sto je na neki nacin i dobro.
 
Planiram da promenim mob. Dvoumim se izmedju RN5 i Max 3. Ako je neko presao na neki od modela neka podeli utiske. Kod RN5 me najvise interesuje trajanje baterije, kvalitet izrade... Kod Max 3 koliki je zapravo upgrade u odnosu na Max 2, i naravno vasi opsti utisci o oba modela. Hvala.

MI Max 2 sends regards
 
Imam oba trenutno koje ti zelis. Sve zavisi sta hoces od tel. Presao sam sa max 2, na max 3. Bolji je ekran, zadnje kamere, prednja je losija nego na max 2. I naravno cipset. Rn5 je mini max 3, sa boljim kamerama. Dizajn isti samo u manjem paketu, istim cipsetom. Ako ti je bitna velicina ekrana i baterija onda idi na max 3. Posto koristis max 2, ja bi ti preporucio da instaliras gcam i vozis taj max jos neko vreme. Svoj max 2, sam prodao za 140, ovaj max 3, platio 240. Mislim da ne vredi 100e razlike. Za Rn5 topla preporuka, bestbuy sigurno do 180e.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Imam oba trenutno koje ti zelis. Sve zavisi sta hoces od tel. Presao sam sa max 2, na max 3. Bolji je ekran, zadnje kamere, prednja je losija nego na max 2. I naravno cipset. Rn5 je mini max 3, sa boljim kamerama. Dizajn isti samo u manjem paketu, istim cipsetom. Ako ti je bitna velicina ekrana i baterija onda idi na max 3. Posto koristis max 2, ja bi ti preporucio da instaliras gcam i vozis taj max jos neko vreme. Svoj max 2, sam prodao za 140, ovaj max 3, platio 240. Mislim da ne vredi 100e razlike. Za Rn5 topla preporuka, bestbuy sigurno do 180e.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Hvala na odgovoru. Drzacu se Maxa 2 jos neko vreme, a onda eventualno RN5. Inace kakav je zvuk u slusalicama u odnosu na MM2? Ako sam dobro razumeo kamere su bolje na RN5 u odnosu na Max 3? Poz

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Kamera ne bolja na RN5, zadnja je ok na max 3, ali prednja je losa za tu klasu tel. Za slusalice ne znam. Ne koristim ih ni na jednom.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Izbacen MIUI 10 Stable Global i povucen odmah, komedija.

Definitivno su se zeznuli s ovim telefonom, Max 3 nije toliko bolji da opravda prelaz pa na sve nacine pokusavaju da navuku sto vise ljudi na njega, neki moj utisak.
 
Da su stavili kamere kao na rn5, nebi bilo dileme, ali posto su cepidlacili, sad dosta ljudi zbog toga nece da predje na max 3. To je ujedno i najveca mana u odnosu na max 2

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Instalirao sam pre neki dan EU ROM "xiaomi.eu_multi_MIMAX2_V10.1.1.0.NDDCNFI_v10-7.1.zip". Radi korektno ono što meni treba i što sam isprobao.

Instalirao sam na pomenuti ROM i verziju Gcam "GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V7.9.9.apk". Rade video i slow motion video.
 
Ja cekam MIUI10 i dalje, bukvalno svi uredjaji su dobili osim najstarijih i Max 2.

Ispali su totalni seljaci i ovo im je prvi veliki minus od mene.

Telefon je super ali da se ovoliko zavitlavaju sa azuriranjem to mi je bas los utisak ostavilo.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poceli su samo da stancuju tel. Mi Max 3, jos nije dobio oktobarsku zakrpu. Na RN5 danas stigla novembarska, a tel izasao pola godine pre Max 3. Max seriju kao da zapostavljaju po tom pitanju. Od kad sam kupio tel ni jedan update nisam dobio.
42d96f7b5c3d87664c39af34d507cc45.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
@zost

Mrzi me da se bakcem flesovanjem ROMova, ovako sa OTA odradim fabricki reset nakon azuriranja i to je to. Nije da mi nesto fali na 8.5.9.0 ali MIUI 10 ce ga osveziti malo, taman da mi ubije zelju da ga zamenim za neki drugi telefon :)

Sad sam se jos saterao u cosak da ako hocu da menjam, jedini izbor je Max 3, jos mu je i cena dosta spala.

Inace ako neko nije presao na Max 3, ovo su navodno bagovi sa Max 2 na kineskom MIUI10

different bugs. they just keep adding. in my miui 10 stable china. sometimes my internet data stops and need to re change the APN to get it working back. sometimes the themes worn off after sudden restart where the wallpaper is gone or went default. it also freakin restart sometimes and takes alot more power on/off to get it working back.
 
@zost

Mrzi me da se bakcem flesovanjem ROMova, ovako sa OTA odradim fabricki reset nakon azuriranja i to je to. Nije da mi nesto fali na 8.5.9.0 ali MIUI 10 ce ga osveziti malo, taman da mi ubije zelju da ga zamenim za neki drugi telefon :)

Sad sam se jos saterao u cosak da ako hocu da menjam, jedini izbor je Max 3, jos mu je i cena dosta spala.

Inace ako neko nije presao na Max 3, ovo su navodno bagovi sa Max 2 na kineskom MIUI10
Ista prica ne bih menjao max 2, jer je po meni veoma kvalitetan uredjaj. S druge strane vidim da mu je cena bas bas pala, a mrka kapa od apdejta u skorije vreme zato i razmisljam o zameni. Mozda je najrealnija opcija RN5.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Preporuka za rn5, abdejti stizu svakog meseca. Best buy sigurno za 180e.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam problem na Max 2, od kako sam pokrenuo Chrome (koristim FF) sad mi google search uvek otvara u Chrome-u iako je FF namesten kao default browser. Jel neko ima ideju u cemu je problem?
 
Proveri da oba browsera nisu podesena kao default, udji u oba i proveri ih.
 
Proveri da oba browsera nisu podesena kao default, udji u oba i proveri ih.

Nije Chrome samo je Firefox default ali ovo izgleda nije klasican Chrome vec to Google mi otvara kao neki osakaceni Chrome i ako odem u meni opciju da otvorim taj link u izabranom default browseru. Na primer:
 

Prilozi

  • Screenshot_2018-12-16-22-00-27-703_com.android.chrome.png
    Screenshot_2018-12-16-22-00-27-703_com.android.chrome.png
    800.2 KB · Pregleda: 87
Poslednja izmena:
Sad mi rece drugar da je tako (ima Nokiju) i kod njega dakle do aplikacije je neki update verovatno da bi progurali chrome.
 
Aj kad malo testiras javi utiske. Mozda uzmem opet Max 2.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno