Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 2

izasao update nocas 8.5.9.0, instalirao ga, ne znam koje su ispravke
 
Nema ni kod mene.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Kod mene prijavio apdejt pre 10ak dana...
Ali je mali apdejt, oko 100mb...
Ne znam da li da apjdetujem?

Da li će mi zaključati bootloader i ukinuti root?

f6c9c3a9273dba7aa46cacaeb0e16b0f.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
I mene isto interesuje, planiram da flešujem twrp i root da bih probao GCAM HDR+.
 
Ja sam na miui 9, otključan bootloader, twrp, magisk, prijavio uplate, ja ga skinuo i instalirao, bootloader nije zaključao ali je je pregazio twrp. Nakon toga sam opet flesnuo twrp pa opet iz njega magisk. Takodje omogućio camera2 api u build.prop, probao manual cameru i Google HDR+ i rade, nisam testirao...

MI Max 2
 
Instalirao sam GCAM 4.4, HDR+ pravi neverovatne slike pri slabom osvetljenju, daleko bolje od stock kamere, stabilizacija videa odlična ( ne radi na 4k).
Iz nekog razloga ne radi slow motion i od kad sam uključio camera2api i instalirao gcam stock kamera neće da sačuva slike kad koristi HHT ili HDR.
 
A je l GCam se odnosi samo na zadnju kameru, je l ima neku primenu i na prednjoj?
 
@mtomas
Kakve su kamere na Maxu u odnosu na p10 lite, posto si imao oba? :D
 
kao prvo i verovatno najbitnije, nisam neki strucnjak za detalje sto se tice fotografije. onaki laicki, kamere na p10lite i mi max 2 su prilicno izjednacene. nedostaje ostrine, ima suma na obe kamere, video zapis je ok na oba telefona, ali samo ok, nista specijalno. na mi max 2 ton kod snimanja videa bi trebao da bude bolji, ima distorzije.
blagu prednost sto se tice fotografije i video zapisa dajem p10lite.(male su razlike).
vec sam negde naveo, dugo sam koristio lg g pro 2,model star vise od tri godine, pa sa njim mogu da uporedim, telefon sa brutalnom kamerom, nisu mu ni do kolena ovi telefoni, bar sto se toga tice. ista prica i za V10, pa cak i note3 je bolji.
uglavnom, posle ovih telefona sam trazio naslednika, mesec dana se lomio da li da uzmem V20, i odustao. na kraju sam uzeo mi max 2, odredio prioritete, ono sto meni treba, i stvarno sam prezadovoljan sa ovom uredjajem,po mnogim stavkama.
 
Jednom kad čovjek nauči da kupuje stvari na osnovu potreba i prioriteta, a ovo posebno važi za tehniku, počne da štedi novac, bolje da koristi stvari i možda najvažnije - prestane da bude potrošačka ovca.
 
Ma koji P10 lite, uz Google kameru telefon prosto vredi svaku paru.
 
@dzeronimooo
upravo tako, lepo si rekao ono sto sam ja uvio u ukrasni papir.

@bojsane
nisam probao google kameru. trudim se da budem iskren, i da svoje iskustvo, impresije, podelim sa ostalima. citam razne teme na forumu, na mnogima vidim postove gde ljudi brane svoje telefone vise nego drzavu, iako znaju da nisu u pravu, valjda zele da slazu sebe, da opravdaju promasenu investiciju, stvarno ne znam. i da, mi max 2 vredi svaku paru, pruza zaista mnogo za razumnu svotu novca.
 
Nisam ni mislio na tebe, već na Markizia.
Google kamera je ono malo što je trebalo da zaokruži ovaj telefon, pa je sad apsolutno sve sem ergonomije na strani Maxa.
 
pored ergonomije tu je i band20 na strani p10lite. kome je to bitno, treba da zna.
ja koristim mts i telenor karticu, apsolutno sve savrseno radi i bez toga.

ova dva telefona su u istom cenovnom rangu, oba su ~240e novi, ali je max2 za klasu bolji uredjaj.
 
pored ergonomije tu je i band20 na strani p10lite. kome je to bitno, treba da zna.
ja koristim mts i telenor karticu, apsolutno sve savrseno radi i bez toga.

ova dva telefona su u istom cenovnom rangu, oba su ~240e novi, ali je max2 za klasu bolji uredjaj.

A max 2 nema sa band 20?
 
Ne. Ispričana priča odavno

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Hvala ljudi na odgovorima i korisnim komentarima, pomogli ste mi puno, narucio sam telefon danas, pa ocekujem u cetvrtak da stigne!
 
Odlučio sam da probam GCam, tj. da rutujem Maxa...

E sad. Dobio sam juče SMS od Xiaomija da mi je data dozvola da otključam uređaj. Skinuo sam Mi Unlock, ušao u fastboot i pokrenuo proces otključavanja. Na 99% sam dobio poruku da uređaj nije povezan sa nalogom. To ne mogu da uradim na Maxu, jer kada pokušam dobijem poruku 86006 (čini mi se).

Radim li nešto pogrešno ili moram da sačekam par dana od dana dobijanja SMS-a?
 
hvala @rodjen_4_jula. Dakle, ne gine mi ponovno instaliranje svih aplikacija.

Drugari jedno pitanje ako neko zna:
Trenutno sam u proceduri otključavanja bootloader-a kako bih posle mogao da rutujem fon, e sad problem je kod mi max 2 crnog (koliko sam pročitao na netu samo crni ima taj problem). Kad se otključava bootloader podnese se zahtev na Xiaomi sajtu, što sam uradio i dobio sam odobrenje tj privilegiju da mogu da otključam bootloader. Kad sam povezao telefon i program koji otključava BL na 99% kaže da treba da na telefonu povežem moj mi nalog sa telefonom koji otključavam. To se radi pod developer options- mi unlock status, e tu nastaje problem, samo kod cnog max 2 neće da poveže nalog. Izbacuje grešku (86006 i neki text na kineskom). To se reši tako što se tj što sam u recovery-u uradio data wipe i preko update app flešovao development rom. Nakon toga sam povezao nalog i pokrenuo otključavanje BL. Opet dođe do 99% i izbaci da trebam da sačekam 72 sata i onda mogu da otključam BL (što je sad normalna procesura)...
Moje pitanje je kad otključam bootloader i kad flešnem stabile globar rom nazad da li mi se zaključava BL?
Ja nešto mislim da ne ali bolje da pitam :D

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
^ nažalost moraćeš sve ispočetka da instaliraš...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Odradis lokalni backup iz podesavanja.Isti ce biti smesten na internoj u MIUI/Backup.
Taj backup prebacis na komp.
Kada flesnes novi rom, vtatis sa kompa taj backup na isto to mesto MIUI/backup i odradis restore tog backup-a iz podesavanja.

Vraca sve, samo ces morati Viber, WA i slicne caskalice da aktiviras opet, ali vratice te aplikacije da ne moras ponovo da instaliras.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije meni toliki problem ponovo instalirati aplikacije, koliko mi je problem opet odlaziti do banaka da aktiviram aplikacije za mobilno bankarstvo...
 
^zato je mts racun dobar, ne treba da ides u banku da bi ga aktivirao. ovi iz inteze su me garant stavili na crnu listu, ove godine sam sigurno 5-6 puta uzimao ugovore i podesavanja za aplikaciju..
 
Može intesa sada online da se aktivira
 
Nazad
Vrh Dno