Šta je novo?

problem zvuk na skype

lojola

Cenjen
Učlanjen(a)
23.03.2013
Poruke
607
Poena
170
Pozdrav,

Imam problem na lap topu, zvuk na skajpu se cuje kao robotizovan. Mikrofon radi, svi me dobro cuju, ali kada neko drugi prica kod mene je uzasan zvuk. Reinstalirao sam 10 puta skajp, probao i stare verzije medjutim isto je. Pre je se problem donekle resavao kad se stave slusalice da se onda normalno cuje zvuk.
Svi drajveri su najnoviji, vise puta reinstalirani. Sve ostalo normalno radi, youtube, preko vibera razgovor, zvuk na filmovima, nije do zvucne kartice... Jos ludje je sto na skajpu koji dolazi uz win10 kao aplikacija u start meniju, zvuk radi normalno. Ali problem je sto ta apikacija nekada zakuca i sto deda koji koristi lap top se ne bi snasao da ulazi i trazi aplikacije (ne moze da se na desktop izbaci ikonica)

Nosio sam u dva servisa, ne mogu da nadju resenje. Jedino jos nisam win pregazio, to mi je poslednja solucija jer nemam CD citac pa bih morao da se drndam da pravim butabilan USB. Cak sam na netu nasao da mora da se obrise neki sistemski fajl u skajp folderu, i taj put je sve normalno funkcionisalo, ali posle resetovanja kompa opet problem.

Da li neko zna resenje ili je imao isti problem pa je resio?
 
Haha jeste, to nisam napisao. Hvala za link, pogledacu sad.
 
This turns out to be a fault caused by "HP DTS Sound" which is activated by default.  It has "enhanced effects" or something similar - you can reach this by looking for "DTS Sound" on your start menu (it was in windows 10 standard build as shipped by HP).  This is a program which is trying to run the audio through an equaliser (adjusting bass, treble, etc.) and ended up hammering the CPU - the robotic sound is the audio being chopped up into small segments and played chunk-by-chunk (very quickly) sounding slower and robotic in nature.

1.  Go into the manu item "DTS Audio"

 -turn off "Audio Enhancements" (it's a tickbox on the main screen)

 -try skype audio again (use the test call as it will be an accurate test)
 
Nazad
Vrh Dno