Šta je novo?

Palit 660 Ti lose perfomanse problem

RaveN_

Slavan
Učlanjen(a)
01.09.2004
Poruke
180
Poena
320
Poz,

kupio sam polovnu 660Ti grafaju pre par meseci, sve je delovalo ok, u nekom trenutku sam primetio da je pocela da se pregreva, otvorio sam je, ocistio, zamenio pastu.

temperatura je sada dobra, ali su performanse lose (ustvari nisam siguran ni da su bile bolje pre ciscenja, jer nikad nisam pokretao ove benchmarke, samo sam igrao cs koji je vise cpu zahtevan).

http://www.userbenchmark.com/UserRun/4121500

ovde nesto nije u redu zar ne, reinstalirao sam win, drajvere, sve moguce proverio...

bilo koja igra osim cs-a koja je malo zahtevnija graficki, PUBG (10fps), Dayz(25fps (imao sam mnogo vise sa 7770)...

rip karta?

Hvala!
 
Hvala na odgovoru, sad sam probao Heaven 4.0.

10fps, izgleda da su zakucali ovi klokovi.

p7w.png


what do? :)
 
Skini msi afterburner i snjim probaj da menjas klokove pa vidi da li se ista menja.
 
Polovna kartica. Jel' sa garancijom ?

Da, onda, verovatno zbog niskih klokova, cini mi se da su defaultni, imas problema sa perfomansama.

Mozda je bios puko'. Ili, mozda je i do napajanja, mozda je oslabilo, ne daje dobru struju. Ili do kablova, malo ih proveri.

E, sad, mozda da probas sa nekim programom za overklok, da pokusas da podignes klokove. Samo se plasim, da se mozda nesto ne desi sa karticom ili mozda napajanjem. Najbolje bi bilo probati u nekoj drugoj masini, da li sljaka kako treba na default itd.
 
Poslednja izmena:
140% tdp-a sa 0.98V?

Pise da je PerfCap reason power(zelena linija), ispada da karta(kojoj je stock napon 1.175V) throtluje na 0.98V jer je potrosnja 140% tdp-a?!?!
Da nije riknuo senzor za potrosnju, kako je karta na 40c sa tako niskim obrtajem ventilatora ako trosi 140% tdp-a?

Mozda gresim, nemam iskustva sa ovim stvarima, samo citam sta pise..

Doduse Raidmax 535 napajanje..

Pretpostavljam da je to 535AP, a to je jako lose napajanje.
Pre svega probaj kartu na drugom napajanju.
 
Poslednja izmena:
Probacu sve sto ste predlozili (fles biosa na kraju), hvala.

Jeste polovna, bez garancije.

I jeste 535AP, nisam imao pojma da je tolko lose napajanje :)

Hvala jos jednom!
 
Nije lose napajanje nego ti je neko uvalio kartu koja verovatno ne moze da radi kako treba na default vrednostima.
 
Nisi ti kriv.

Lista PC komponenti koje su truba, a kod nas se reklamiraju kao vrhunska, je pozamasna.

Ne kazem da ono 100% pravi problem ovde, to ces vec proveriti sam.

Edit:

Nego, koji cs je u pitanju, i koja rezolucija?
Sumnjam da bi csgo na 1080p radio normalno sa tim klokovima gpu/memorije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno