Šta je novo?

ASUS X554L problem sa WIFI konekcijom.

Zharonar

Poštovan
Učlanjen(a)
14.04.2016
Poruke
2
Poena
51
Pozdrav, od kako sam se prebacio na ZTE ruter model ZXHN H168N V3.1, kada god se otac prikaci sa njegovim laptopom model X540S, meni WIFI pocinje sa 5 crta signala da padne na 1, odnosno dropuje mi internet konekcija totalno.

Mislio sam da je moj laptop problem, ali gde god drugde da sam testirao wifi, svugde je konekcija stabilna osim kod kuce, a i prlicno sam siguran da je ovo razlog, jer dokle god se on nije nakacio meni je wifi radio savrseno.

Da li iko zna moguc problem? Da li postoje neke izmene na ruteru koje mogu napraviti?

-Pre ovog rutera sam imao Huawei hg630 (sve je radilo savrseno misleci na wifi, ali je ruter bio falican).
-Promenio sam ruter i dobio ZTE ZXHN H168N V3.1.
-Misleci da je ruter problem, zamenili su ga ali za isti model ZXHN H168N V3.1.

-Windows je 8.1, nedavno sam uradio novi sistem.
-Reinstalirao sam drivere za wifi, par razlicitih verzija.

Jedina opcija koja mi pada na pamet je da kupim switch i testiram tako.

Hvala unapred, ako zatreba jos neka informacija, tu sam.

Update: -Nije problem od oca laptop, ovo se nasumicno dogadja... Ne mogu da shvatim sta trigeruje ovaj problem.
Update2: -Sada sam par puta probao, kada se njegov laptop nalazi pored mojeg, odnosno blizu rutera, wifi funkcionise savrseno, cim udaljim njegov laptop i njemu konekcija padne na 2-3 crte, meni se gubi svakih po minuta-minut konekcija...
 
Poslednja izmena:
A jesi probao da prckas po opcijama samog rutera? Tip/jacina signala/frekvencija i to? Mozda je tu negde problem?
 
Sam sebi si dao odgovor


-Pre ovog rutera sam imao Huawei hg630 (sve je radilo savrseno misleci na wifi, ali je ruter bio falican).
-Promenio sam ruter i dobio ZTE ZXHN H168N V3.1.
-Misleci da je ruter problem, zamenili su ga ali za isti model ZXHN H168N V3.1.

Odes i zamenis za bilo koji drugi osim za ZTE ZXHN H168N V3.1. - Problem resen
 
Odes i zamenis za bilo koji drugi osim za ZTE ZXHN H168N V3.1. - Problem resen

Mislim da ce ovo biti najbolje resenje. Mislio sam da neko moze da mi kaze o cemu je konkretno problem, ako je nailazio na ovako nesto, jer problem je specifican. Hvala u svakom slucaju.
 
Nazad
Vrh Dno