Šta je novo?

i5-4670k overklok na B85 ploci?

Učlanjen(a)
07.09.2013
Poruke
457
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 9 5900X | Corsair iCUE LINK 150i RGB
Matična ploča
ROG Strix X570-E Gaming
RAM
Trident Z Neo F4-3600C16D-16GTZNC x 2
GPU
TUF-RTX4080-16G-GAMING
Storage
Samsung SSD 970 EVO Plus 1TB | Samsung SSD 850 EVO 500GB | WDC WD20EZRX
PSU
Seasonic FOCUS GX-750
Kućište
Corsair 5000T
Monitor
ROG SWIFT PG279QE | Dell P2419H
Miš & tastatura
Razer Deathadder v2 | Logitech G910
Laptop
Dell XPS 15 9520
Mobilni telefon
iPhone 12 Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da li je neko imao iskustva sa overklokovanjem na B85 ploci? Znam da nije preporucljivo i da ne moze bog zna sta da se izvuce, ali bih da probam jer mi je potrebno koliko god mogu da izvucem da me sluzi narednih par meseci dok ne kupim novu konfiguraciju. Ako neko ima bilo kakav predlog, bicu zahvalan. U BIOS-u imam podesavanje i mogu da pomeram clock, ali kako ovo nikada pre nisam radio, potrebna mi je pomoc. Ako treba, mogu da dostavim ScreenShot-ove iz BIOS-a za sta god je potrebno.

Konfiguracija:

i5-4670k
G1.Sniper B5
16GB DDR3 1600Mhz
Corsair RM550x
Noctua NH-D14

Hvala unapred.
 
Brate, toliko i sam znam, gde sam god isao ili je nedovoljno objasnjeno ili likovi pisu da ne moze, a moze sigurno makar na 4Ghz. Zato sam i otvorio temu ovde radi smernica i toga na sta treba posebno da obratim paznju.
 
Uspeo sam da nadjem ovo:

131216150740.jpg

Izgleda da moze samo da se to izabere i automatski je overklokovan procesor. Nema veze sto je kod mene i5, radi bez problema.
 
Ostavi se toga i ko sto si reko sacekaj tih par meseci da kupis sta si naumio jer neces imti benefita sa tom plocom,moze samo stetu da napravis.
 
Moze Gigabyte da stavlja sta hoce u BIOS, ali ako je cipset zakljucan, dzabe si krecio, overkloka videti neces. Osim ako nesto malo navuces na BCLK OC ako to ploca podrzava.
Mozes u BIOSu podesiti oc na 4,7GHz i kao prihvatice, ali u windowsu ti nece ici iznad svoje maks turbo frekvencije od 3,8GHz.

Mogao je na Ivy Bridge da se digne mnozilac na B plocama za +4, ali to od Haswella vise nije moguce.
 
Ostavi se toga i ko sto si reko sacekaj tih par meseci da kupis sta si naumio jer neces imti benefita sa tom plocom,moze samo stetu da napravis.
Hvala, tako sam i mislio, nego sam hteo objašnjenje. Koliko sam razumeo ovaj Coffee Lake da preskočim i da čekam Cannon Lake 10nm procesore?

Sent from my LG-H962 using Tapatalk
 
E sad oko tog preskakanja neznam :),ako tako preskaces nikada neces nista uzeti :D
 
Ma ja bih sutra uzeo, ali nemam sta, jer 7700k neću zbog pregrevanja, a za ove X procesore sam čuo da su glupost.

Sent from my LG-H962 using Tapatalk
 
7700K se pregreva ako je napon na def, a ukljuci se XMP za memoriju.

Ako sve lepo podesis sam, sto nije veliki posao, ne bi trebalo da bude problema.

Kaby Lake X jeste glupost, Skylake X i X99 platforma nije platforma za svakodnevno koriscenje, a posto si rekao da neces amd, ne vidim drugu opciju od 7700K.

U cemu ti procesor predstavlja problem uopste?
Ako je na konfi iz potpisa i koristis za gaming, sigurno on ne bottleneckuje 760...
 
Izmenio sam konfu sada. Imam 1070 grafiku i u Battlefield 1 mi bottleneckuje procesor :(
 
Ne odgovara 7700k zbog pregrevanaj :D,das 350 jura za CPU koga ces promeniti za par godina i nije skup a skup hladnjak od 50 jura :)

HLADNJAK JE NAJISPLATIVIJA INVESTICAJA
 
A da, sto se tice hladnjaka tu je NH-D14, kupljen pre 5-6 godina :D
 
Moze i hladnjak od 20e ako nece da klokuje, i vise je nego dovoljan.
 
Onda nemas briga oko pregrevanja,kad pozelis malo jaci OC onda delidujes i gotova prica,msm sve vec ispricano zilion puta :)
 
Hvala, tako sam i mislio, nego sam hteo objašnjenje. Koliko sam razumeo ovaj Coffee Lake da preskočim i da čekam Cannon Lake 10nm procesore?

Sent from my LG-H962 using Tapatalk

Pa Coffee Lake još nije izašao, a ko zna kad će Cannon Lake, verovatno tek dogodine.
 
Sta je vasa preporuka, nije mi hitno, da cekam Coffee Lake, kazu bice 30% brzi, a verovatno ispravljeni bagovi iz Kaby Lake ili da idem na Kaby Lake?
 
Tvrde sa da ce biti 30% u ultra low power segmentu, dakle i7 za laptopove.

Za desktop tvrde da ce biti 15% brzi.

Najinteresantniji model bice 6-core i5 6/6.
 
Ne pregreva se pri overklokovanju..
 
Pa to da se pregreva pri overklokovanju. I da treba da vrsim podesavanja da bi sve radilo kako treba mi se vec ne svidja.

Ako hoćeš da overklokuješ naravno da moraš sve sam da ispodešavaš, tako je sa svakim procesorom. Overklok na jedno dugme nigde nećeš videti, a da pri tome na zada prejake napone koji mogu da donesu samo štete. Mada za GTX 1070 nema potrebe, i defaultni turbo klok od 4.5Ghz će odraditi posao zaq tu kartu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno