Šta je novo?

Power phase design

vladakv

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.12.2016
Poruke
165
Poena
19
Pozdrav svima,

da li neko može da objasni šta znači 'power phase design' i kako mogu znati koja ploča ima 6, a koja 8 power phase design?

Hvala.
 
Power phase design iliti po naski broj faza napajanja procesora, graficke, memorije i drugih komponenti.
E sada imas nekoliko nacina na koji se izradjuju i neki od tih nacina su superiorniji i kvalitetniji od drugih.
Osim ako proizvodjac nije naveo u specifikacijama koliko faza ima komponenta, mozes ugrubo to odrediti brojanjem zavojnica iliti velikih crnih/sivih blokova koji se nalaze oko cpu socketa.
Kazem ugrubo jer neki dizajn ukljucuje upotrebu duplo komponenti po fazi, te golim okom izgleda da se cpu napaja sa 8 faza a u stvari ima samo 4 faze, te naponska moze da podnese vece opterecenje od one sa 4 faze, ali kvalitet filtriranja napona je isti.
 
Poslednja izmena:
Planiram da kupim neku ploču za I7 3770K, pa ne znam da li je ova sigurna za overklok - GA-Z77-DS3H ili MSI Z77-G45... Imam 600W napajanje Chieftec Eco...
 
Ako nemas svemirske aspiracije, radice I jedna i druga, mada dajem prednost MSI-ju zbog postojanja hladnjaka. Pitanje i kakav je taj i7 3770K, da li je raspolozen za klok na malom naponu ili ne. Zavisi i koliko cene te ploce, nestasica je bilo cega krstenog za s1155.

Da dohvatis 4.2 na stock ili blago povecanom naponu ne bi trebalo da bude napor za ove ploce. Nije neki klok, ali bolje i to no nista (opet, zavisi posto su ploce).
 
Poslednja izmena:
Ni za jednu ni za drugu ne mogu da nadjem dobre slike da vidim koje su komponente upotrebljene za naponsku. Ali licno bih isao na MSI maticnu upravo zbog hladnjaka na naponskoj pa kakava god da je izdrzace neki oc sa bar 1,3V. Po recenzija videh da su isli i od 4,4 do 4,7Ghz avisno do kvaliteta cipa na toj MSI maticnoj.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na odgovorima. U igri je i Asus Z77 Sabertooth koji ima 8+4+2 naponsku, pa možda nju uzmem. Cela je obložena hladnjakom i ima mali kulerčić... A našao sam i Asus Rog Maximus Formula z77 za 150e, a limit mi je do 100e... Voleo bih da još neko predloži. Hvala, još jednom.
 
Pa sto ne kazes da je i to u opticaju :d Ako moze da se nabavi Sabertooth Z77 za 100e, mada bi trebalo i jedtinija da bude realno, idi na to svakako jer Maximus V Formula za tvoje potrebe nije vredna dodatnih 50e.
 
Pa sto ne kazes da je i to u opticaju :d Ako moze da se nabavi Sabertooth Z77 za 100e, mada bi trebalo i jedtinija da bude realno, idi na to svakako jer Maximus V Formula za tvoje potrebe nije vredna dodatnih 50e.

Super onda. Ako zna neko ko prodaje samo gore navedene matične (Sabertooth ili MSI G45 ili GA Z77x UD3H), bez uvaljenog procesora, neka javi :D
 
Nazad
Vrh Dno