Šta je novo?

HyperX Cloud I vs II (USB zvučna)

Ryo

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2007
Poruke
1,288
Poena
350
Sveo sam izbor slušalica na Cloud, ali nisam siguran da li da idem na I ili II, razlike genralno nema, osim što II ima USB zvučnu.

Ono što mene interesuje je da li je ta zvučna bolja od integrisane zvučne, npr. Realtek ALC892 na mojoj ploči? Mislim ako suck-uje, bolje uzeti 2k jeftiniji Cloud I i povezati direkt na ploču. Nisam nikad imao iskustva sa povezivanjem zvuka preko USB-a, da li postoje neki karakteristični problemi?
 
Testirao sam prvi Cloud i skoro sam uzeo Cloud II.

Definitivno uzmi Cloud II, upravo zbog zvucne. Bolji je zvuk preko nje nego preko integrisane, plus dobijas opciju za virtual surround. Nema problema i povezivanje je lako, drajveri se automatski instaliraju i nakon toga samo odaberes Cloud zvucnu kao izvor zvuka u Win-u.

Ja sam uzeo Gun Metal verziju, ozbiljnije izgleda nego crveno crna verzija. Inace C II isto mozes direktno povezati na bilo koji izvor bez USB zvucne.
 
Hvala na odgovoru. Poručen Cloud II, nadam se najboljem :)

Naleteo sam da su ljudi imali problema sa USB zvučnom, bio je i neki firmware update, to me malo zabrinulo. Od reviewera na YT niko se nije osvrtao na to, a ne znam ni da li su zvuk testirali preko USB zvučne, ili su kačili na DAC-ove.
 
Ja sam prvi Cloud testirao na Xonar U7 i zvuk je odlican.
Cloud II na telefonu i laptop-u preko USB i bez USB karte, razlika u zvuku je drasticna. Preko USB karte, cuju se jace i bolji je zvuk, nije kao na Xonaru ali je opet daleko bolji zvuk nego na integrusi.

Nisi pogresio sa odabirom. Koliko si ih platio?
 
13.500. Isto gun metal.
 
Ispališe me u Gigatronu, sad me pozvali i rekli da ne može da se poruči od dobavljča. Ostavio sam podatke u em*, ali ni oni ne zovu.

Moraću da kontaktiram mađarone.
 
Jel si to narucio online, ili si zvao?

Ja uvek pre/odmah posle porucivanja online pozovem da proverim da li imaju na stanju/da li je porudzbina u redu i da ce zapravo biti isporuceno, jer vidim da se cesto ljudima desava da poruce nesto i da ih ispale.
 
Ja sam jos i prosao najbolje sto se tice cene i porucivanja, doduse nisam ih kupio kod nas.
 
imao sam cloud 2 i uopste nisam bio zadovoljan.kada se slusalice ne koriste culo se blago zujanje onaj virtuelni 7.1 nikako mi se nije svidjao neznam kako da objasnim ali kada iskljucim taj 7.1 uvek sam bolje cuo. bas im je ocajn nikakav. sto se kvaliteta izrade tice tu nikakve zamerke nemam i veoma su udobne. Mislimda ta zvucna koja ide sa tim slusalicama je veoma losa to je moje misljenje.
 
Nazad
Vrh Dno