Šta je novo?

LG lm 620s tv daljinski

stefkoss

Cenjen
Učlanjen(a)
14.12.2012
Poruke
692
Poena
170
Daljinski mi ponekad radi dobro a ponekad ne.
Dali mi mozete pomoci?
Par puta sam ga otvarao, kad ga otvorim radi dobro, kad ga zatvorim radi jos malo dobro, i posle par sati\dana opet zablokira.
 
To je onaj što ima motion sensor pa pokrećeš rukom strelicu na ekranu? Da li ti je ispadao? Da li si menjao bateriju?
Ako je ispadao možda negde ima hladan lem pa prekida neki bitan kontakt.
Postoji Android aplikacija za LG televizore koju možeš koristiti umesto tog daljinca.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Imam malo stariji LG u odnosu na tvoj i kod njega nije bio problem u daljinskom nego u TV-u, tačnije morao sam da zamenim taj deo koji prima signal od daljinskog. Popravka je koštala 4000 dinara.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
telewizor-lg-lm-620-s-42cale-231668227.jpg

U pitanju je taj daljinski, nekad radi super nekad ne radi pola dugmica na daljinskom.
Cuo sam da moze biti problem sa frekvencijama od kablovske?
 
@stefkoss:
To je klasičan daljinski. Daljinac sa motion senzorom izgleda ovako:
15b88c6d416c6d63952870c4358aa441.jpg


Ako ne rade dugmići, onda negde imaš hladan lem ili naprsnuće pločice u daljinskom. U nekom TV servisu bi mogli lupom da pregledaju pločicu i eventualno poprave sumnjive lemove.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kad se desi da ne radi, uperi daljinski u mobilni sa uključenom kamerom. Ako je daljinski dobar, videće se da trepti vrh daljinskog, odnosno dioda u njemu.
 
Kad se desi da ne radi, uperi daljinski u mobilni sa uključenom kamerom. Ako je daljinski dobar, videće se da trepti vrh daljinskog, odnosno dioda u njemu.

Sad sam to uradio, na one dugmice koje ne rade, ne svetli nista.
Na one koje rade dobro svetli.
Znaci da je lem problem?
 
Ili to, ili su zaprljani kontakti ispod tastera. Mada, kada su zaprljani, onda uvek loše rade ti tasteri.
 
Najjeftinije ti je da vidiš oznaku daljinca i na Aliexoressu kupiš nov za nekih 3 do 5 dolara.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Oretpostavimo da su se istrošili grafitni kontakti. U tom slučaju moraš da tražiš drugi/novi daljinac.
Eventualno probaj da očistiš kontakte na ploči i gumi alkoholom.
Teča solucija je da probaš lg android aplikaciju.
Po daljincu vudim da je stariji ali trebalo bi da aplikacija podrzava televizore straijih generacija.
 
Najveci je problem sto 80posto vremena ne rade, 20 posto rade. Tako da nzm dali se moze srediti ili ne.
Otvarao sam ga par puta, ali nigde nisam video prljavrstvinu. Svaki put kad je otvoren radi kako treba, cim se zatvori posle par minuta pocne da steka.
 
Otvorio sam, ocistio alkoholom sve ali nista, i dalje secka.
Dalji korak, dali da vodim kod majstora?
 
Uzmi iscitaj ovu temu https://forum.benchmark.rs/showthread.php?345455-Otvaranje-i-čišćenje-LG-daljinskog-upravljača

malo mi je cudno, ipak je taj TV novijeg datuma da bi se tako nesto desavalo. Na daljincu hoce da ne rade neki tasteri ako je baterija pri kraju, ako nije to ono sto mozes da uradis pored toga sto si ga ocistio jeste da prvo probas sa grafitnom olovkom da podebljas na elektronskoj ploci sve vodove, ako ni to ne resi problem, onda alu-folija, ako ni to onda ga nosi kod majastora. Jedino obrazlozenje je da ti je padao i da ima negde naprsnuce i gubi kontakt.
Ja sam imao ovo zadje i bas kako opisujes, morao sam novi daljinski da narucim.
 
Poslednja izmena:
Ja se ne bih zamlacivao sa ovim, kupi sebi univerzalni daljinski za 1000 dinara. Ako bas zelis isti raspored dugmica, uzmi skuplji univerzalni za LG
 
Evo kako se radi https://www.youtube.com/watch?v=e31imYkNHLI, ako je dokon zasto da ne proba, nema sta da izgubi, ovako mozda popravi a drugi mu ne gine da kupi. Opet ponavljam, ako ti je ispadao ili si ga bacao, ovo nista ne znaci jer je tada nesto puklo i gubi kontakt, u tom slucaju mora kod majstora ako moze da se popravi, ako ne ono sto ti je Jericho rekao, kupovina novog, sve ovo iznosim iz licnog iskustva.
A sto se tice popravke starih daljinaca koji se nista ne razlikuju od ovih novih, prava grafitna drvena olovka (ne 0.5mm mine) ili alu folija provereno resavaju problem, tako ce da ti odradi bilo koji majstor stim sto te kosta.
 
Ne, naravno da treba probati sve te fore koje ne kostaju skoro nista, nego kazem za popravku kod majstora.
 
Nazad
Vrh Dno