Šta je novo?

PC za grafičkog dizajnera

Junior

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2016
Poruke
4
Poena
51
Poštovani,

Potreban mi je doobar desktop računar sa akcentom da je nemanjen za ljude koji se bave video obradom odnosno grafičkim dizajnom.

Najveća nepoznanica mi je koju grafičku karticu im uzeti, a da to zadovoljava njihove potrebe.

Ukoliko imate neku preporuku i za monitor dobro će mi doći.
 
Potrebno je pre svega navesti budžet kojim se raspolaže i da li kupovina mora da se obavi u domaćim radnjama ili može i preko KP-a.
 
Poslednja izmena:
CPU: AMD R7 1700/1700X/1800X - male su razlike, 1700 je dovoljan
Ploča: Asus Prime B350 Plus ili MSI Tomahawk
RAM: 2x8GB ili 2x16GB memorije na 2666+ MHz
SSD: Samsung 960 EVO ili Intel 600P od 250GB
HDD: 1-2TB Toshiba P300 ili WD Blue
Grafa: GTX 1050 Ti, neka sa dva ventilatora, mislim da jača ne treba, a svakako su 1060 modeli daleko skuplji, pa je pitanje koliko su isplativi
Napajanje: Chieftec GPE-600S, Antec VP600P ili Seasonic SS-520GB
Kućište: MS Black Widow ili Titan Pro
Kuler za CPU: LC Power LC-CC-120, eventualno Antec C400
 
Poslednja izmena:
CPU: AMD R7 1700/1700X/1800X - male su razlike, 1700 je dovoljan
Ploča: Asus Prime B350 Plus ili MSI Tomahawk
RAM: 2x8GB ili 2x16GB memorije na 2666+ MHz
SSD: Samsung 960 EVO ili Intel 600P od 250GB
HDD: 1-2TB Toshiba P300 ili WD Blue
Grafa: GTX 1050 Ti, neka sa dva ventilatora, mislim da jača ne treba, a svakako su 1060 modeli daleko skuplji, pa je pitanje koliko su isplativi
Napajanje: Chieftec GPE-600S, Antec VP600P ili Seasonic SS-520GB
Kućište: MS Black Widow ili Titan Pro
Kuler za CPU: LC Power LC-CC-120, eventualno Antec C400


Hvala, i ja sam se razmišlajo za ovu grafičku ali sam mislio da im možda treba jača.
 
@Junior, nebitan? Jel si siguran? Intel zna debelo da izadje. Koliko vidim render je u pitanju? Tu trenutno najbolje je ryzen uzeti. Graficku pa jedino gtx 1050ti sada, nisam siguran da imate potrebu za pro grafickim (bolje se raspitaj kakvi se programi koriste i koji gpu zahtevaju). Izracunaj dobro : platforma ryzen 8 core + maticna ti je trenutno 2,5-3 puta jeftinija od intel 8 core (i7 6900k, ovi novi pitanje kada ce stici) + maticna. Koliko je vama to hitno? U avg/sep stizu 16 cores amd, pa moze to da vam bude najbolje resenje za render.
p.s. ok je ovo gore, ali napajanje nemoj ispod seasonic ss520gb/ss620gb, ipak je to radna masina.
Sto se tice ram imas 16gb oem samsung dual rank b-die koji su u qvl i za asus, i za msi (16GB DDR4 2133MHz Samsung M378A2K43BB1-CPB). Ali za asus je navedeno da radi na 2133MHz cak i sa 4 stapa, dok kod msi - 1866MHz (verovatno sa novim bios sve ce se ispeglati).
 
Poslednja izmena:
Relativno hitno, tipa za 15 ak dana. Da cena je skroz ali skroz nebitna.
Nemam od koga (graf dizajnera) da dobijem info koja je zapravo grafička za to.
Pa me interesuje da li može posao da odradi kartica od 200-500e ili treba još nešto luđe.
 
Ma nema tu diskusije, X99 se ne kupuje, pogotovo od kad je resen problem s memorijom na Ryzenu.
 
Poštovani,

Potreban mi je doobar desktop računar sa akcentom da je nemanjen za ljude koji se bave video obradom odnosno grafičkim dizajnom.

Video obrada i graficki dizajn umeju da budu dve razlicite stvari.
Koji software ce da koriste?
Slazem se sa gore navedenim stavkama, samo ako je u pitanju video obrada, animacija i slicno def treba uzeti 2x16gb rama ili 4x8gb. Takodje gtx 1060 bi bila bolja ako se koristi Adobe paket, CUDA ubrzava rendanje dovoljno da se isplati uloziti.
Kuciste ja bi preporucio NZXT H440 ako vec cena nije problem [emoji4]

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno