Šta je novo?

Kada ste i koju uslugu raskinuli, i gde ste prešli?

Keops

Slavan
Učlanjen(a)
25.12.2002
Poruke
691
Poena
320
Mislim da komotno može da se otvori ovakva tema. Jer je MTS poludeo.

1. Ukinuli su 50% popusta na mobilne postpaid pakete. U toku rodjendanakog slavlja, ej. Budale.
Naplacuju famoznu "3G uslugu" bez blama i ne pada im na pamet da to ukinu.

2. Fixni je odavno nepotreban i jedino što ga drzi u životu su:

1) zatucani ljudi, koji se vezuju za ime ili za to sto je Telekom naš, ev. imaju sentimentalnu vrednost ("je l znaš ti koliko je mene koštalo uvođenja toga" Znam dragi, uvodio sam ga i ja '90ih, kada je, APSOLUTNO ISTO KAO I DANAS, NAIZGOVORENIJA REČENICA BILA - nemamo tehnickih mogućnosti... Al se, ako platiš gde treba, stvore naprasno!)

2) to što im je pod stavkom "obavezna pretplata na" i za ADSL i za VDSL (a biće i za korisnike optike, iako je tehnički - nepotreban. "Imamo tehničkih mogućnosti" da vam ne naplatimo, ali k'o vas ...., vi ste tu da bi mi mogli da se hvalimo kako smo, uz EPS, najprofitabilnija državna firma.)

"Identifikacija broja" je i u 2017oj - dodatna usluga koja se plaća :wall:

Net paketi su im takvi da većina korisnika (sigurno više od 50% na nivou cele Srbije) NE MOŽE na paket veći od - 20Mbps. (VDSL na oko 1km od centrale, to je max.: 20/2)

+ konkurencija je oživela.

Vip nije izbacio samo NEO (rešava te i fiznog i mobilnog paketa), izbacio je i Kućni net paket (zamena za a/v-DSL) a i VIP Fixni.

SBB već neko vreme solidno uzima korisnike fixne MTSu, prisutan je odliv u tom smeru.

I neka je!

Meni 5.10* ističe UO za:

Mix XL (mob)
a i za Net20 (kucni net)
Fixni nije ni pod kakvim ugovorom, nisam ga uBOXovao. I drago mi je što nisam, jer se 5.10 stiču svi uslovi da kazem: zbogom!

* datum je svakako interesantan (čitaj: 5.10.2000.) :p, tako se namestilo...

Dakle, od 5.10. -

moj Net 20 ce postati neki SBB Trio ili Duo paket, jer je brzina veća a cena manja (cena = sadašnja cena za SBB TV+HBO+maintenance+72h unazad = ~2300 rsd + cena fixnog + cena Net 20 = isto ko i ovo gore. Dakle, imam ~4600 da se smestim u SBB. Mogu i na najveći paket, bez problema.)

= Moj fixni će - biti demontiran/broj prenet.

A moj MIX XL ce postati ili Neo ili Online 3 sa tarifnim dodacima (za poruke i razgovore), isto uz zadržavanje broja.

I tu se krug završava.

No more: "imate prijatelje". Imam, ali taj prijatelj uzima mnogo a daje malo. A ja sam uvek za nekakav reciprocitet u odnosima :)

A i za to da se Telekom kazni, onako kako korisnik i kažnjava - otkazivanjem usluga.

I mislim da je ključno ratosiljati se fixnog.

Jer oni (MTS) vrlo dobro znaju da je fixni preduslov da ti prodaju i kućni Net.
Jer im se solidan deo profita bazira na PREVAZIĐENOJ usluzi, fixnoj telefoniji, a da u Net segmentu kaskaju dobrano (optika je, još uvek: fetus u prvoj nedelji trudnoće) :)
 
Koji si ti kralj. :D
Fiksni mozes i da prebacis kod nekog drugog ako ti treba, ali kome treba. :D
Sto se tice onog, "koliko sam ja to platio tada..." to samo stariji ljudi govore jer su ziveli u komunisticko doba a ne u kapitalizmu, pa ne razumeju osnove ekonomije. Ni ovo gde mi danas zivimo nije kapitalizam, on je na zapadu, ovo ovde je neki feudalni sistem sa kapitalistickim obrasima. Isto kao da neko kupi racunar za 2.000e i posle 10 godina kad mu kazu da ne vredi ni 200e, on kao... a znas ti koliko sam ja to platio. Ili kupis nov automobil i posle 15 godina se cudis sto ne vredi vise od par hiljada (ili stotina) zavisno od modela, evra.
Sto se tice Nato-a, eno Srbi udjose u Nato. Doduse preko druge drzave, Crne Gore, ali na slicno mu dodje. (Iako se nadam da Srbija nece uci, ali nesto ne verujem da bi se iko puno bunio).

PS: Prodace ga ionako jos malo, pa posle nece biti vise tih fazona drzavni, itd. Dojce Telekom ce vec naci nacina da opet privuce neke stare korisnike, ne zbog nekog sentimenta nego zbog ponude koju ce u nekom momentu dati (kad ga preuzme naravno).
 
meni je telekomov fixni mnogo bolji od SBB voipa. i nije prevazidjen.
 
Svako gleda stvari iz svog ugla, meni je za vreme dok sam torentovao trebao dobar upload pa kako nisam imao mogućnosti stvar je rešavao seedbox i skupljanje poena preko gomile TB-a.

Bio sam kod različitih provajdera: Neobee, Orion, Telekom, SBB...

Sve ima svoje prednosti i mane. Kada sam bio na Telekomu, nisam mogao da imam preko 10 mega, pa pređoh na SBB, tamo sam imao prvo 40 pa posle i više mega brzinu, ali sam morao da plaćam TV koji smo u početku malo gledali (zbog HD kanala najviše) a posle je više od godinu dana bio isključen D3 i čekao da se vrati. Vremenom sam prestao da torentujem i velika brzina mi nije trebala, pa se vratih na Telekom. Sada plaćam 2079 din 10/1 i koristim net za surf, mail i Spotify.

Najbolja je kombinacija kada nisi uslovljen ni fiksnim ni TV održavanjem pa biraš šta ti volja.
 
Nemam nikakvu zaludjenost da bi Net (ili MTS TV) bio jeftiniji da ne mora fixni. Da ne mora, cena istih bi bila veca, taman toliko.

Uzjedno, nisam siguran ni da je fixni isplati Telekomu u globalu gledano. Ali da mi, obicni ljudi, placamo da neki foteljasi imaju besplatan fixni, da. Placali bi ga i da nema fixnog :( Treba koren srediti, dzaba ciscenje listova, ako koren ostaje truo (ovih dana se borim sa lovor visnjom, pa otud poredjenje :D)


Inace, Keops, za mobilnu te podrzavam. Barem da se iskaze nezadovoljstvo.


A za net??? TO mi ne pada na pamet da pucam sebi u bubreg! 2000 me izadje ugovor za 50/2, stantardni zvanicni. Ja to ne mogu dobiti kod SBBa, sta god da radim - ne postoji toliko jeftin kombo TV+Net!
Mozda za nove korisnike 5 meseci Duo paket, pa da izadje nesto slicno... za 30/2?? Znaci em da smanjim brzinu, em da dobijem gori net??? VDSL nije nijednom stucnio, osim kada je bilo jednom nesto globalno. SBB je em imao problema koje mesec i nesto nisu resavali, em su bili djubrad kada sam isao za J. Koreju, em ce se mozda zdruziti sa Telenorom - ne pada mi na pamet ;)
 
Druze vidim da si kivan, video sam te u jos jednom threadu da imas problem sa telekomom.
1) istina je da je telekom los, mobilni njihov ne koristim (pukim slucajem moj cale morao je da koristi 064), a 3g uslugu su mi proturili kroz UO, da nisam ni znao. Tu ti nemogu nista reci.
2) Nemoj svrstavati ljude u pametne i glupe sto se tice fiksnog, i dalje je potrebna usluga, a skrivena mana je ako nemas fiksni telefon je da neces moci razne ugovore i poslove da zakljucujes.
(primera radi banke nece ti dati pozajmicu ako nemas fiksni broj). Sto se mene tice iako zivim u eri mobilnih telefona, rado koristim fiksni, zato sto mi nije skup, a mogu da trabunjam i po 2 sata za male pare.

3) identifikacija - toliko bitna stavka, da zaista mi izbija pare iz dzepa, reda 100 din (hocu reci da i ne gledam koliko sta kosta), ali i slazem se, neke usluge treba da prestanu sa naplatom.

Nemoj da se zavaravas sa sbb-om ikomom i tim kvazi telefonima sto jeftino kostaju, to su sve telekomovi brojevi, telekomova infrastruktura portovano u sbb-ov sistem, imao licno prilike da vidim i kako to rade. Sve u svemu ti telefoni su mi iskreno dobri samo za pozivanje u inostranstvo, gde daju povoljne tarife, osim ako ne uplatis viber/skype, pa mozes i da zoves.
 
Poslednja izmena:
A za net??? TO mi ne pada na pamet da pucam sebi u bubreg! 2000 me izadje ugovor za 50/2, stantardni zvanicni. Ja to ne mogu dobiti kod SBBa, sta god da radim - ne postoji toliko jeftin kombo TV+Net!
Mozda za nove korisnike 5 meseci Duo paket, pa da izadje nesto slicno... za 30/2?? Znaci em da smanjim brzinu, em da dobijem gori net??? VDSL nije nijednom stucnio, osim kada je bilo jednom nesto globalno. SBB je em imao problema koje mesec i nesto nisu resavali, em su bili djubrad kada sam isao za J. Koreju, em ce se mozda zdruziti sa Telenorom - ne pada mi na pamet ;)

Slažem se. Dok se ne omasovi optika, svaki prelaz tog tipa bi bio čista ludost.
 
Koji si ti kralj. :D
Fiksni mozes i da prebacis kod nekog drugog ako ti treba, ali kome treba. :D
Sto se tice onog, "koliko sam ja to platio tada..." to samo stariji ljudi govore jer su ziveli u komunisticko doba a ne u kapitalizmu, pa ne razumeju osnove ekonomije. Ni ovo gde mi danas zivimo nije kapitalizam, on je na zapadu, ovo ovde je neki feudalni sistem sa kapitalistickim obrasima. Isto kao da neko kupi racunar za 2.000e i posle 10 godina kad mu kazu da ne vredi ni 200e, on kao... a znas ti koliko sam ja to platio. Ili kupis nov automobil i posle 15 godina se cudis sto ne vredi vise od par hiljada (ili stotina) zavisno od modela, evra.
Sto se tice Nato-a, eno Srbi udjose u Nato. Doduse preko druge drzave, Crne Gore, ali na slicno mu dodje. (Iako se nadam da Srbija nece uci, ali nesto ne verujem da bi se iko puno bunio).

PS: Prodace ga ionako jos malo, pa posle nece biti vise tih fazona drzavni, itd. Dojce Telekom ce vec naci nacina da opet privuce neke stare korisnike, ne zbog nekog sentimenta nego zbog ponude koju ce u nekom momentu dati (kad ga preuzme naravno).

Ta fora za nato bi trebala da bude smešna ?
Zna se da sam mislio na CG NAT.
 
Prešao na SBB. Ukinuo fiksni, kao da ga nikad nisam ni imao. Nemam za sad nikakav problem sa torentima, net zaista šljaka bez greške na Voždovcu... Svako ima neki razlog, ja bih recimo trenutno plaćao (ili plaćam?) i više samo da nisam na MTS. Iskustva sa njima kakva sam imao, nikom ne želim, plus su mimo zakona hteli da postavljaju neku antenu kod mene u naselju što smo jedva sprečili, tako da oni mi jednostavno nisu opcija više i to je to... I da na SBB imam premijer ligu što je plus svakako.
 
Zar ti nisi u Shingipooru?

Zbog te mrznje prema MTSu i njihovim antenama se ljudi zale posle sto je los signal :)
 
^(nat(o))
Tek sam sad provalio sta si napisao. Procitao sam deo reci, sad vidim na sta si mislio. :D
Pricao bas danas nesto na tu temu s ortakom i mahinalno mislim da neko sad roka sbb jer su pod americkim vlasnistvom, i sve ostalo povezao.
Hahaha. No hard feelings. :D
 
Hahahaha opušteno. :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Dajte malo činjenica.
-Sbb koaksijalni net je u većini slučajeva đubre.
Ako je neko imao Wi-Fi ili loš Adsl njemu je Sbb premija.
-Ko ima dobru paricu ,odnosno Adsl ili Vdsl ,Sbb koaks net je đubre.
-Sbb fiksni je takođe lošiji u odnosu na telekom.
-Ko priča sa zonom 1 njemu je svakako Sbb bolji.
-Sbb ima više i boljih kanala.
-Sbb ima bolji OTT:D3i i D3go.
-Sbb ima bolji Wi-Fi ,odnosno Unify.
-Sbb ima i satelitsku platformu.
-Mts ima slabiji net,odnosno lošiju pokrivenost od Telenora i Vipa.
Mts daje neograničen net,dok Vip daje neograničen razgovor.Ko šta više koristi ,tako neka i uzme.
-Telekom Box je ništa drugo nego koliko toliko pritajeno umanjenje za fiksni zulum.
Telekom da hoće može da bude najbolji, a postavlja se pitanje u čiju to korist oni zapravo rade?
-Ko njima brani da maksimalno iskoriste box pakete, na primer sa jasno istaknutim debelim i crnim slovima napisano ,da uz box nema plaćanja fiksnog zuluma?
-Ko im brani Vdsl upload booster?
-Ko im brani bolje MTS pakete?
 
Poslednja izmena:
Ja planiram da predjem na MTS sa IKOMa/SBB sad.
SBB 40/2 mbs + 120 mrtvih kanala + fiksni = 3300din
MTS 50/2 mbs + fiksni + iptv preko KP = 3000din
Tako da je jeftinije i imam vise kanala, ili mozda nije ako racunamo ovih 6 meseci popusta sto sad nema dok traje MTS rodjendan al kontam da ce biti opet
Ja bi ostao na SBB kad bi mogao samo da placam internet bez TVa

Samo se nadam da ce mi ta parica biti dobra inace sam na 200m od centrale :)
 
MTS 50/2 mbs + fiksni + iptv preko KP = 3000din

? MTS IPTV je valjda 560din sada uz ugovor na 12 meseci i dalje?
 
Ja bi ostao na SBB kad bi mogao samo da placam internet bez TVa

Kada sam završio sa dvogodišnjim ugovorom kod SBB-a išao sam da pregovaram samo za net, objasnio im da ne koristimo D3 i da možemo da im vratimo ali ni pod kojim uslovima nisu hteli da nam daju samo net bez održavanja ili održavanje po nižoj ceni, ili da smisle neku kombinaciju da ne prelazimo kod drugog ISP-a. (imaju oni net paketi ali to nije to)
 
Rođendan je.Slave ljudi, verovatno prelazak korisnika kod drugih provajdera[emoji2]
 
Taj iptv ne može na više tv-a jel? Sbb još uvek može makar je D3 samo na jednom a na ostalim analogna osnovna usluga. SBB net radi dobro bar meni a koristim ih od početka i to u više od jednog stana.
Pretplata za Telekom fiksni je harač, ne znam zašto je plaćam, negde sam čuo da kad sve bude otišlo u q, da će prvo prestati da rade mobilna telefonija i internet, a fiksni će ostati jedino sredstvo komunikacije :)
 
Mts ima mts tv go za do 3 Android ili iOS uredjaja besplatan jos uvek valjda.
Sbb izbacuje analognu ubrzano.
 
Zato je kopernikus zakon što se tiče tv i neta

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 C432B381 pomoć Tapatoka
 
Djolepn ne znam kakva iskustva imas ti,ali ja u Lazarevcu zivim i imam ocajno iskustva stoa se tice neta sa Kopernikusom,ocajna(malo malo pa nema protoka i konekcije uopste) nego sva sreca sto mi krajev avgusta ili pocetkom septembra istice ugovor i zavrsavam s njima.

Obzirom da koliko ja znam SBB nema u Lazarevcu,zna li neko da mi preporuci sta je najbolja opcija uzeti za kucni net(ne mora tv i telefon)znaci samo net?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Djolepn ne znam kakva iskustva imas ti,ali ja u Lazarevcu zivim i imam ocajno iskustva stoa se tice neta sa Kopernikusom,ocajna(malo malo pa nema protoka) nego sva sreca sto mi krajev avgusta ili pocetkom septembra istice ugovor i zavrsavam s njima.

Obzirom da koliko ja znam SBB nema u Lazarevcu,zna li neko da mi preporuci sta je najbolja opcija uzeti za kucni net(ne mora tv i telefon)znaci samo net?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Ja imam extra iskustvo. Net ne pamtim kad je nestajao iskreno. Drugo sad od kad rade ovo novo imam na tri tv-a one Cl kartice. I povećao sam brzinu neta na30/3. Sve to za 2650 dinara

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 C432B381 pomoć Tapatoka
 
A odakle si ti?
Pazi jos povrh toga tv u sobi koji mi je CRT prekida tj secka u toku emitovanja bilo kog kanala u bilo koje vreme dana.
Koji modem za net imas,ja imam neki Cisco,jel mozda to toga nesto?I ruter koji sam dobio od njih je D-Link.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iz Paraćina sam. Menjali mi sad kad me zvali da potpišem novi ugovor. Imam sad Cbn modem on je ujedno i ruter. To što imaš problem da ti koči i secka zovi ih da ti nameste filtere i neće da te zeza posle toga

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 C432B381 pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno