Šta je novo?

860k pregrevanje

kobrica

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2008
Poruke
8
Poena
301
Pozdrav ,
Vidim da je vec bilo ovakvih tema ali nigde nema konkretnog odgovora a mene muci ista stvar pa bih postavio par pitanja da prodiskutujemo zajedno.
Dakle imam vise komada 860k proceosra na razlicitim plocama svuda se isto ponasa pokazuje u idle temp od 70c u igricama ide i do 100c ,otvarao sam kuciste i pipao hladno telo kulera i bilo je zaista vrelo ,cak su 2 ploce vrisnule i reklamirao sam ih,citam 300 saveta neki se odnose na voltaze i napajanja,kako da proverim da li je napajanje dovoljno ok za ovaj proc i da li ne obara voltaze ?
Sve sam probao kupio sam cak i lc 95 kuler i ne mogu da kazem da sam resio problem jer svaki program za merenje temp i dalje pokazuje nenormalne temerature ...
Nadam se da nisam smorio voleo bih ako bi se javio neko ko se bavi malo hardverom i upucen je u problem sa ovim procesorom ,meni je prosto neverovatno posle 15 god bavljenja racunarima doziveo sam da ne mogu da resim problem kompletno...
Da napomenenm da nisam ni na jednoj od tih ploca radio bios update .
 
Ko zna šta si ti radio, u svakom slučaju za FM2, FM2+ ili Buldozer uopšte, koristiti samo i isključivo AOD.

Gledati da ne dođe do nule.
 
Poslednja izmena:
Athlonac 860K je Steamroller, ali da, Bulldozer derivat :D
Treba koristiti AoD, mada ako se uveris da AoD i neki prakticniji program(HwInfo64, HWMonitor itd.) pokazuju iste vrednosti, mozes preci na te programe.

Posto 15g radis sa kompjuterima, pretpostavicemo da nisi uzeo kineska napajanja od 1000-2000 din.

"Pipao sam hladno telo kulera, bilo je vrelo." Ja ovo ne razumem :D

Pretpostavicu da je sve na stock, posto nisi pisao da je klokovano.

Ako je kuler lepo namesten, nije stavljeno previse/premalo paste(mada bas je tesko staviti premalo paste) i ventilator je lepo namesten da duva U heatsink, a ne da izvlaci, ne vidim kako moze biti 100c temperatura.
 
Poslednja izmena:
Athlonac 860K je Steamroller, ali da, Bulldozer derivat :D
Treba koristiti AoD, mada ako se uveris da AoD i neki prakticniji program(HwInfo64, HWMonitor itd.) pokazuju iste vrednosti, mozes preci na te programe.

Posto 15g radis sa kompjuterima, pretpostavicemo da nisi uzeo kineska napajanja od 1000-2000 din.

"Pipao sam hladno telo kulera, bilo je vrelo." Ja ovo ne razumem :D

Pretpostavicu da je sve na stock, posto nisi pisao da je klokovano.

Ako je kuler lepo namesten, nije stavljeno previse/premalo paste(mada bas je tesko staviti premalo paste) i ventilator je lepo namesten da duva U heatsink, a ne da izvlaci, ne vidim kako moze biti 100c temperatura.
Hladno telo je heatsink ,mislim da je ista stvar,vidi zaista je vreo proc i na lc95 i na stock kuleru,bas sam juce radio prime95 posle 15ak min marignalna temp u aod je 15-10 znam da je to temp do pregrejavsnja procesora ali me u buni sto je toliko vruc i sro se desi u sred igrice da ss samo ugas i pratio sam dok se igraju igrice stovk kuler vrti bukvalno 101%.stp ce paste tice stavljena je lepo velicine zrna graska na sred procesora .
 
Stock kuleri su losi na FX-u, ako su isti za Athlone, to ima da brunda itekako pod opterecenjem.

Ako je 10-15C termalna margina u AoD pod full opterecenjem, sa stock hladnjakom, to je sasvim normalno.

Koje su ploce u pitanju i koja napajanja, tu gde se gasi?
I koje graficke?
 
Poslednja izmena:
Grafika je r7 360 2gb ddr5 powercolor, ploca je gigabyte ga-f2a58m-ds2,pazi tih 15,6 stepeni margine je na lc95..a napajanje je 500w ono iarena mislim da je ono chiftec.e sad ****m li ga :) bas mi nista nije jasno sa intelom nemam nikakvih problema proklinjem dan kad mi je palo na pamet da uzmem amd
 
Kod mene je stock kuler bez problema hladio A10-7850K, tj. 860K + IGP. Pri tom nije bio ni najbučniji ventilator u kućištu. Kako je sad sa LC-CC-120 neću ni da komentarišem :) Koliko znam, box kuler je isti za sve 4-core FM2(+) procesore, tako da mi je čudno kako je kod tebe tako loše stanje. Pri tom, mislim da nijedna novija ploča (komponenta) ne bi trebalo da crkne od pregrevanja, pošto bi trebalo da imaju zaštitu i isključe se pre dostizanja limita. Dalje, kakvo ti je hlađenje u kućištu? Koliko ventilatora uvlači, koliko izvlači vazduh, kako su i gde postavljeni?

Što se merenja temperature tiče, kao što je rečeno, samo AOD je merodavan. Inače, ta GB ploča u kombinaciji sa tim napajanjem daje ko zna kakav napon. Tako da iako ima više nego dovoljno snage, verovatno su varijacije ogromne, a to može praviti problem. Koje su ostale ploče?
 
Kakvo god da je hladjenje u kuciztu, ne bi bilo 100c na stock, ako je sve ostalo u redu.

Imao sam u obicnom kineskom kucistu FX sa stock hladnjakom bez i jednog ventilatora na kucistu, nije se pregrevao. Brundao je cpu kuler, ali se nije pregrevao.
 
Kakvo god da je hladjenje u kuciztu, ne bi bilo 100c na stock, ako je sve ostalo u redu.

Imao sam u obicnom kineskom kucistu FX sa stock hladnjakom bez i jednog ventilatora na kucistu, nije se pregrevao. Brundao je cpu kuler, ali se nije pregrevao.

procesor.jpg

to je trenutno i idle dok se dopisujem na forumu ?
procesor AOD.jpg

To je iz AOD takodje u idle dok kucam po netu
 
AoD pokazuje normalno 42-3C thermal margin, a HWMonitor pokazuje nesto potpuno deseto.
 
Hw monitor je beskoristan za atlone pa i generalno za starije amd procesore. Za temperature procesora treba instalirati softver za plocu gde je ocitavanje uglavnom dobro. Pored toga kao sto je prethodno napisano AOD pokazuje termalnu marginu a ako se uzme u obzir da je max dozvoljena temperatura za atlone 75c oduzimanjem margine dobija se trenutna temperatura procesora.
 
Tmpin (najverovatnoje 1) je temperatura soketa. S obzirom na udaljenost soketa od procesora, ne bih rekao da cpu moze da ide na 70 a da soket ostane na 40.

Sto se tice pogresnih ocitavanja temperatura u programima, to nema veze sa procesorima, vec sa losim biosima.
Na 100 stepeni bi vazduh koji gura ventilator bio propisno vruc, a uvek moze i hladnjak da se pipne.
 
Nazad
Vrh Dno