Šta je novo?

GPU predlog

wond95

Poštovan
Učlanjen(a)
22.06.2017
Poruke
0
Poena
50
Cao momci, sastavio sam neku kombinaciju
Ryzen 5 1600
AsRock AB350M pro4
2x4gb ram 3000mhz
corsair cx450m
wd10ezex
i hteo sam da uzmem gtx 1060 3gb, ali sve su otisle i tesko se nalaze, pa me zanima koje je vase misljenje za neku drugu graficku ~200e
 
premestio sam ti temu u sta da kupim deo foruma, tu se traze preporuke. inace, kupi GTX1050Ti da se iskrpis nekoliko meseci dok se ne stabilizuje nabavka grafika koje tebe zanimaju. posle je prodas i kupis nesto jace.
 
Tako je.

Sad nema grafike izmedju 1050Ti i 1080(Ti) za koju mozes reci da je cena normalna.

Gde si iskopao to napajanje, jel si ga vec uzeo ili?
Chieftec GPE 500S ili 600S su bolji izbor, Seasonic SS 520GB je bilo za 8.300 dinara, ne znam da li jos ima.

To Corsair CX em nije neko kvalitetno napajanje, em je 450w. Ne vidim ni jedan razlog kupovine.
Ako hoces modularno juri Thermaltake SPS 530m.

SS520GB>
GPE 600S>
Thermaltake SPS 530m>
GPE 500S>
Corsair CX450m.

Ako si ga vec uzeo, posluzice, nije toliko lose, samo su ova navedena bolja.
 
Poslednja izmena:
Cao momci, sastavio sam neku kombinaciju
Ryzen 5 1600
AsRock AB350M pro4
2x4gb ram 3000mhz
corsair cx450m
wd10ezex
i hteo sam da uzmem gtx 1060 3gb, ali sve su otisle i tesko se nalaze, pa me zanima koje je vase misljenje za neku drugu graficku ~200e

Zbog grafike svakako treba da pričekaš malo, pošto je baš loš trenutak za kupovinu, a na tvom mestu bih razmislio i da dupliram ram... 8GB lagano postaje nedovoljno.
 
Treba mi predlog za neku graficku koja treba da menja integrisanu, e sada ne razmisljam da bude bas striktno toliko slaba, racunam eto 2-3 GB, sta je tu da kazem cenovno najisplativije, sta je u toj kategoriji da kazem ulozeno-dobijeno, sto se tice gamiga moze da bude ali to je periferna stvar.
Koja bi to bila najjeftinija ispod koje ne bi tebalo da se ide a sta je ono sto vredi u toj klasi?
 
To je veoma rastegljivo, nova bi bila GT1030 jer sve što je malo jeftinije istovremeno je i drastično slabije. To ne znači da bi se sa njom specijalno naigrao, ali može da posluži kao prva pomoć.
 
Oglasi na benchu se polako pune sa 470/480 4GB, cena pada i na 360 što i nije tako strašno.

Možda vredi pratiti oglase pa kada sidju na 300, sa domaćom garancijom iz 2017 i ne deluje više kao tako grozna kupovina kao što je 400 zvučalo.

Doduše, kada sidju na 300, brzo će i ispod 200.
 
Poslednja izmena:
To je veoma rastegljivo, nova bi bila GT1030 jer sve što je malo jeftinije istovremeno je i drastično slabije. To ne znači da bi se sa njom specijalno naigrao, ali može da posluži kao prva pomoć.

Upravo tako nesto kako si opisao, sta bi to bio dobar izbor a sta je to od polovnih sto bio pandan tome?

gledam ovo http://www.emmi.rs/konfigurator/proizvodi.10.htmladvanced_search=1&productTitle=gt1030&x=0&y=0
to je otprilike oko 80-85e, ove su 64-bitne,

gledam ovu, koja je 128-bitna http://www.monitor.rs/graficke-karte/Asus-R7250-2GD5

pa me malo buni, sta je bolje?
 
Poslednja izmena:
Od polovnih GTX 750 (Ti) 2GB, ali samo ako je nezanemarljivo jeftinija od 1030 i sa garancijom, možda i HD7850 2GB ako se nađe povoljno, mada je bez garancije, ona je malo jača od 1030/750(Ti).

Bolja je 1030 od 250, ne može da se gleda samo jedan parametar i da se na osnovu toga poredi, a ostalo zanemari, uz to 1030 ima i savremeniji video dekoder koji može lagano da pusta 4K HEVC (x265) materijal, trenutno ti možda nije bitno ali će biti u budućnosti.
 
Poslednja izmena:
Ako nisi gadljiv na polovno 7850 nije losa kartica da se premostis par meseci, a da ipak odigras nesto na nizim detaljima; nadjoh na oglasima za 65e sa 2GB sto je mnogo bolje od 750Ti za slicne ili vece pare.
Imas I GTX 960 2GB za oko 120e, brza je nekih ~40%, skuplja 80%, prilicno upotrebljiva ako nisi prezahtevan (opet, da se premostis).
 
Poslednja izmena:
Znaci bilo koja 1030, kod njih nema sta da se gleda? koliko sam video one su sa pasivnim hladnjakom? cena ima je oko do 90e kod nas, gledam na kp,
http://digitalscout.kpizlog.rs/sear...ta[group_id]=102&data[prev_keywords]=gtx+1050

ove oko 120e, da li je to dosta bolje od ovih 1030 i da li su to te cene? da li su one ni tamo ni ovamo, mislim da li tih 30-ak eura vredi baciti ili ne?

sto se polovnih tice razumeo sam HD7850 2GB, GTX 750 (Ti) 2GB, GTX 960 2GB

Ne radi se o nikakvom premoscavanju niti o gamingu (poslednja rupa na sviarli), radi se o novoj konfi, u planu je bio intel, sada Ryzen poremeti sve pa u njegovom slucaju mora da ide diskretna, da je intel ostala bi integrisana.
 
Ima na oglasima EVGA 1050 2GB polovna za 100e okruglo, malopre nabasah na oglas.
 
Nazad
Vrh Dno