Šta je novo?

Preporuka za miša

nuk

Slavan
Učlanjen(a)
03.02.2013
Poruke
2,233
Poena
295
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ne znam da li sam trebao da otvaram novu temu za ovo, prilično mi je hitno :)
Potrebna mi je preporuka za najobičniji bežični miš, može i manji, koristio bi se povremeno za notebook uz dva bitna parametra, da ne cedi baterije kao blesav i da nije skuplji od 10ak eur :)
Hvala
 
Logitech M705 i tačka.
 
Ne znam da li sam trebao da otvaram novu temu za ovo, prilično mi je hitno :)
Potrebna mi je preporuka za najobičniji bežični miš, može i manji, koristio bi se povremeno za notebook uz dva bitna parametra, da ne cedi baterije kao blesav i da nije skuplji od 10ak eur :)
Hvala

Teško ćeš dobiti u jednom mišu sve što hoćeš... Logitech je u principu jedini pravi izbor, ali teško ćeš naći njihov bežični miš za 10€... najpovoljnije što ja znam je B170 koji je nekih 1.500 din.
Na tvom mestu ne bih uzimao u obzir bežične miševe Genius, Hama, MS Industrial isl. Za cca 15€ već možeš da pronađeš neki pristojan bežični miš, ali ne manje od toga.
 
Trazi ipak dalje pa onda uporedi sa tim Logi.

U GT-u su RP neki RP proizvodi na snizenju: http://www.gigatronshop.com/bezicni_misevi?proizvodjac=rapoo&prikaz=grid-view&limit=16&poredak=rastuci

E sad nad ne znam kakvi su i kako rade ali tu je net pa potrazi utiske.

Npr. http://www.gigatronshop.com/bezicni_misevi/rapoo_wireless_optical_mouse_7100p_red-45747

Ovo deluje kao lepo snizenje s obzirom da je po Amazonima 28-30$.



Inace imam Logi M180, ne koristim ga vec godinama jer sam presao na mnogo bolji R7 bloody. Ti najmanji i najjeftiniji bezicni Logitech su ok samo za najosnovniju upotrebu, pre svega uz laptop, kvalitet konekcije je solidan, plastika/izrada nista posebno ali ok a klikovi su bucni, misevi su smesno mali i ergonomija je losa.

Znam da si napisao ''do 10e'' ali ja bih dodao jos 4e za dosta bolji mis.
 
Poslednja izmena:
Rapoo 7100p je super miš. Uzeo sam devojci, sestri i kevi po komad, jedva našao po ceni od 25e u februaru, ovo je sjajna cena sad. Miš ima 5 tastera, horizontalni scroll, dpi podešavanje i podešavanje težine. Konekcija je sjajna, radi na 5GHz, za sad nije nijednom se javio bilo kakav problem.
Imao sam i druge Rapoo miševe i svi su se dobro pokazali. Jedina prednost Logitech-a je Unify, osim toga je ozbiljno precenjen. Sa Rapoo tastaturom (jednom) sam sa druge strane imao jako loše iskustvo po pitanju kvaliteta konekcije.

Moja preporuka: uzimaj 7100p dok ga ima po ovoj ceni, nema konkurenciju za 1390rsd.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Da ne otvaram novu temu a slična je nedoumica.
Ima puno predloga i lista za najbolje budžet gejming miševe.A mene zanima šta se preporučuje od negejming žičanih miševa za 20-30 evra.
Da miš lepo leži u ruci ,nekoliko dodatnih tastera, horizontalni skrol... mnogo hoću.
Imam Logi g500 kome je rikno levi mikroprekidač i dok ne naučim da lemim tražim zamenu. A g500 je fenomenalan tri dodatna tastera,+-dpi,dupli skrol,hiperskrol,memorija ,šteta što imaju taj sindrom levog tastera

Možda RApoo N6200 za 2500
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Meni treba preporuka za neki jeftin miš koji ima one dodatne tastere sa strane. I pošto nikad nisam to koristio, jedno pitanje: jel to može da se koristi za back/forward u browseru (meni tako nešto stoji u malom mozgu ne znam odakle) i da li su tasteri programibilni? Konkretno ovaj MS Indrustrial Alien me interesuje jel ok ovako i jel radi to što sam zamislio?

MS Industrial Alien 564.jpg
 
Po default-u su ti tasteri upravo back i forward u browser-u, dok programibilnost zavisi od miša do miša. Većina jeftinijih nema opciju (re)programiranja.

Moja preporuka je da ne uzimaš te jeftine miševe ako bi ih koristio iole često jer crkavaju kao ludi (skrol mahom prvi ode) i da uzmeš A4Tech Bloody V5M. Ima mogućnost programiranja tastera na bilo koji način koji poželiš a i kvalitet izrade je mnogostruko bolji od MS Industrial miševa. Ako ti se ne sviđa što svetli, ima opcija da to izgasiš.

Jeste duplo skuplji od tog MS-a sa fotke, ali se itekako isplati i nećeš baciti pare na nešto što od starta ne radi baš najbolje.
 
Pa nemam pojma, ja mislio da neće valjda biti lošiji od najobičnijih i najjeftinijih generičkih miševa kakve imam po firmi a i kući nikad nisam koristio napucane miševe. Zapravo najobičnija dva mi i trebaju za neke starije kompove pošto imam manjka i nisam iskopao neki međ starudijom pa kad već trebam da dam pare za nov pogledao ponudu i video te sa dugmićima reko da dodam ~200 din za tu funkcionalnost. Ja nikad nisam imao problem sa crkavanjem skrola, bio sam nezadovoljan kako skrol radi na tim jeftinim od starta i kad je nov, recimo na genius netscroll eye je brljavio kad brzo skrolaš, dok na nekim drugim isto najjeftinijim radi ok. Jedino što redovno crkava je levi taster, sada čak i na kancelarijskim, izgleda opao kvalitet :) na svom matorom me ne čudi posle decenije iživljavanja u Diablu 1 i Herojima 2 hahah. Ali to sam rešavao za 30 din novim mikrotasterima.
Videću, uzeću verovatno jedan za probu. Dobro izgleda V5M Bloody, stavio sam ga u bookmarks, vidim 2000 dinara je to je ok cena za solidan miš. Nego što ništa ne možeš uživo da vidiš opipaš klikneš uporediš... ne smeta mi što svetli, naprotiv. Danas sam baš tražio neke tastature, ergo multimedijalne svetleće, na kraju moram da poručim nisam ni video uživo.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Kakvi su ovi jeftiniji bezicni misevi? Vidim da danas to vise nisu one velike baze na usb kablovima vec neki mali usb stikovi. Potrebno mi je da radi na nekih 3 metara udaljenosti, nisu mi bitne karakteristike vec samo da funkcionise normalno. Ovaj koji sada koristim jednog dana radi normalno, sutradan mi treba 20 sekundi da prevucem strelicu sa jednog kraja ekrana na drugi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Hama AM-7901 - godinu i po dana kod mene.
Najveći wireless miš koji sam uspeo da pronađem kod nas za ispod 30e. Silent klikovi, 5 tastera. Jedna jedina zamerka je to što su se ti padovi sa strane na koje se prsti naslanjaju počeli odlepljivati.
Kupio bih ga ponovo da mi treba miš za uobičajenu upotrebu.
 
A4tech X748k Oscar, jako prijatan miš sa tegićima. Ne znam kakav je u odnosu na ostale, ali znam da mi sasvim okej leži, s tim što bi bilo bolje da je veći.
 
Do skoro sam koristio Redragon Mirage bezicni mis,kosta oko 20e,nista ne baguje, sve lepo radi na par metara udaljenosti,tako da ga preporucujem

Ja imam problema sa ovim mišem,baguje žestoko,ne reaguje na komande,neprecizan...Instalirao sam Reddragon program,ne znam da li postoji neki driver?Ili je miš jednostavno neispravan...
 
Opet ja sa pitanjima oko bezicnih miseva. Ovaj dole sa slike je postao potpuno neupotrebljiv, treba mi prosecno deset kliktanja da bih ista otvorio, da bih stigao sa jednog kraja ekrana na drugi 5 puta predjem preko podloge. Koliki domet imaju ovi novi 2.4 ghz sa onim malim usb predajnikom? Sta gledati kod kupovine? Znaci nisu mi bitne neke specijalne karakteristike vec samo da nema gore opisanih problema.
Konkretno imam priliku da kupim ovaj model:
https://m.gigatron.rs/bezicni_misev...productpage_similar&recommender_box=quarticon
640c64e65d69ab0ea8f7ce4981e3000e.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno