Šta je novo?

Ne mogu da se ulogujem u iCloud Account na Macu

drgonzo

Slavan
Učlanjen(a)
17.12.2006
Poruke
3,723
Poena
435
Problem se javio od ponedeljka.
Imam Fantastical na ajfonu i Macu, Fantastical na Macu je prestao da se sinhronizuje i umesto toga sam dobijao poruku da se ulogujem na iCloud:
Fantastical - Enter Password
Your icloud password for <mail adresa> is incorrect.
itd. pri čemu logovanje nije bilo moguće

Prvo sam pomislio da je u pitanju nešto povezano sa "Two factor authentication", onda da je problem sa Apple serverima, na kraju uvideo da je u pitanju neki iCloud glitch.
Pošto problem nije nestao ni posle 4 dana, odlučio sam da probam nešto da uradim po tom pitanju.

Pokušavao sam da uđem u svoj iCloud Account kroz System Preferences>iCloud, gde sam naizgled redovno ulogovan, ali ne mogu da pristupim "Account Details" ili kako se već zvala opcija jer ne prihvata password, javlja se neka poruka o grešci.

Za to vreme normalno pristupam iCloud Drive-u sa Meka, mogu da uđem u svoj iCloud account preko Safarija na Meku, a na ajfonu sve normalno radi uključujući i Fantastical :wall:

Probao sam da se izlogujem sa iClouda u System Preferences na Meku pa ponovo ulogujem, pri ponovnom pokušaju logovanja dobijam poruku:
Verification Failed - An unknown error occured

Pokušao sam i da zaboravim wireless mrežu, proverim datum i vreme jer i to neki preporučuju, ali bez uspeha.
Vidim da problem nije izolovan i da se javio i kod drugih korisnika: https://9to5mac.com/2017/06/20/iclou...cation-failed/
Ako neko može da pomogne bio bih zahvalan :S:
 
Jedino da probaš sledeće: vidi sliku

Screen Shot 2017-06-22 at 6.43.15 PM.png

Znači obriši ta dva fajla i restartuj računar, pa vidi kako stvari stoje.

Budi samo oprezan sa tim, jer Apple ima nezgodnu osobinu da blokira određene stvari za iCloud na 90 ili beše 100 dana ukoliko se previše puta nepravilno neke stvari odrade. Ovo govorim iz ličnog iskustva. Premda, u tvom slučaju to možda i ne stoji. Ja guram hackintosh pa je to malo drugačije... No ipak, kontam bolje da pomenem.
 
Poslednja izmena:
Procitao sam negde u vestima juce da se "Verification Failed" javlja random poslednjih par dana za iCloud login, nesto do Apple-ovih servera.
 
Budi samo oprezan sa tim, jer Apple ima nezgodnu osobinu da blokira određene stvari za iCloud na 90 ili beše 100 dana ukoliko se previše puta nepravilno neke stvari odrade. Ovo govorim iz ličnog iskustva.
Nema nepravilnosti, validan account, istovremeno sam ulogovan na App Store i Apple Music a ne mogu da se ulogujem na iCloud Account :wall:
Probaću pa javim
 
Procitao sam negde u vestima juce da se "Verification Failed" javlja random poslednjih par dana za iCloud login, nesto do Apple-ovih servera.

Ja sam to evo upravo proverio i nemam nikakvih problema.
 
random
 
Stanje nepromenjeno i posle brisanja, na žalost :S:

Imao sam identican problem kao i ti, secam se da je resenje bilo brisanje odredjenih plist fajlova. Daj mi 15ak min da pokusam da izguglam sta sam tacno uradio da bih resio problem.

EDIT:

Ako se ne varam ovo mi je pomoglo:

We’ll start by deleting the following file (admin permission required): /Library/Preferences/com.apple.apsd.plist

We’ll then ensure that the proper LaunchDaemons are running - in this case, Push Notifications. iCloud needs this running to operate. Enter the following into Terminal:

sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.apsd.plist

Finally, please check to make sure that your OS X device has a (valid) Serial Number. Whether it’s real or virtual machine, the Serial must be less than 12 chars - otherwise, iCloud -based services like FaceTime and iMessage won’t be able to sign in (or will ‘hang-up’ at sign in attempt). Check this in your Mac’s ‘About’ section. If you have either a NULL or invalid Serial Number, please do one of the following:
 
Poslednja izmena:
Ok, ostvario sam delimičan uspeh :d
Websterova procedura u startu nije dala rezultate, pa sam izguglao taj quote da bih video ostatak teksta.
Tu sam video komentare nekih da im je tek u Safe Mode-u uspeo postupak.
Bootovao sam u Safe Mode-u i odradio proceduru, ispostavilo se da u Safe Mode-u mogu da se ulogujem u svoj iCloud Account, pa sam povratio pristup iCloud Drive, Notes, FaceTime i Messages na Macu.
Po normalnom restartu imam pristup gore navedenim servisima, ali i dalje ne mogu da uđem u System Preferences>iCloud>Account Details, odnosno traži mi password i onda dobijam poruku:
Account Details could not be opened because of an error connecting to the iCloud
Isti Account Details je iz Safe Mode i dalje dostupan. Ali bar mi sve ostalo radi u regularnom režimu rada.
Obrisao sam Fantastical da proverim da li on pravi neki problem, ali sve ostaje isto.

Ako neko ima još sugestija voljan sam da pokušam, a u svakom slučaju hvala vam, već ste mi mnogo pomogli ;)
 
Ne znam tacno sta si sve pokusavao ali ako nisi probaj i ovo:

Izloguj se iz iCloud-a kroz System Preferences, pobrisi sve fajlove ovde:

~/Library/Application Support/iCloud/Accounts/

I zvekni restart.
 
Ako radi iz safe mode, moglo bi da pomogne da napravis novi sistemski user account pa na njemu da se logujes na iCloud. Ako radi, onda iskopiras fajlove sa starog pa obrises stari.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno