Šta je novo?

SSD - da li je ovo normalno ?

wispi

Cenjen
Učlanjen(a)
26.07.2011
Poruke
139
Poena
169

Prilozi

  • test sata 2.jpg
    test sata 2.jpg
    76.1 KB · Pregleda: 165
  • test sata 3 as ssd.jpg
    test sata 3 as ssd.jpg
    97.9 KB · Pregleda: 110
  • test sata 3.jpg
    test sata 3.jpg
    73.7 KB · Pregleda: 111
  • test sata 2 as ssd.jpg
    test sata 2 as ssd.jpg
    95 KB · Pregleda: 133
Sto si bacao pare na taj adapter?

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Problem je u losem SATA AHCI driveru , moras najnoviji da skines.
 
Nisam uspio pronaci , moze li neko staviti link koji driver da stavim ... Ploca je Asus P5KC + ova kartica/adapter sa linka iznad .

Ovaj adapter sam ustekao na ploci u PCI e X1 , da li bi bodio nesto na performansama da stavim u X16 (ovaj crni , posto je u plavom graf.) ?
 
Ma gde ćeš bolje ako uzmeš u obzir da imaš SATA 2, to je odlično koliko imaš
Vidi moj rezultat koji imam na SATA 3, lošiji write imam od tvoga

Kingston_SSD.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma odlični su ti rezultati
Ja sam prošle godine imao drugi komp sa SATA 2 pločom i imao sam rezultat oko 190/70 manje više 10, ne sećam se
uglavnom budi zadovoljan rezultatom, bitna je brzina pristupa podacima a ne brzina čitanja i pisanja, to se ne oseti mnogo
 
Nisam uspio pronaci , moze li neko staviti link koji driver da stavim ... Ploca je Asus P5KC + ova kartica/adapter sa linka iznad .

Ovaj adapter sam ustekao na ploci u PCI e X1 , da li bi bodio nesto na performansama da stavim u X16 (ovaj crni , posto je u plavom graf.) ?

Preko Hardware id-a pronadji odgovarajuci driver:

ids.PNG

Prvi hardware id je bitan desni klik pa copy na njega i na google idi paste i videces ima li drivera najnovijih za njega.
 
Evo kakvo je kod mene stanje :

SSD mi prikazuje kao usb stick
 

Prilozi

  • 3.jpg
    3.jpg
    160.5 KB · Pregleda: 65
  • 4.jpg
    4.jpg
    132.2 KB · Pregleda: 61
  • 2.jpg
    2.jpg
    114 KB · Pregleda: 69
  • 1.jpg
    1.jpg
    10.8 KB · Pregleda: 60
Instalirao i odradio ponovo test :
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    164.6 KB · Pregleda: 56
  • Untitled2.jpg
    Untitled2.jpg
    75 KB · Pregleda: 46
Upaljen je u biosu , ovdje su vec bile "0" .
 
Taj ti kontroler radi kao SATA II ako si ga zabo u x1 slot na ploči iz potpisa.

Da bi radio kao SATA III mora da bude u slotu koji je PCIe 2.0, a taj tvoj x1 nije.

Probaj drugi slot (x16), ako je on po PCIe 2.0 specifikaciji trebalo bi da radi kao SATA III.

Ja sam imao AsMedia 106x za test, prilikom POST-a računara bi trebalo da ti ispiše da li radi kao SATA II ili SATA III.

Ako ti ni jedan raspoloživ slot nije po PCIe 2.0 standardu, vrati SSD na Intel-ov kontroler, imaćeš bolje performanse.

Pisao sam o tome davno u ovoj temi:

https://forum.benchmark.rs/showthre...era&highlight=ima+vajde+jeftinih+sata+asmedia
 
Verovatno ti je ISKLJUCEN write caching, UKLJUCI ga pa pokusaj ponovo izmeriti...
Uključeno je to kod mene, takav je ssd i navikao sam, zadovoljan sam pa dok ne kupim drugi neka šljaka
Brzina čitanja mi se povećala za duplo od kako sam prešao na SATA 3, ali brzina pisanja je ista kao kada sam imao SATA 2
Sve je uključeno što treba i isključeno isto što treba i nema promena na oba kompjutera gde je radio
 
Evo sta prikaze prilikom podizanja sistema i gdje sam ukljucio u biosu AHCI (na ova 2 mjesta) .

Buni me zasto pod AHCI settings ne prikazuje SSD ? Na portu 1 prikaze hdd od 500gb koji je prikacen na plocu na sata port i pod port 2 drugi hdd od 2tb koji je isto na ploci .

Da li je normalno da mi u donjem desnom uglu stoji "Safely Remove Hardware and Eject Media" kao da je ukljucen stick - samo sto tu prikazuje ssd i ovaj hdd od 2tb .
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    159.5 KB · Pregleda: 47
  • 2.jpg
    2.jpg
    184 KB · Pregleda: 56
  • 3.jpg
    3.jpg
    243.4 KB · Pregleda: 52
  • 4.jpg
    4.jpg
    249.3 KB · Pregleda: 57
Evo sta prikaze prilikom podizanja sistema i gdje sam ukljucio u biosu AHCI (na ova 2 mjesta) .

Buni me zasto pod AHCI settings ne prikazuje SSD ? Na portu 1 prikaze hdd od 500gb koji je prikacen na plocu na sata port i pod port 2 drugi hdd od 2tb koji je isto na ploci .

Da li je normalno da mi u donjem desnom uglu stoji "Safely Remove Hardware and Eject Media" kao da je ukljucen stick - samo sto tu prikazuje ssd i ovaj hdd od 2tb .

To je option ROM koji je vezan za SATA kontroler na ploci (najverovatnije je u pitanju Intel-ov kontroler). Zato ne vidis SSD, posto je on na drugom kontroleru. Ne znam kako je kod Asmedia, ali kod nekih dodatnih kontrolera postoji kombinacija tastera kojojm mozes da startujes setup (recimo Ctrl-I). Moja pretpostavka je da ti SSD vec radi u AHCI modu. Sto se tice tray obavestenja, ne treba da se brines. Verovatno je podrzan hot pluging pa zato imas to obavestenje. Probaj ovaj program i vidi sta ce da ti prikaze:

http://download.orbmu2k.de/download.php?id=48
 
To je option ROM koji je vezan za SATA kontroler na ploci (najverovatnije je u pitanju Intel-ov kontroler). Zato ne vidis SSD, posto je on na drugom kontroleru. Ne znam kako je kod Asmedia, ali kod nekih dodatnih kontrolera postoji kombinacija tastera kojojm mozes da startujes setup (recimo Ctrl-I). Moja pretpostavka je da ti SSD vec radi u AHCI modu. Sto se tice tray obavestenja, ne treba da se brines. Verovatno je podrzan hot pluging pa zato imas to obavestenje. Probaj ovaj program i vidi sta ce da ti prikaze:

http://download.orbmu2k.de/download.php?id=48

Evo sta kaze :
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    112.9 KB · Pregleda: 65
Sta mislite ima li razlike ako ovaj adapter prebacim u PCI-e X16 iako je ovaj X1 2.0 ?
 
Na netu nadjoh da ASUS nije implementirao PCI Express 2.0 na P35 (P5K) plocama vec samo 1.0. Da li si apsolutno siguran da je 2.0?
Obzirom da je kartica X1 mislim da nema svrhe menjati slot, nista nece brze raditi u X4 slotu (osim ako nekim cudom nije 2.0 slot a sad je ubodena u 1.0)
 
Nazad
Vrh Dno