Šta je novo?

Upotreba komsijskog neta

hellhug

Poštovan
Učlanjen(a)
14.08.2014
Poruke
161
Poena
70
Pozdrav narode! Prvo da se izvinim ako postujem u pogrešnom podforumu.
Stanujem u stanu koji nema fiksni a ni kablovsku. Podstanar student. Komšinica, jedna divna bakica, dala mi je šifru svog wifi. Inače ima adsl net - po mojim merenjima sa fona sa 20mbps brzinom.
Signal neta u spavaćoj sobi hvatam odlično - pretpostavljam da joj je ruter sa druge strane zida. Ali nevolja je u dnevnoj sobi. Razmišljao sam da nekako pojačam signal njenog wifi da ima bolji prijem u dnevnom boravku i da se onda povežem sa pcijem mojim preko mrežnog kabla. Iscitao sam pomalo druge teme na ovom forumu i mislio da uzmem tl-wa850re pojacivac signala koji usto ima port za povezivanje sa pcijem. A i uređaj nije skup moj će studentski budžet to podneti.

Ako je od pomoci testirao sam brzinu preko speedtest aplikacije na mobu i postigao sledece rezultate:
1. U krevetu u spavacoj sobi (jako bitna stvar^^) rezultat 20/2 mbps
2. Na pragu izmedju spavace i dnevne sobe 4.7/2
3. Kod kompa 1.6/1.8 mbps.

Sta mislite da li da uzimam gorepomenuti uredjaj ili na neki drugi nacin pojacam signal? Napominjem da sprovodjenje kablova, busenje i sl. nije opcija - oboje smo podstanari i gazde ne bi dozvolile isto. Cilj je sa sto manje budzeta postici net na kompu za cisto update programa, poneki yt video, mozda neki torrent preko noci kad bakica spava. Ne zelim ni da joj opterecujem previse net jer je prilicno net i (net)socijalno aktivna. Niti hocu nesto sto zahteva preterano podesavanje kod nje ni pomeranje rutera kod nje u stanu.
Svaka sugestija i pomoc (a bogami i posalica) su dobrodosle. Unapred zahvalan.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakav je taj model koji si mislio da kupis, ja imam asus rp-n12 repeater na jednoj lokaciji i radi solidno. Repeater bi trebao da ti stoji u toj sobi gde je najbolji signal do glavnog rutera, a onda od repeater-a da sprovedes ethernet kabl do racunara, ili da kupis i dodatni wifi adapter za racunar ako neces kablove uopste.
 
Poslednja izmena:
Uzmi ruter koji moze to isto. Ovi sto se "grebu" od mene imaju Netis WF-2411(D). Jeftiniji je od tog pojacivaca, a moze i da se seta sa pozicijom lako dok bi tom ripiteru morao da dovodis uticnicu.
Jedini uslov je da nesto minimalno znas oko mreza (ili dobra volja da nadjes video upustvo na netu) i da ga podesis.
 
U oboje dobro izgledaju. Ovaj netis deluje jako simpaticno. Ima i antenicu za skidanje. Hvala na predlozima!

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Kupljen netis - setupovan sve sljaka ko bombona! Hvala svima! Moze lock.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno