Šta je novo?

Zvučna karta sa optičkim s/pdif-om

grnagus

Poštovan
Učlanjen(a)
02.06.2017
Poruke
44
Poena
54
Treba mi preporuka za PCI/E zvučnu karticu koja ima optički s/pdif izlaz.
Naime, trenutno imam https://www.idealno.rs/Proizvod/2527895/racunari-i-oprema/pc-komponente/zvucne-kartice/asus-zvucna-karta-xonar-dg, ali imam novi komp na kome više nemam slobodan PCI ulaz, pa mi treba neka PCI/E zvučna karta koju mogu da povežem sa a/v risiverom preko optičkog s/pdif-a.
Ne bih uzimao neki profi kartu, jer mi služi samo za prenos 5.1 zvuka do risivera za gledanje filmova. Dakle, nešto u cenovnom rangu do 10K dinara.
 
Ukoliko na matičnoj ploči imaš digitalni izlaz (skoro svaka ga ima) nije ti ni to potrebno. Optički ili coax kabl do risivera ti jedino treba.

Za slanje bitstrima do spoljnog Daca (u tvom slučaju je to risiver) je potpuno nebitno da li šalješ sa zvučne od hiljadu ili od tri evra. Iz kompa idu samo kečevi i nule. Nema obrade.
 
Poslednja izmena:
Ako ima izlaz na ploči.

A džiter i ostalo? Neki kažu da im bolje zvuči kad šalju sa posebne zvučne ili preko USB/SPDIF konvertora ...
 
Poslednja izmena:
jedino elekromagnetna interferencija da smeta, ali za to već treba da ima ogavan kompjuter

te priče da posebna pci-kartica daje bolji bitstream-out su još kriminalnije nego one o usviravanju kablova.

u principu, sa 2 pina spdif-out na ploči ---> činč , će imati savršenu vezu.
 
Poslednja izmena:
Član gvlada je pomenuo da mu kvalitetniji zvuk daje digitalni izlaz sa STX nego sa ploče.
 
Vladavina has spoken? ... Eto, sve je jasno...

Brojeve u zvuk pretvara DAC.

Lupiti tako nešto je isto kao reći da se bolje čuje cd proizveden u japanu od onog proizvedenog u portugaliji.

...ili da je bolje povezati eksterni dac pozlaćenim nego običnim usb kablom.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Imam plocu asus p5kc i risiver yamaha dsp a1 koji su povezani optickim kablom.Audio naravno drzim na hdd i primetio sam veliku razliku u kvalitetu zvuka zavisno od toga koji player koristim.Trenutno slusam audio u stereo formatu uz cyberlink power dvd,ali me zanima da li postoji nacin da cist,neobojen i neobradjen zvuk dodje do pojacala pa da se konverzija obavlja u yamahi,a ne u kompu jer ne verujem da je integrisana zvucna bolja od yamahinog pojacala.
 
Pa konverzija se i sada obavlja u Yamahi ako su povezani optičkim kablom. Razlike u zvuku potiču od podešavanja plejera. Da li si probao Jriver npr?
 
Nisam probao.Mislio sam da plejer samo propusta digitalni zapis do konvertera u pojacalu pa me zacudilo da se menja zvuk zavisno od plejera.
 
Jriver je odlican program sa gomilom podesavanja treba dosta vremena da se sve shvati i nasteluje.
Jos uvek ne razumem zasto se menja zvuk zavisno od plejera ako digitalni kabl nosi samo jedinice i nule i konverzija se obavlja u pojacalu.
Da li to znaci da bi drugacije zvucalo ako bih koristio digitalni izlaz neke kvalitetnije zvucne karte umesto integruse?
 
ne. zvučna preko spdif-a (digitalnog izlaza, bio on optički ili koaxialni) šalje neobrađen bitstream signal , dekodiranje vrši DAC u risiveru.
 
To znaci da bih trebao da podesim plejer tako da propusta "sirov"zvuk?Uz malo cackanja verujem da cu uspeti.
E jos jedno pitanjce,imam risiver yamaha dsp a1,zvucnike canton fonum 701dc.Da li je yamaha kvalitetniji dac od asus essence stx2?Ima li smisla da kupujem tu karticu,da li ce biti dobitka u kvaltetu zvuka?Naravno karticu bi sa pojacalom vezao cincevima tako da asus radi kao dac.
 
Ako slušaš stereo zvuk logično bi bilo da tu Yamahu zameniš za neko stereo pojačalo i dodaš dobru zvučnu kao STX II ili DAC tog ranga.
 
Poslednja izmena:
Prvenstveno slusam stereo,ali zasto bih menjao Yamahu?To je odlican uredjaj,23 kilograma tesko pojacalo se ne baca,znaci samo bih dodao stx2 ukoliko bi dobitak u zvuku opravdao ulaganje od 20k din.
Naravno ne bezim ni od 5.1 dts zvuka ali tu mi kvalitet nije toliko bitan.
 
Zato što ima gomilu za stereo bespotrebnih funkcija koje utiču na zvuk i zato što stereo pojačalo iste klase uvek, bez izuzetaka, daje primetno bolji stereo zvuk od AV risivera.

Nisam ti napisao da ga baciš već zameniš, prodaš.
 
Nazad
Vrh Dno