Šta je novo?

Sony Alpha 6000

Hattala

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2007
Poruke
945
Poena
465
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Koliko je dobar ovaj Sony za videose uglavnom , kucna upotreba ? Citao sam recenzije ,gledao po youtube , ali kako uvek biva ...uvek je to jedno a realna upotreba malo drugacija :) .

Koliko ,recimo , baterija moze da izdrzi pri snimanju full HD videa . Ili koliko slika moze da se skljocne sa kapacitetom baterije . Kit 16-50 mm + 55-210 mm . Itd...

Ako iko ima koju pametnu, rado bih saslusao savet :guitar::d
 
Ja planiram da ga kupim, ali samo za slikanje.
Koliko sam video, odlican je za video, dok se ne pregreje. A pregrevanje nastupa, zavisno od primerka koji ti zapadne, posle 20-50min konstantnog snimanja. Znaci ako snimas duze klipove, ne idi nikako na MILC. Ako snimas kratke, pa monitiras, onda je najbolji u cenovnom rangu (dslr i milc). I koliko sam skontao, oko 2 sata snimanja izdrzi baterija. Znaci sve preko youtube-a sam video/cuo, ako lazu oni, lazem i ja.

Ako ces samo da snimas, kupi kamkorder.
 
Imam A6000 i jako sam zadovoljan. Jedina zamerka jesu neke tupavosti u meni-ju na koje se navikneš. Mada, neke od njih baš smaraju.

Video je vrhunski. Ja nisam radio komparativne analize sa drugom mogućom konkurencijom, i slabo snimam video, ali ovo radi veoma dobro.
Doduše, kada je svetlo ok i postavka jednostavna, ne vide se (pre)velike razlike između njega i nekog baš dobrog telefona. Ali prednost A6000 raste geometrijskom progresijom kada se počnemo bližiti graničnim uslovima snimanja, malo svetla, veliki kontrast i pogotovo velika dinamika scene, brzina fokusa, ako želimo da se igramo planovima kroz dubinsku oštrinu, koristimo specijalnije objektive... Tu bilo šta što nije skuplje od mnogo k€ nema šta da traži.

Takođe, kada snimak krene da se obrađuje, tek tada se vidi kvalitet fajla iz ovog aparata.
 
Eeee to te pitam @NShappy :) . Klipovi koje snimam ,klinci i svakodnevne zezancije , nisu duzi od 5 min . Izuzetno do 10 min :) . Optiku bih koristio ova dva seta koja idu uz njega koju sam naveo u naslovu teme . Nadam se da je to dovoljno ?

Znaci nemam potrebe za externom baterijom tj jos jednom za backup jer ova moze da izdrzi bar do 1,5 h- 2 snimanja videa ?
 
Treba da imaš još jednu. Ako mrdaš dalje od kuće.

I da dodam, treba ti i externi punjač. Default ideja Sony-je je da bateriju puniš u aparatu dok je povezan na USB. Ali to je užasno sporo. Puni se preko 8 sati.
Ja sam kupio neki sa eBay, radi dobro.

Sada se setih da nisam probao da povežem aparat na neki jači punjač od telefona (od recimo 2A), da vidim da li će je brže napuniti nego klasičan USB port iz računara (ograničen na 0.5A)
 
Poslednja izmena:
Obavezno za A6000 uzmi dodatnu bateriju i eksterni punjač.

Zgodno je i ako imaš neki brži USB 3.0 čitač i pristojnu SD karticu, pogotovu kad su u pitanju video fajlovi, priično su veliki ako koristiš maksimalni kvalitet (koji je stvarno odličan).

Takođe 55-210 je OK za po danu, ali u uslovima slabog osvetljenja mi je uvek bio prilično beskoristan, spakujem ga čim krene da se smrkava.

Kad budeš u prilici nabavi neki od povoljnijih prime-ova (Sigma 30mm f/2.8 i Sony 50mm f/1.8 ili Sigma 60mm f/2.8 su dobar izbor).

Ako ti nekad bude zatrebao solidan blic - Godox TT350s je kao stvoren za A6000 i nije skup.
 
Poslednja izmena:
Hvala @Laza

Kako , verovatno, imas vise iskustva... koji bi ti preporucio : kvalitetan i veceg kapaciteta i da mogu da ga koristim i za Aparat i tablet ... ? Ne mora ogranicenje na nase trziste, mogu i preko da pazarim :) .
Hvala unapred .
 
Ne znam, ja sam na amazon.de kupovao neke generičke u rangu 25-30€ i korektno su se pokazali. Recimo ovaj

61wq0Ku%2BFzL._SL1000_.jpg
 
Obavezno za A6000 uzmi dodatnu bateriju i eksterni punjač.


Takođe 55-210 je OK za po danu, ali u uslovima slabog osvetljenja mi je uvek bio prilično beskoristan, spakujem ga čim krene da se smrkava.

Kad budeš u prilici nabavi neki od povoljnijih prime-ova (Sigma 30mm f/2.8 i Sony 50mm f/1.8 ili Sigma 60mm f/2.8 su dobar izbor).

Da li mogu da kupim samo Alphu 6000 body i jedan od ovih objektiva i da ga koristim non stop ? Nekih 90 % videosa snimam u kucnim uslovima ,sto znaci nije uvek super svetlo i slicno...ali i da snimam napolju po dnevnom svetlu sa nekim od ovih objektiva,verovatno nije problem ?

I na kraju : koji konkretno uzeti od ova tri posto se ne razumem u ove 50 mm...60 mm ...f/1.8 ...

:)
 
50/60mm na APS-C telima je preusko za svakodnevnu upotrebu, treba ti nešto šire.

Meni je na A6000 najviše vremena Sigma 30mm f/2.8, dobar je objektiv i možeš ga na oglasima nahvatati za 120-130€. Ako imaš više para imaš Sigmu 30mm 1.4 ili Sony 35mm 1.8, ali su dosta skuplji.

Ali uzmi slobodno A6000 u kompletu sa 16-50, nije neka doplata, a powerzoom je, ima stabilizaciju i za video je sasvim OK.
 
Nije problem kupiti neki od ovih skupljih objektiva ,nacicu nesto povoljno preko . Koji bi onda od ova dva koji si naveo meni odgovarao najvise ?

A uzecu onda i ovaj kit 16-50 koji ide uz 6000 nije problem , nego sam mislio da odmah uzmem objektiv malo bolji koji odgovara mojim potrebama koje sam naveo jer ionako nemam pojma sa ovim aparatima da radim nesto pametno :) pa sumnjam da cu da menjam objektive u zavisnosti sta snimam ili slikam : znajuci sebe nakacicu jedan i ...vozi Misko :)
 
Pa svakako onda Sigma 30mm 1.4 ili Sony 35mm 1.8 za svaki dan.

Sigma je oštrija, malo brža i jeftinija, ali gabaritno je dosta veći (A6000 sa njim teško da možeš da staviš u džep od jakne, za razliku od Sony 35-ce).

Sony ti je skuplji, ali skoro duplo manji i ima stabilizaciju (što je bolje zbog videa, kao i u uslovima slabe osvetljenosti gde ti treba duža ekspozicija), PDAF radi preko većeg dela senzora što je bolje ako fokusiraš na subjekat koji se brzo kreće i sl.

Ti proceni i vidi šta imaš u ponudi.
 
Pa mogu oba :) ali znaci preporuka je Sony ? Dobro , necu bas po jakni da ga vucem , nacice se neka fina torbica :)
 
Hatala, samo da ne bude zabune, vidim da se slabo razumeš, i nadam se da te ne vređam pitanjem...
Da li znaš da taj Sony 35 i ta Sigma nisu zoom objektivi? Sa njima zumiras "nogama" (hodaš napred nazad umesto zoomiranja :p )
Ne bi bio prvi koji je kupio prime objektiv, pa se iznenadio da ne može da zumira.
 
Ja uglavnom snimam sa max 1-2 m , sobna varijanta znaci ..znas ono mala deca luduju,svasta rade i ja tu se motam oko njih . Zoom se ne secam kada sam zadnji put koristio na ovom soniju digitalcu koji imam , noviji je ne znam oznaku ili pak sam puno snimao sa Iphone 7 plus i nikada nisam koristio zoom a videosi su inace , iznenadjen sam , odlicnog kvaliteta .


Ne vredjas nikako , naprotiv , odlicno si se setio i prihvatam tvoje reci kao dobronamerne smernice i savet . Ako ovo sto sam gore opisao spada pod " nepotrebnost" zooma ( da tako kazem ) , onda sam kandidat za njegovu nabavku ?
Nije mi bas moranje da kupim poseban objektiv , verovatno bih kao laik bio zadovoljan i sa osnovnim koji dolazi uz Alphu...ali rekoh ako vec kupujem da bar izvucem maksimum...kako neko rece, kvalitet se vidi posebno pri obradi materijala ili mozda pri snimanju brzih scena,manjka svetlosti ....

:)
 
Molim vas za savet koji ND filter (ili više njih) da kupim za ovu kameru. Posedujem sledeće objektive: kit objektiv 16-50, Sony FE 28mm f/2 Lens, Sony E 50mm f/1.8, Sony E 55-210mm f/4.5-6.3.
 
Kuku ! Pa koji model sam trebao koji moze a da ima veliki kapacitet ?? Uvek zeznem stvari , srecom svabe ce vrate bez problema :)

Hvala acivi_nik
 
Aaaa toooo :) . Hvala na pojasnjenju, znaci nije do powerbanka nego do Alphe :) .

Ali koliko sam shvatio brze se puni preko powerbank nego klasicno ?
 
Biće ti isto.

Jednostavno kupi par baterija i eksterni punjač i miran si. Možeš da uzmeš i grip, mada meni lakše da samo ponesem rezervnu bateriju i mirna glava.
 
Pa još na početku smo ti rekli, kupi bar još jednu ili dve baterije, i externi punjač. Korisiti napredni fotoaparat bez toga nema mnogo smisla.
Ne posmatraj fotoaparat kao telefon.
 
Nazad
Vrh Dno