Šta je novo?

Sony Alpha 6000

Hattala

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2007
Poruke
945
Poena
465
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Koliko je dobar ovaj Sony za videose uglavnom , kucna upotreba ? Citao sam recenzije ,gledao po youtube , ali kako uvek biva ...uvek je to jedno a realna upotreba malo drugacija :) .

Koliko ,recimo , baterija moze da izdrzi pri snimanju full HD videa . Ili koliko slika moze da se skljocne sa kapacitetom baterije . Kit 16-50 mm + 55-210 mm . Itd...

Ako iko ima koju pametnu, rado bih saslusao savet :guitar::d
 
NShappy , naravno da ne posmatram kao telefon ...nego sam nekako laicki shvatio da se sa powerbankom brze puni Alpha ( ne znam kako sam uspeo to da skontam) jer sam procitao da se jako spori puni a u mojoj glavi jblga kako sam shvatio da powerbank resava taj problem sporog punjenja . Onda 2 baterije i externi i to je to . Hvala ti na pojasnjenju , za nas gledaoce sa jeftinijim ulaznicama :) . Hvala druze .
 
Sporo se puni kad ga ukljucis na usb na komp, jer je 500mA. Puni preko punjaca za mobilni od 2A i brzo ce se puniti. Isti slucaj i sa powerbankom.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Tačno je da se nekim drugim punjačem, kroz USB port samog aparata, baterija puni brže. Ali i tako, ne puni se nešto previše brzo.
 
Moguce da ima limit na 1A kao neki stariji telefoni...
Naravno, najbolje je koristiti punjac za baterije i imati nekoliko baterija.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Kojeg proozvodjaca ili konkretnu ba(k)teriju bi vi preporucili ? Vidim ima puno proizvodjaca sa raznim kapacitetima pa verovatno ima razlike u kvalitetu medju njima.Isto i punjaci :-( . Uh bas moras da budes u materiji da izaberes , majka mu stara :) .
 
Koliko je 6300 bolja od 6000 ? Stigla mi je 6000 , ali od istog prodavca ( firma / Nemacka) dobio ponudu za 6300 bas dobru ( kada sam otisao na google da proverim koliko je inace.. ) .
 
Super , meni za snimanje uglavnom i treba . Ponuda je ultra povoljna , znaci da im vratim 6000 i doplatim 200 ojra za 6300 ?
 
Stigla makina tek sad :sceptic: . Kartica i 2 Patona baterije i punjac. Sad, za nas pocetnike, ovo nastelovati tj srediti postavke ... auuuuu :wall::d . Lepo mi nudili i neku knjigu za 30 evrica , ja reko' sta ce mi :D,) . Sada visim po youtube tutorijalima, vazdan svi znaju sve :banana::smoke:
 

Prilozi

  • makina.jpg
    makina.jpg
    102.2 KB · Pregleda: 121
Poslednja izmena:
Da malo ozivim temu kupio sam a6000 i vrlo brzo sigma 30mm f 2.8 i stvarno je super objektiv mnogo bolji od kit objektiva ali mi je vrlo brzo zatrebao malo veci opseg zuma. Prvo sam gledao 55-210 , lose recenzije ali ima puno super fotografija na netu . Neko na forumu napisao da je samo za dobro svetlo izgleda da je tako. Ove godine pojavio se sony 18-135 pravi turisticki objektiv koji bi mi uz sigmu radio 95% vremena ali je dosta skup oko 450€ . Da li je neko mozda probao sony 18-135 i kakav je.
 
Sorry na pitanju, ali, da li ti uopšte razumeš razliku između 55-210 opsega, i 18-135?!? 55-210 je tele zoom raspona. 18-135 ne nešto što zovu "univerzalni" raspon. Apsolutno nisu zamena jedan drugom.
 
Nazad
Vrh Dno