Šta je novo?

Sredstva za zaštitu privatnosti - Anketa

old_bookmaker

Darth Vader's accountant
Učlanjen(a)
19.08.2015
Poruke
2,447
Poena
215
Zamolio bih vas da popunite jednu kratku anketu (4 pitanja, google anketa) i pomognete u vezi jednog istraživanja.

https://goo.gl/forms/NEu0SpdpPdUIseOF3

Anketa je samo jedan mali deo ovog istraživanja ali veoma bitan u smislu nekih osnovnih statističkih podataka.

Demografski podaci nisu bitni, kao ni to odakle ste (iz koje zemlje).

Anketa je potpuno anonimna i nastavak je na anketu koja je sprovedena ranije (u papirnom obilku).

Hvala!
 
Popunio. :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Popunio. Inaće kvalifikovani sertifikat iz LK koristim svakodnevno da se ulogujem na portal na poslu, i da potpisujem dokumenta. Mislim da kod nas ljudi još nisu svesni prednosti koje taj sertifikat donosi.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Hvala svima za 30-ak odgovora do sada.

Krajem leta će ovo istraživanje biti gotovo. Do tada će valjda biti 1000+ odgovora. :)

Devix89 je napisao(la):
Mislim da kod nas ljudi još nisu svesni prednosti koje taj sertifikat donosi

Tačno tako, uglavnom ljudi ne znaju za šta sve mogu da koriste kvalifikovani digitalni sertifikat. Digitalno potpisivanje je samo jedan deo usluga koje ja takođe dosta često koristim.

Naravno, ograničenje koje nije mala prepreka za kućnu upotrebu je čitač za eID i program koji neko treba da koristi (znači, posedovanje računara). Ovde pričamo samo o eID, ne o ostalim vidovima digitalnih sertifikata.
 
Trebao bi samo da uzmeš u obzir da su posetioci ovog foruma ipak upućeniji u tematiku od proseka. ( :

Facebook je (npr.) malo bolje mesto za uzimanje uzorka.
 
Poslednja izmena:
Popunio ;)

pc264Wp.png
 
Trebao bi samo da uzmeš u obzir da su posetioci ovog foruma ipak upućeniji u tematiku od proseka. ( :

Facebook je (npr.) malo bolje mesto za uzimanje uzorka.

Uzeo sam to u obzir. :)

Hvala na sugestiji. Prvi deo ankete je bila "papirna" verzija, što bi rekli "s ulice", drugi je ovaj putem interneta (uključuje i facebook, mada ga ja nemam). Treći su studenti. ... Biće to dobar reprezentativni uzorak (sad zvučim kao CESID :D).
 
Nazad
Vrh Dno