Šta je novo?

Tracking cookies

@mrtavker,

Sta ja sad treba da uradim? Provajder mi je pukao, rezervni wi-fi ocajan, sta konkretno kucati? Manjaro je kod mene vec mi je jednom poludeo i vise nemam u Octopi prijavu da ima nesto za azuriranje iz AUR-a. Samo treba jos i octopi da otkaze a vezan je garant za ovaj lib i onda veselje, pokusao sam da menjam DNS servere nece da prihvati nijednu izmenu u neywork manageru..
 
Prvo vidi imas li libssl.so.1.0.0 biblioteku, ako nemas instaliraj paket openssl.

Kod mene je Manjaro x64 pa mi se ova biblioteka nalazi u /usr/lib64.

Kod:
cd /usr/lib64

Ako vec postoji simbolicka veza uklonis je.
Kod:
sudo rm libssl.so

I napravis novu vezu:
Kod:
ln -s libssl.so.1.0.0 libssl.so

Poslije ovoga kod mene je proradilo. Po defaultu postojala je simbolicka veza ali na libssl.so.1.1 sto i jeste pravilo problem.

Meni je pravio problem sa ethernetom tacnije po defaultu mi je bio pogresan modul definisan, u modprobe.d podesen r8169 umjesto r8168. Kod Manjara je problem sto pretjeruje da bude user friendly pa se onda zaleti gdje ne smije.

EDIT ~ Mijenjah ovu zadnju recenicu deset puta...

EDIT no. 22 ~ /usr/lib64 je takodje simbolicka veza na /usr/lib tako da u tom folderu podesi. Vidim na prosloj stranici da si se zalio u vezi toga.

EDIT no. 23 ~

wL7Y1F3.png
 
Poslednja izmena:

:-devil-:

Dobro, znači za gentoo i arch paket je openssl, za ubuntu/debian je libssl-dev a za opensuse libopenssl-devel (s' tim što je za arch izgleda potrebna i sitna intervencija)
To je dovoljna pokrivenost.
U medjuvremenu ja pokušavam da provalim kako se pravi chrome ekstenzija :)
Ne bi trebalo da je mnogo kompleksno, u principu treba samo da uzme url na koji se ide iz browsera, pogleda blok listu i ako je na njoj taj domen da ga onda blokira.
Ikona na toolbaru koja bi na klik pokazala koji domeni su blokirani na toj stranici, kao i sa brojem na samoj ikonici bez klika.
 

Prilozi

  • Screenshot at 2017-06-29 20:12:47.png
    Screenshot at 2017-06-29 20:12:47.png
    622.8 KB · Pregleda: 28
@ mrtavker,
I kod mene je Manjaro 64-bitna verzija ali struktua je ovakva kako sam lista, samo sam radio update jedno godinu dana.
 
Hmm, 100 linuksa 100 ćudi :)
Kod mene u gentoo lib64 i lib32 su pravi folderi a lib je symlink koji je zapravo lib64
 
Možda i nisi prevideo, možda arch radi tako, mnogo dugo sam na gentoo, ceo dan svaki dan :) tako da stvarno ne znam više kako drugi distroi rade ali u pravu si, nebitno je, menjaš isti folder :D
Kod lega99 i onog spiska sa locate libssl što je ostavio, me zbunjuje da ima samo /lib i /lib32 a lib64 se ne vidi nigde.
Kod mene lista samo /lib64

9oPDCXw.png
 
U pravu si, izgleda da svaki distro svoju politiku vodi. Kod mene je lib64 symlink na lib. Dok kad pokrenem "locate libssl" ispise samo ovaj glavni, obicni lib folder dok kod tebe ovaj 64.
 
Sad gledam ovaj moj screenshot iznad i primetim /opt/firefox/libss3.so , nije mi padalo na pamet to ranije ali ne znam šta bi bilo kada bih stavio i libssl.so u folder sa programom, onda bi se cela ova igranka sa kako instalirati taj lib završila, za sqlite3.so je bila fora da to radi ali u samom programu mu ti kažeš da traži taj .so u folderu gde je i program, za Synapse i openssl mi se čini da nema ta opcija ali vredi probati, to mogu i sam da probam tako što ga obrišem u lib i vidim da li radi ako je u app folderu.
 
Dobro je i ovako, samo u readme dodati koji paket za koji distro i to je to. Ko zna sta je tracking cookie sigurno zna i napraviti symlink u najgorem mogucem slucaju koji moze da ga zadesi tokom instalacije.
 
Ne radi ionako, upravo probao, čim nema u samoj biblioteci da se specificira putanja gde se nalazi biblioteka onda je očekuje da bude na pathu, moglo bi da se izvede sa LD_PRELOAD, tako Steam recimo radi i većina igara ali nema potrebe da se petlja sa time u ovom slučaju, drugo su igre, ne možeš ti da isporučiš igru i da kažeš "instaliraj sad XY paket, ako koristiš XX onda je paket YS ako si na PX onda je TZ".
Interesantno je kada sam odradio "sudo mv /usr/lib64/libssl.so.1.0.0 ~/Downloads" i probao program nije radio, što sam i očekivao, kada sam iskopirao u fodler gde je program takodje nije radio, a interesantno je kada sam hteo da ga vratim u /lib/64 sudo nije radio jer je i njemu potreban libssl :D morao sam sa "su" :d

Čekao sam lega99 da proba isto što si ti uradio na manjaru da bih napisao readme, nije problem i žurba ionako, treba tu da odradim još par stvari, .desktop file da bi mogao da se ubaci u Menu i pokreće tako, neku ikonicu da nadjem, razmišljam i o install skripti koja bi iskopirala gde šta treba a koju bi pokrenuo neko iz svog shella bez da uopšte skida sa githuba bilo šta, kao i neke interfejs sitnice. Treba i da odradim za chrome browsere kao što sam za firefox da skenira sve profile u tim browserima a ne samo default, mada realno svi koriste default, čak i da praviš više profila na kraju setuješ taj neki novi kao default pa on biva skeniran.
 
Tesko da cu ja bilo sta probati, azuriram linuxe ali ako je do provajdera dzaba azuriram, svi linuxi jedva rade. Ako su u azuriranji i patchevi onda bi trebalo da proradi punom brzinom ali to nije slucaj. Plus eternet konekcije koje se sad u imenu imaju 802-3 a bilo je 802-1, otkud ja sad da znam da je to prava konekcija ili mi je uvaljena.
 
Napravio sam instalacionu skriptu, jedino što ne mogu da proverim zbog desktopa kojeg koristim je desktop ikonica, trebalo bi da se vidi u Meniju, tako da bih zamolio nekoga da proba pa da javi.
https://github.com/kajzersoze/tracking-cookies-scanner

Instalacija može da se odradi iz terminala pokretanjem sledeće komande :
Kod:
sh -c "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/kajzersoze/tracking-cookies-scanner/master/install.sh)"
 
Radi. Sto se tice ikonice sad cu da se prebacim na KDE pa da vidim.

EDIT ~ Ne vidim je. U meniju nema nikakva, a u menubaru stoji genericka gnome sapica.
 
Poslednja izmena:
ok hvala, ne znam kako da rešim tu ikonicu, kopiram je u ~/.icons , uvek sam ranije za sebe to radio tako što sam kopirao u /usr/share/pixmaps ili /usr/share/icons pa u folder sa temom koju koristim ali za to bi mi ovde trebao "sudo". Zapravo u sam desktop file stavim putanju koja mi treba, problem sa time je da ne mogu ili ne znam kako da uhvatim $HOME varijablu u .desktop fajlu, mislim da to čak nije ni moguće, ako neko ima neku ideju neka javi.

Edit: kada bi recimo tu ikonicu prebacio u folder ge je program pa onda editovao desktop fajl i stavio :
Kod:
Icon=/home/USERNAME/TrackingCookiesScan/TrackingCookiesScan.png

kapiram da bi radilo.
 
Poslednja izmena:
ok hvala, ne znam kako da rešim tu ikonicu, kopiram je u ~/.icons , uvek sam ranije za sebe to radio tako što sam kopirao u /usr/share/pixmaps ili /usr/share/icons pa u folder sa temom koju koristim ali za to bi mi ovde trebao "sudo". Zapravo u sam desktop file stavim putanju koja mi treba, problem sa time je da ne mogu ili ne znam kako da uhvatim $HOME varijablu u .desktop fajlu, mislim da to čak nije ni moguće, ako neko ima neku ideju neka javi.

Mozes da napravis .desktop fajl i da ga stavis u ~/.local/share/applications
Ikonica moze da bude bilo gde
Npr

Kod:
[Desktop Entry]
Name=Tracking Cookie Scan
Comment=Tracking Cookie Scanner for Linux Desktop
GenericName=Tracking Cookie Scan
Exec=/put/do/execa %U
Icon=/put/do/iconice/ikona.png
Type=Application
StartupNotify=true

Neka se zove recimo tcscan.desktop i samo

Kod:
cp tcscan.deskopt ~/.local/share/applications && cp ikona.png /gde/god/vec/zelis
 
Kao što rekoh problem je što u .desktop fajlu ne može da se koristi ~ ili $HOME, to je problem.
 
Koliko ja znam to nije moguce, mislim da ces morati da stavis na neko sistemsko mesto, kao sto si vec napisao /usr/share/pixmaps na primer. Morace da se koristi sudo.
 
Pa to i kažem :)
Ima i druga varijanta, da iz install skripte editujem več iskopiran .desktop fajl, onda bih imao $HOME, to mi sad palo na pamet, probaću nešto kasnije i ako radi tako ću i da uradim.
Ima i treća varijanta, da koristim neku sistemsku ikonicu, da liči na neki satelit, tracking, nešto u tom fazonu.
 
@mrtavker, probaj kad budeš mogao opet da pokreneš install skriptu, trebalo bi sada da vidiš ikonu.
Možeš da obrišeš TrackingCookiesScan.png u ~/.icons , sada se ikona kopira u dir gde je i program, sa "sed" menjam .desktop fajl i to radi, jedino što ne mogu da proverim da li se i praktično vidi ikona.
 
Pa to i kažem :)
Ima i druga varijanta, da iz install skripte editujem več iskopiran .desktop fajl, onda bih imao $HOME, to mi sad palo na pamet, probaću nešto kasnije i ako radi tako ću i da uradim.
Ima i treća varijanta, da koristim neku sistemsku ikonicu, da liči na neki satelit, tracking, nešto u tom fazonu.

Trecu necemo, nije bas dotle doslo :)
Sto se tice druge, ne mozes da znas sta je u tom fajlu, ne deluje mi bas prakticno. Probaj ovo sto sam napisao, siguran sam da postoji elegantnije resenje, medjutim bila je jako duga nedelja i mozak mi je sprzen, ne funkcionise bas najbolje trentutno, ali mozes da iskoristis dok me smislis nesto bolje.

Kod:
#!/bin/bash
cd $HOME
get_that_damn_path(){
        pwd
}

echo "[Desktop entry]" >> cookie.desktop &&
echo -e "\nName=Tracking Cookie Scan \nComment=Tracking Cookie Scanner for Linux Desktop \nGenericName=Tracking Cookie Scan" >> cookie.desktop &&
echo -n "Icon=$(get_that_damn_path)" >> cookie.desktop &&
echo -e "/.local/icons/icon.png" >> cookie.desktop &&
echo -e "Type=Application \nStartupNotify=true" >> cookie.desktop

mv $HOME/cookie.desktop $HOME/.local/share/applications
 
Uff brate mimoišli smo se za minut :)
Treća je smor slažem se, mislim da neće biti potrebe za njom ali ako baš ne ide onda šta da se radi :)
Hvala ti na trudu, mislim da je sada okay, znaću kada stigne feedback :)
 
Cek, sad cu ja da probam dal sljaka.

Edit: Okej, iconica se vidi kada trazis aplikaciju, medjutim kada je otvori, nije vise ova sto si stavio, nego sapa. Takodje, ne radi skidanje liste kada pritisnes scan.
 
Poslednja izmena:
Da, kada otvori znam da je druga, šapa :)
To sam zaboravio da promenim.
Za skidanje liste imaš na prethodnim stranama (a i na githubu) rešenje, zavisi koji distro imaš.

Kod:
In order to download trackers list openssl is needed, Arch and Gentoo users should have openssl package installed, Ubuntu/Debian users need libssl-dev package and OpenSUSE needs libopenssl-devel

Edit: ako si na archu možda ćeš morati i symlink da napraviš, imaš na prethodnoj strani o tome, to još nije utvrdjeno da li baš mora ili je neka slučajnost bila, mada kapiram da mora.
 
Poslednja izmena:
Da, kada otvori znam da je druga, šapa :)
To sam zaboravio da promenim.
Za skidanje liste imaš na prethodnim stranama (a i na githubu) rešenje, zavisi koji distro imaš.

Kod:
In order to download trackers list openssl is needed, Arch and Gentoo users should have openssl package installed, Ubuntu/Debian users need libssl-dev package and OpenSUSE needs libopenssl-devel

Edit: ako si na archu možda ćeš morati i symlink da napraviš, imaš na prethodnoj strani o tome, to još nije utvrdjeno da li baš mora ili je neka slučajnost bila, mada kapiram da mora.

Da koristim Arch, svima bi vec rekao :D

Resilo problem, zahvaljujem. Odlicna stvar, javi kada izbacis pec gde postajemo deo botneta :D
 
@mrtavker, probaj kad budeš mogao opet da pokreneš install skriptu, trebalo bi sada da vidiš ikonu.
Možeš da obrišeš TrackingCookiesScan.png u ~/.icons , sada se ikona kopira u dir gde je i program, sa "sed" menjam .desktop fajl i to radi, jedino što ne mogu da proverim da li se i praktično vidi ikona.

Tu je ikonica i kod mene. HAARP antena je u pitanju ako se ne varam? :d
 
Ma dobro to je sad manje bitno, doduše ja je ni ne vidim jer sam stalno na i3, osim kad uđem na Plasmu samo zbog toga.
 
Nazad
Vrh Dno