Šta je novo?

Tracking cookies

Nikako da napisem ali dok sam imao verziju sa fajlom na disku i cesljao operu tu u tom fajlu nije sve. Spijuncina facebook kad ja rucno obrisem sve tragove trazi zeni logovanje u Operi da bi mogla da piskara. E kad sam brisao kroz program, on obrise cookies ali facebook cookies je negde druge uvaljen i ona ostaje ulogovana. Da je tracking cookies pise i u FF kad pocistim sve i odem na facebook, izadje poruka da ce da upise cookies da bi kao bolje radio i snalazio se. Kontam da ti glavni spijuni uvaljuju cookies na nestandardna mesta u browserima i da tek brisanje svega zivog pocev od istorije, istorije pretrazivanja i jos kojecega obrisu se ti spijuni.
 
Pa postoji u browseru i localStorage kao i sessionStorage koji isto mogu da služe za čuvanje sesija (češće za čuvanje neosjetljivih podataka). Ne znam da li fb koristi, ali je jako često u zadnje vrijeme da se cookie-ji mijenjaju njima.
 
Poslednja izmena:
@sammy

Skinuo sam sa gita zadnju verziju, kod mene nece, jednostavno nesto mu ne dozvoljava da ide na net i skine fajl koji mu treba, lepo javi da ne moze da skine fajl. Ja vise ne znam sta da mu cinim, probao sam druga setovanja za DNS servere, pobao kumovu konekcju (drugi provajder). Nesto ne dozvoljava da program ide na net a sta ne znam, ocito je to do KDE plasma i nebitno je da li je na Uuntu bazi ili Arch bazi kao Manjaro i KaOS. Mozda ima neko ekstra setovanje, mozda se @calexx pristeti pa napise.
 
Ne znam šta da ti kažem, već sam rekao dva puta da ne vredi da idemo dalje dok se neko treći ne javi i kaže da li njemu radi ili ne, ovako ne vredi da drvimo.
Možda nije niko video od šuma.

Evo da probam ovako, @mrtavker, molim te probaj, dakle idi na github , svuci bin folder, udji u njega i pokreni program, klikni na Scan i javi da li skenira.
 
Kod:
Problem downloading trackers list, check your Internet connection

To mi izbacuje. Dok kad pokrenem sa sudo onda niti izbacuje ovu poruku niti radi.
 
Ok hvala, srediću onda to na drugačiji način, verovatno je direktan download sa githuba problem, ne znam kako to da rešim osim da .. ne znam ipak za sada kako :)

Edit: zapravo nije to problem jer wget radi kao i download iz browsera, mislim ne ide mi u glavu jer meni radi.
Onda je neki problem u biblioteci za pascal koju koristim za download, ništa videču da nadjem nešto drugo pa da probamo onda još jednom jer je rešenje dobro, izvodjenje je trenutno problem.
 
Poslednja izmena:
Https je problem i mislim da fali biblioteka , najverovatnije openssl, jer kažem, kod mene radi, nemam ništa specijalno niti sam instalirao nešto specijalno za tu biblioteku.
http://wiki.freepascal.org/Synapse#SSL.2FTLS_support

Ali ok nema veze to više, neću koristiti nijednu externu biblioteku već ću da napravim da sa wget skine trackers.txt i to bi bilo to.
Javljam kad to odradim i pošaljem pa ne bi trebalo više da bude problema sa tim.
 
samo da javim da i kod mene pise ovo sto je mrtavker napisao. prethodna verzija je radila ok.
 
Poslao sam samo novi executable i zamenio prethodni u bin diru, source code i ostalo ću ako program sad radi dobro a ne vidim razloga stvarno da sada ne radi, tako da skinite ponovo pa probajte i javite.
 
kod mene se pokrenuo i skinuo je sam ovu trackers listu ali nije nasao ni jedan cookies... mada mozda sam bio bas cist... sad cu da izotvaram neka smeca pa javljam kad skeniram...

nemam pojma da li ovaj skener radi kako treba kod mene. za ovih par sajtova na kojima sam sada bio onaj program Cookies 5 koji sam okacio na pocetku na meku nadje gomilu tracking i nekih non-favorites (nepoznatih) cookies-a...
 
Poslednja izmena:
Probaj da izadješ iz browsera pa onda da skeniraš.
 
ja sam malo zeznuo stvar, ostao mi je ukljucen uBlock origin. iskljucio sam ga i ukucao 3 sajta sa tvog skrinsota i pronasao je 3 kolacica tako da je sve ok.

cookies.png
 
Sad je sve u redu:

QzXgHpf.png


Btnj kod mene je uBlock bio ukljucen tokom svakog skeniranja, kao i Firefox.

Takodje dodaj u README da bez instaliranog wget-a nece raditi, ja sam ga morao insatlirati jer inace koristim curl pa ga nisam imao.
 
Poslednja izmena:
i meni je bio ukljucen uBlock kod skeniranja sa ranijim verzijama skenera ali sada nije nista nasao, tek nakon sto sam ga ugasio i uneo namerno ova tri sajta. svakako korisna stvar, samo treba jos malo da se testira.
 
ok, da nije sada htelo da radi odustao bih 100% jer bi bilo isuviše :)
Mislim, jedino što sam izmenio u programu je način dobavljanja trackers.txt fajla, prvo sam ga isporučivao uz program, onda je na red došlo updejtovanje tog fajla, btw koliko sam primetio quidsup ga updejtuje jednom nedeljno, neko je bio pitao zaboravio sam da odgovorim, e sad skidanje tog fajla je problem, pascal je malo zeznut što se toga tiče, uglavnom koristim c++ i tu ne bi bilo problema, ali tu ima drugih problema oko gtkmm, nebitno...

@mrvtaker, znam za wget, više je bilo trenutno rešenje da vidimo o čemu se radi, mogu da zamenim wget sa curl, znači skidam fajl sa curl -O imefajla, čak je i bolja varijanta, jedino ne znam da li i curl stiže kao default instaliran na svim distroima, ja ga nisam sigurno ručno instalirao na gentoo, znači instaliran je kao dependency nečega.

Videću da potražim još neko rešenje ali da radi 100% mada to je to čini mi se, ako ne onda ću da stavim curl i to bi bilo to što se toga tiče, ima tu još nekog sitnog posla oko interfejsa, malo bolje to da izgleda, više informacija nekih i tako.

Edit: da, dosta paketa zavisi od curl a samo jedan od wget, barem kod mene i paketima koje ja imam instalirane.

u4FUHwU.png
 
Poslednja izmena:
Treba samo da instaliraju libssl-dev package da bi radio synapse_ssl, posto taj paket napravi potrebne symlink-ove na sistemu. Koliko se secam program trazi libssl.so, a taj devel paket napravi libssl.so symlink.
 
Poslednja izmena:
Treba samo da instaliraju libssl-dev package da bi radio synapse_ssl, posto taj paket napravi potrebne symlink-ove na sistemu. Koliko se secam program trazi libssl.so, a taj devel paket napravi libssl.so symlink.
Radi sa dodavanjem libssl-dev
 
Verovatno, znam da je neka biblioteka u pitanju, kod mene je sve dev tako da te biblioteke i nema, to je za ubuntu/debian ali ne znam za arch kakva je situacija što se tiče te biblioteke.
Hvala na informaciji.
Možda to onda i ne bi bila tako loša varijanta zapravo, da vratim synapse ako instaliranje te biblioteke rešava taj problem.
Ništa, tako je najbolje i da se uradi, samo neka neko skine libssl-dev i proba novi executable koji sam zakačio gde je vraćen onaj metod kome nikom nije radio osim meni.

Edit: ah lega99 me preduhitrio, ok dobra vest, još samo neko da javi kako se ta biblioteka zove u arch-u i rešen problem.
 
Poslednja izmena:
@sammy,

Radi nova verzija, primetio sam jer sam je starto iz terminala da za svaki browser ponovo radi wget :)
--2017-06-29 13:50:43-- https://raw.githubusercontent.com/quidsup/notrack/master/trackers.txt
Resolving raw.githubusercontent.com (raw.githubusercontent.com)... 151.101.112.133
Connecting to raw.githubusercontent.com (raw.githubusercontent.com)|151.101.112.133|:443... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 335362 (328K) [text/plain]
Saving to: ‘trackers.txt’

trackers.txt 100%[====================================================================>] 327,50K --.-KB/s in 0,1s

2017-06-29 13:50:44 (2,70 MB/s) - ‘trackers.txt’ saved [335362/335362]

--2017-06-29 13:50:51-- https://raw.githubusercontent.com/quidsup/notrack/master/trackers.txt
Resolving raw.githubusercontent.com (raw.githubusercontent.com)... 151.101.112.133
Connecting to raw.githubusercontent.com (raw.githubusercontent.com)|151.101.112.133|:443... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 335362 (328K) [text/plain]
Saving to: ‘trackers.txt’

trackers.txt 100%[====================================================================>] 327,50K --.-KB/s in 0,09s

2017-06-29 13:50:51 (3,49 MB/s) - ‘trackers.txt’ saved [335362/335362]

--2017-06-29 13:51:00-- https://raw.githubusercontent.com/quidsup/notrack/master/trackers.txt
Resolving raw.githubusercontent.com (raw.githubusercontent.com)... 151.101.112.133
Connecting to raw.githubusercontent.com (raw.githubusercontent.com)|151.101.112.133|:443... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 335362 (328K) [text/plain]
Saving to: ‘trackers.txt’

trackers.txt 100%[====================================================================>] 327,50K --.-KB/s in 0,1s

2017-06-29 13:51:00 (2,72 MB/s) - ‘trackers.txt’ saved [335362/335362]

--2017-06-29 13:51:08-- https://raw.githubusercontent.com/quidsup/notrack/master/trackers.txt
Resolving raw.githubusercontent.com (raw.githubusercontent.com)... 151.101.112.133
Connecting to raw.githubusercontent.com (raw.githubusercontent.com)|151.101.112.133|:443... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 335362 (328K) [text/plain]
Saving to: ‘trackers.txt’

trackers.txt 100%[====================================================================>] 327,50K --.-KB/s in 0,09s

2017-06-29 13:51:08 (3,43 MB/s) - ‘trackers.txt’ saved [335362/335362]
 
Da, pa više je to bilo privremeno (brzo za mene) rešenje, čisto da ne lomim glavu u čemu je kvaka, ali u pravu si :)
 
Sad jos da resimo misteriju da nam Archeri kazu sta je ekvivalent libssl-dev tj. kako se zove u Arch-u
 
Na Archu (odnosno na Manjaru) jedino da mi kazete koja verzija libssl se koristi i da se rucno napravi symlink na osnovu toga. Ne znam postoji li drugo rjesenje?

Uglavnom tu su:

PpZ20gK.png
 
Poslednja izmena:
Poslao sam i source code i finalni executable, ispravio readme i dodao za ubuntu/debian info.
Nije samo Arch, za OpenSuse bi takodje trebalo da se nadje ali dobro, ima vremena, sredićemo ;)
 
Ako vec postoji libssl.so fajl onda ne treba nista dodatno da se instalira, pretpostavljam da na Archu to vec postoji. Na rhel distrib je ssl-devel paket.

ln -s libssl.so.1.0.0 libssl.so

To na archu izgleda ide u okviru openssl paketa, a na opensuse bi mogao biti libopenssl-devel.
 
Poslednja izmena:
@mrtavker, probaj da nadješ cryptlib mada ga ja nema instaliranog i ne verujem da je u tome štos, mada ko zna, na prethodnoj strani sam već rekao da je verovatno problem u openssl, ostavio sam link tamo koji vodi na synapse biblioteku , evo šta tamo kaže :
SSL/TLS support
You can use OpenSSL, CryptLib, StreamSecII or OpenStreamSecII SSL support with Synapse. By default, no SSL support is used.
The support is activated by putting the chosen unit name in the uses section in your project. You also have to put the binary library file in your project path (Windows), or install it into your library search path (Linux, OSX).

Skinuo sam taj libssl-dev da vidim šta ima unutra, odavde konkretno : https://packages.ubuntu.com/trusty/amd64/libssl-dev/download
Ima include fajlove koji su potrebni za kompajliranje, i par symlinkova.
Ne bih znao trenutno u čemu je fora i kako bi se to rešilo na Archu.
 
Na Archu (odnosno na Manjaru) jedino da mi kazete koja verzija libssl se koristi i da se rucno napravi symlink na osnovu toga. Ne znam postoji li drugo rjesenje?

Uglavnom tu su:

PpZ20gK.png
Kod:
locate libssl
/opt/google/earth/free/libssl3.so
/usr/lib/libssl.so
/usr/lib/libssl.so.1.0.0
/usr/lib/libssl.so.1.1
/usr/lib/libssl3.so
/usr/lib/openssl-1.0/libssl.so
/usr/lib/openssl-1.0/pkgconfig/libssl.pc
/usr/lib/pkgconfig/libssl.pc
/usr/lib32/libssl.so
/usr/lib32/libssl.so.1.0.0
/usr/lib32/libssl.so.1.1
/usr/lib32/openssl-1.0/libssl.so
/usr/lib32/openssl-1.0/pkgconfig/libssl.pc
/usr/lib32/pkgconfig/libssl.pc
/var/lib/manjaro-tools/buildpkg/stable/x86_64/root/usr/lib/libssl.so
/var/lib/manjaro-tools/buildpkg/stable/x86_64/root/usr/lib/libssl.so.1.0.0
/var/lib/manjaro-tools/buildpkg/stable/x86_64/root/usr/lib/pkgconfig/libssl.pc
Evo Majaro sta koristi ne znam, provajder mi je puko a i rezervni wi-fi jedva radi, zasto je lib32 a instalisan mi je Manjaro 64-bitni
 
Instaliranjem openssl paketa dobije se libssl, medjutim pravljenje symlinka ne rjesava problem.
 
@mrtavker, Dobro je rekao e6111, mada treba da ideš u /usr/lib64 i otkucaj "ls -la libssl*"
Ovako je kod mene:
7N7CoY3.png


da bi se videlo šta je tu symlink, mada sve mi se čini da ga već imaš, mada proveri.
 
Sad radi sve, ipak je proizvod gluposti pa je u lib64 folderu i dalje bila simbolicka veza na 1.1 verziju, obrisah vezu pa je prebacih na 1.0.0 i radi. Btnj izgleda da i steam dodaje libssl posto vidim da i u njegovim folderima postoji.

lhibiPe.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno