Šta je novo?

Tracking cookies

sammy

Slavan
Učlanjen(a)
02.11.2007
Poruke
2,462
Poena
485
Zna li neko ima li neki skener za tracking cookies u linuxu ?
U bilo kom obliku.
Sećam se u windowsu je bio malware scanner HitmanPro koji je izmedju ostalog nalazio i brisao tracking cookies u browserima.
Nešto sam okupiran sa security izazovima zadnjih dana i ovo mi pade na pamet, napravio sam stoga scanner koji radi posao, ali me zanima kakav je kad se uporedi sa nečim drugim (ako postoji).
 

Prilozi

  • Screenshot at 2017-06-20 20:58:59.png
    Screenshot at 2017-06-20 20:58:59.png
    345.2 KB · Pregleda: 100
Ja koristim uBlock origin + NoScript na PaleMoon... buletproof.
 
Ne znaš da li je buletproof ako nemaš čime da skeniraš :)
Koristim i ja uBlock origin + Ghostery, opet je uspeo da nadje 45 tracking kukija sa ovim mojim čudom, zato me i zanima 2nd opinion.
Spisak tracking sajtova sam pokupio od quidsup ovde :
https://quidsup.net/notrack/
 
Ja koristim uBlock origin + Ghostery ali sam negde procitao da Ghostery spijunira. I sad covek vise ne moze biti pametan, ja u principu u Firefox pustam sve ali dok traje sesija, kod izlaska brise, plus rucno brisem svu istoriju iz Firefoxa barem jednom dnevno. Mogao bi taj prog da nabacis na git hub pa da ga kompajliramo za svoje distroe.
 
Dok neko ne dokaže da špijunira to je samo priča, barem ja ne znam da je neko dokazao, mada ne isključujem mogućnost.

Zakačiću na github to je najmanji problem, to sam i hteo zapravo, inače ne bih pravio GUI i da bude na engleskom.
Treba malo i da sredim kod pre nego što ga stavim.
Radi sve odlično trenutno ali samo za Firefox, Google Chrome i ostali browseri zasnovani na njemu (Opera, Chromium, Vivaldi itd.) enkriptuju cookies i videću danas da nadjem kako da ih dekriptujem, chromium je open source, probaću na kraju krajeva tamo da pronadjem kako oni to rade, kad završim zakačiću ga, verovatno danas ili sutra, ako ne uspem da dekriptujem zakačiću ga svejedno i biće funkcionalan za Firefox pa nije problem da se doda kasnije za ostale browsere kad se nadje rešenje.
 
https://github.com/kajzersoze/tracking-cookies-scanner

Funkcionalan je za Firefox, "Move to exceptions" nisam još implementirao tako da ne radi, kliknuti na "Scan", nakon toga na odredjeni cookie (ako ga ima) koji se želi obrisati pa na "Delete" ili "Delete All"
Požurio sam što pre da ga stavim tako da nema ni makefile niti sam čak napisao i description :)
Treba da doradim i interfejs, ubacim info neki prozor ili label, kolonu za browser koji je u pitanju itd. , kad stignem.
Ako je neko vičan C++ neka se slobodno pridruži.

@lega99, probaj pa javi utiske, ne moraš da ga kompajliraš, idi u bin pa pokreni samo TrackingCookiesScan
 
Poslednja izmena:
Nisam, nisam ni znao da to postoji.

Ne znam ni da li ima uopšte neki skener za tracking cookies, ok.. ima da ih blokiraš ali ne videh da ima da ih skeniraš, kao što rekoh znam za jedan u Windowsu.
Probao da nadjem ali nisam ništa našao, zato sam i pitao.

Ne znam ni da li ima neki addon koji koristi listu od quidsup sa tracking serverima, verujem da nije nikakav problem to da se napravi, možda se upustim i u to :)
 
sorry ako je off, ja koristim ovu stvarcicu na meku koja odlicno radi sav posao. evo link, bice ti jasnije pa mozda iscupas nesto korisno za svoj skener za linux:

https://cookie5app.com

evo jos jedne fine stvarcice za linux, besplatna zamena za Little Snitch na meku. nisam ga jos isprobao:

https://opensnitch.io
 
Poslednja izmena:
@sammy
Probao sam da pokrenem bin verziju ali nece, fali mi kernel modul
./TrackingCookiesScan: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.21' not found (required by ./TrackingCookiesScan)
Pogledao sam libstdc++ 6 imam instalirano, probacu u drugom linuxu kad zavrsim nesto sto prckam pa sutra javljam.
Evo probao sam u drugom linuxu opet mu nesto fali, sve kernel moduli
./TrackingCookiesScan: error while loading shared libraries: libgtkmm-3.0.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory

Kompajliro bi ali ja ne znam da napravim make file i sta u njemu treba da stoji.
 
Poslednja izmena od urednika:
Probaj da ga kompajliraš, dodao sam Makefile (skini ponovo sa githuba)
Trebaće ti pored gcc sledeće biblioteke : gtkmm, atkmm, glibmm, libsigc++, sqlite3
Za nazive tih biblioteka u tvom distrou zaista ne bih znao da ti pomognem, snadji se šta da ti kažem.

Guglajući tu grešku našao sam dosta rezultata, evo jedan na vrhu, nisam gledao ostale :
https://askubuntu.com/questions/719028/version-glibcxx-3-4-21-not-found

Probaj da startuješ sa:
Kod:
LD_PRELOAD="/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libstdc++.so.6" TrackingCookiesScan
 
Probao sam make sad on zeza
mainwindow.h:4:19: fatal error: gtkmm.h: No such file or directory
Instalirao sam ono sto si naveo to je kilo fajlova :)
Sa preload mora da se navede cela putanja i za program i opet zeza
undefined symbol: _ZN4Glib17SignalProxyNormal13connect_impl_EbON4sigc9slot_baseEb

Sve sto sam googla je okruglo pa na cose, sve imam instalirano a nece, mozda zeza stoje kod mene svaki distro KDE a ovo je GTK
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne mora cela putanja nego samo ./TrackingCookiesScan umesto TrackingCookiesScan , ako si u diru gde je TrackingCookiesScan kada pokrećeš tu komandu.

Ne znam šta je ovaj drugi error, nešto se kolje glib rekao bih, krastavac ne znam šta da ti kažem.
 
Probaj još jednom, trebalo bi sada da radi, dodao sam sve shared biblioteke koje su potrebne i kompajlirao sa switchem da prvo koristi biblioteke iz dira gde je i executable.
Znači skini ponovo, otpakuj , udji u bin dir i otkucaj ./TrackingCookiesScan u terminalu.
 
Probaj još jednom, trebalo bi sada da radi, dodao sam sve shared biblioteke koje su potrebne i kompajlirao sa switchem da prvo koristi biblioteke iz dira gde je i executable.
Znači skini ponovo, otpakuj , udji u bin dir i otkucaj ./TrackingCookiesScan u terminalu.
Sve odradio kako si napisao ali
Nece i nece, trazi sudo
bash: ./TrackingCookiesScan: Permission denied
ako startujem sa sudo opet nece
sudo: ./TrackingCookiesScan: command not found

Evo proverio sam vlasnistva nad fajlovima, za svaki slucaj ponovo proglasio da sam ja vlasnik, dao izvrsne dozvole sad je poruka
./TrackingCookiesScan: symbol lookup error: ./libgtkmm-3.0.so.1: undefined symbol: gtk_shortcut_label_get_type
 
Poslednja izmena od urednika:
Napravi ga executable.

Kod:
chmod +x TrackingCookiesScan
 
Nisam bio video, nije bilo pre nego što si editovao.
Da, pa ništa onda, gtkmm je izgleda vrlo problematičan, jedna od boljki linuxa sa bibliotekama, mogao bi da ga napravim portable i onda bi trebalo da radi ali nema veze, da ga napravim bez GUI-a, odnosno da bude CLI ne ide.
Napraviću ga u Lazarusu, izgledaće još bolje nego sad, radiće sigurno i neće biti nikakvih dodatnih biblioteka.
 
Nisam bio video, nije bilo pre nego što si editovao.
Da, pa ništa onda, gtkmm je izgleda vrlo problematičan, jedna od boljki linuxa sa bibliotekama, mogao bi da ga napravim portable i onda bi trebalo da radi ali nema veze, da ga napravim bez GUI-a, odnosno da bude CLI ne ide.
Napraviću ga u Lazarusu, izgledaće još bolje nego sad, radiće sigurno i neće biti nikakvih dodatnih biblioteka.
Kad napravis javi i okaci pa da probamo, usput trazio sam tu gresku na goolge ali nema nista...
 
Hvala ti na testiranju.

Odradio sam najteži deo posla i "Scan" funkcioniše, ostalo je da dodam da i obriše cookies što je vrlo prosto, htedoh pre toga da te zamolim da probaš ovako kako je za sada čisto da znam da li možeš uopšte da pokreneš program, lako ću da odradim ostatak. Znači na githubu sam dodao Lazarus dir, ostalo te ne zanima, udji u njega i pokreni samo TrackingCookiesScan, github skida execution permission pa odradi i to pre nego što ga pokreneš.
Javi šta se dešava i jedina što može da ti traži je sqlite biblioteka, to bi trebalo da je default instalirano u svakom distrou mada nisam siguran, uglavnom ako se buni da ne može da nadje sqlite drajver ti onda vidi da ga nadješ u package manageru, ako ništa onda javi i to je najmanji problem da zakačim i taj libsqlite3.so fajl, mada imaš to 100%
 

Prilozi

  • Screenshot at 2017-06-23 16:24:56.png
    Screenshot at 2017-06-23 16:24:56.png
    26.7 KB · Pregleda: 46
Hvala ti na testiranju.

Odradio sam najteži deo posla i "Scan" funkcioniše, ostalo je da dodam da i obriše cookies što je vrlo prosto, htedoh pre toga da te zamolim da probaš ovako kako je za sada čisto da znam da li možeš uopšte da pokreneš program, lako ću da odradim ostatak. Znači na githubu sam dodao Lazarus dir, ostalo te ne zanima, udji u njega i pokreni samo TrackingCookiesScan, github skida execution permission pa odradi i to pre nego što ga pokreneš.
Javi šta se dešava i jedina što može da ti traži je sqlite biblioteka, to bi trebalo da je default instalirano u svakom distrou mada nisam siguran, uglavnom ako se buni da ne može da nadje sqlite drajver ti onda vidi da ga nadješ u package manageru, ako ništa onda javi i to je najmanji problem da zakačim i taj libsqlite3.so fajl, mada imaš to 100%
Radi ali se stalno buni da mu fali libsqlite3.so
/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libsqlite3.so.0
/usr/lib/x86_64-linux-gnu/libsqlite3.so.0.8.6
Sad cu da probam sa preload, opet isto buni se da nema libsqlite3.so
 
Ok, napravio sam izmene, skini ponovo i radiće 100%
 
Ok, napravio sam izmene, skini ponovo i radiće 100%
Radi, vidim da si stavio tvoju biblioteku. Dal je moguce da je tolika razlika izmedju tih biblioteka, stavljao sam pre ovoga svoju biblioteku na Lazarus dir ali nije htelo da radi. Program radi, scan radi, nista nije nasao. Ja imam add-on u FF sad cu da ga iskljucim da vidim da li ce program nesto naci.
 
Program radi ali kod mene nista ne nalazi, ovo je cudno, iskljucio sam add-on samo postavke Firefoxa i ona dva add-ona koja smo na pocetku spomenuli. Evo gostery pokazuje google analitic nista nisam setovao, trebalo bi da program nesto nadje kad izadjem iz Firefoxa ili Firefox sve obrise. Sad cu da startujem facebook da vidim to djubre ostavlja svasta. Evo probao i facebook, ugasim Firefox pustim program ali ne nalazi nista, neverovatno. mozda ga i varijanta yandex dns sa polu-zastitom unistava.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nije razlika jedino u dodatoj biblioteci nego i u programu je stavljeno da koristi biblioteku iz dira gde je pokrenut program.
Ubuntu voli da stavlja taj dir x86_64-linux-gnu u /usr/lib, ne znam za ostale distroe, ovde kod mene sve to ide u /usr/lib64 , verovatno je zato nije nalazio ranije.

Meni je našao 46 cookies, dosta dugo je koriščen firefox, ne znam kako su prošli bilo pored 2 addona, možda sam ih gasio na kratko iz nekog razloga ranije ne mogu da se setim.

Probaću da vidim da pogasim ghostery i ublock pa da učitam neki iz trackers.txt sajtova pa ću ti reći kako tačno da dodaš neki, verovatno nije neki problem, nisam se time ni bavio :)
U medjuvremenu ću da ga dovršim i to bi bilo to.
 
Nije razlika jedino u dodatoj biblioteci nego i u programu je stavljeno da koristi biblioteku iz dira gde je pokrenut program.
Ubuntu voli da stavlja taj dir x86_64-linux-gnu u /usr/lib, ne znam za ostale distroe, ovde kod mene sve to ide u /usr/lib64 , verovatno je zato nije nalazio ranije.

Meni je našao 46 cookies, dosta dugo je koriščen firefox, ne znam kako su prošli bilo pored 2 addona, možda sam ih gasio na kratko iz nekog razloga ranije ne mogu da se setim.

Probaću da vidim da pogasim ghostery i ublock pa da učitam neki iz trackers.txt sajtova pa ću ti reći kako tačno da dodaš neki, verovatno nije neki problem, nisam se time ni bavio :)
U medjuvremenu ću da ga dovršim i to bi bilo to.
Ja sam mu i fizicki prebacivao biblioteku i nije pomoglo, radio sam i preload i nista. Trebalo bi program barem po momo misljenu da povremeno azurira sam listu trackers.txt. Nisam gasio ghostery i ublock ali moralo bi nesto da ostane posle facebooka. :)
 
Napraviću da automatski ažurira.

Našao sam kako da 100% dobiješ tracking cookie, prvo ugasi TrackingCookiesScanner, provalio sam da ako je aktivan onda Firefox snima cookies tek kada se ugasi, čak i kada se izadje iz Firefoxa, upisuje cookies u temp sql fajl i tek kada se oslobidi handle (koji je uzet od TrackingCookiesScanner) onda ga zapiše.
Pauziraj ghostery i idi na http://www.washingtonexaminer.com/
Izadji iz firefoxa.
Skeniraj i trebalo bi da nadje dynamicyield.com
 
Napraviću da automatski ažurira.

Našao sam kako da 100% dobiješ tracking cookie, prvo ugasi TrackingCookiesScanner, provalio sam da ako je aktivan onda Firefox snima cookies tek kada se ugasi, čak i kada se izadje iz Firefoxa, upisuje cookies u temp sql fajl i tek kada se oslobidi handle (koji je uzet od TrackingCookiesScanner) onda ga zapiše.
Pauziraj ghostery i idi na http://www.washingtonexaminer.com/
Izadji iz firefoxa.
Skeniraj i trebalo bi da nadje dynamicyield.com
Kod mene nema nista, sve sam uradio kako pises, ugasio TrackingCookiesScanner (ugasen je i bio), ghostery sam iskljucio u setovanju, otisao na stranicu, sve sam dozvole dao u NoScript, izasao iz Firfoxa.
Startovao sam TrackingCookiesScanner ali nista ne nalazi, nemam pojma sta se desava, Firefox je verzija 54.0 64-bit.
 
Mislim da je do mene problem, tj. programa, trenutno skenira samo default profile pa ako si imao još firefox profila njih nije ni gledao već samo default.
Poslao sam nedovršen program, čisto me zanimalo da vidim da li ćeš moći da ga pokreneš, za razliku od onog prethodnog radjenog u c++
Ništa, hvala ti na trudu, završiću ga kako treba i da bude 100% funkcionalan za Firefox pa ću da ga zakačim sa source codom.
Nakon toga ću da probam da ubacim i chrome based browsere.

btw vidi se razlika u c++ i pascal u brzini, c++ program je završavao scan bukvalno momentalno, instant, pascalu treba nekoliko sekundi, zato sam i ubacio progressbar u pascal verziju.
Ali zato c++ ima drugih mana, kad je gtkmm i linux barem u pitanju.
 
Mislim da je do mene problem, tj. programa, trenutno skenira samo default profile pa ako si imao još firefox profila njih nije ni gledao već samo default.
Poslao sam nedovršen program, čisto me zanimalo da vidim da li ćeš moći da ga pokreneš, za razliku od onog prethodnog radjenog u c++
Ništa, hvala ti na trudu, završiću ga kako treba i da bude 100% funkcionalan za Firefox pa ću da ga zakačim sa source codom.
Nakon toga ću da probam da ubacim i chrome based browsere.

btw vidi se razlika u c++ i pascal u brzini, c++ program je završavao scan bukvalno momentalno, instant, pascalu treba nekoliko sekundi, zato sam i ubacio progressbar u pascal verziju.
Ali zato c++ ima drugih mana, kad je gtkmm i linux barem u pitanju.

Nemam vise profila, jedan jedini, koristim identicni profil za sve linuxe, kad instaliram novi linux samo prekopiram komplet .mozilla dir.
 
Nazad
Vrh Dno