Šta je novo?

NetNet - Nis

Da li jos neko trenutno ima prekid ?
Vidim da ni tehnicka podrska ne moze da se dobije.
 
Kod mene sve super radi, a na njihovom sajtu pise da ce da budu planirani radovi ali tek sutra i to preko noci
 
Odgovor koji sam dobio na mail, verovatno nije u svim delovima grada problem, ali sustina je da postoji :D

1652945573444.png
 
Majka uspela da dobije podrsku, potvrdili joj da je havarija neka. Resice to oni brzo, ako bude kao za ranije havarije sto su resavali :)
 
Cao, da li neko zna koja je šifra za tenda ruter?
 
Hvala, radi. Na CGNAT sam, sad sam poslao zahtev da me skinu.
 
Samo da javim da su me odmah skinuli sa CGNAT. Samo sam poslao mail podrsci i sve su uradili bez dodatnih pitanja i prebacivanja na druge.
 
Zdravo svima. Koristim netnet internet uz ovaj uredjaj: HG8247H.
Da li znate username i password?
 
Probaj netnet netnet 😁
 
Trebalo bi da moze to na svakom ruteru.
 
Da li neko ima trenutno prekid ? Vidim da ni sajt netnet-a ne radi ?
 
Da. Desavalo se vec ranije ovako jednom, verovatno neki kvar imaju.

Edit:

Proradilo sve.
 
Poslednja izmena:
Koristim neko vreme netnet. Desava mi se kad udjem u google da mi u uglu pise lokacija Meksiko. Youtube mi prikazuje reklame za Meksiko, u google play prodavnici nudi prodaju aplikacija u Meksickoj valuti... Kad ukucam my ip location prikazuje Nisavski okrug. Jel se desava nekome ovo? Sta moze biti problem? Nije bilo na pocetku tako, vidim da se menjala ip adresa.
 
Ako mislis na CGNAT da ali mozes da trazis da te skinu.
 
Da li još neko trenutno ima prekid što se tiče neta? Vidim da im ni sajt ne radi, kao ni telefon...
 
Isto. Kaputt. haha

Edit: Evo radi sada.
 
Imao sam prilike da probam njihovu kablovsku. Bas je losa. EPG retko gde ima. Mnogi kanali nisu u HD a kod drugih jesu. NBA je u sd. Discovery ID. Cinestar kanali su u sd. Nemaju euronews, k1...net im je odlican ali kablovska uzas.
 
Ko jos gleda televiziju 🤷‍♂️
 
Поздрав свима. Ускоро ми истиче НЕТ НЕТ пакет па ме интересује како је могуће да имају најспорији проток а сличне цене као рецимо Орион ? У чему је цака ?
Такође ме интересује у вези CGNATa шта је реална мана овог и како уопште да знам да ли сам на њему или не ?
П.С. Много ми делује као да их је купио телеком али нигде не могу да нађем да ли је то тако или не.
 
Поздрав свима. Ускоро ми истиче НЕТ НЕТ пакет па ме интересује како је могуће да имају најспорији проток а сличне цене као рецимо Орион ? У чему је цака ?
NetNet koristi prvu generaciju gPON opreme koja po optičkom vlaknu koje se deli na do 32 korisnika ima kapacitet od 2500/1250Mbps. Orion Telekom koristi drugu generaciju gPON opreme (10gPON), koja ima kapacitet po vlaknu koje se deli na do 32 korisnika od 10.000/2.500Mbps. To je osnovni razlog zašto Orion može da ponudi veće brzine.

Naravno, moraš da znaš da svaki ISP koristi nešto što se zove agregacija, odnosno, na vlaknu od 2500Mbps svakom korisniku "sleduje" 2500/32=78.125Mbps. Ipak, i najmanji paketi imaju vece brzine. To je moguce zato sto ne koristi svaki korisnik non stop maksimalnu brzinu, vec su to vrlo retki slucajevi (narocito pri brzinama od 100+Mbps).

I onda recimo na vlaknu od 2500Mbps imas 30 korisnika sa 200Mbps paketom. Njima je za ostvarivanje pune brzine potrebno 6000Mbps na vlaknu, a toga nema. Ali dok god zbirni protok svih korisnika na vlaknu ne premasuje 2500Mbps, niko to nema sanse da primeti. U praksi ovo dobro funkcionise, s tim sto su provajderi oprezni da ne daju bas ogromne brzine kako se ne bi desavalo cesto i primetno da je link na vlaknu zauzet.

Ako hoces garantovan i samo tvoj protok, uzmes lepo uslugu baziranu na optickim ethernet standardima, gde jedno vlakno ide od provajdera do tebe, gde ne delis taj kapacitet nisakim i imas 24/7 mogucnost za maksimalan protok. Takva usluga postoji kod vecih provajdera, ali kosta reda velicine 50.000 dinara mesecno za 200Mbps simetricnog protoka.
Такође ме интересује у вези CGNATa шта је реална мана овог и како уопште да знам да ли сам на њему или не ?
CGNAT je način da provajder koristi istu IPv4 adresu za više svojih korisnika. Taj broj može da bude 10-16-256 korisnika na istoj IP adresi.
U praksi to znači da nemaš pristup svojoj mreži spolja - kolko god da podešavaš port forwarding ili bilo šta. Ovo može da pravi probleme ako koristiš bilo kakve aplikacije koje očekuju direktnu komunikaciju između korisnika. Primeri ovakvih aplikacija su: neke multiplayer igrice, P2P deljenje fajlova, pristup fajlovima na lokalnom NAS-u sa druge lokacije itd...
Da li si na CGNAT-u možeš da vidiš tako što se uloguješ u web interfejs svog rutera i pogledaš status WAN konekcije. Ako joj je dodeljena IP adresa iz opsega 100.64.x.x - 100.127.x.x onda si sigurno na CGNAT-u.
П.С. Много ми делује као да их је купио телеком али нигде не могу да нађем да ли је то тако или не.
NetNet nije kupljen od strane telekoma za razliku od ExeNet-a. NetNet čak uopšte i ne koristi telekom kao nadprovajdera. NetNet ima kombinaciju SBB IP tranzita i nekih lokalnih peer-inga.
 
Хвала на детаљном објашњењу. Мени је орион понудио 200-400-600 мегабитни проток на адреси коју сам им дао за проверу и рекли су ми да на згради имају антену и да са ње вуку оптику до стана и да због тога не може пакет од 1000 мегабита. Кад су ми уводили Нет Нет вукли су оптику са бандере 3 улице ниже па до мене. Ја сам генерално задовољан нет нет интернетом али сам до сад мислио да је то оптика - оптика а не преко антена. Сад читам на нету да је ГПОН преко антена које су подложне губљењу сигнала и прекидима када пада снег или киша. Отписао сам Орион због те антене сад као опет узимам их у обзир. Који је твој савет ?
 
Ja sam kod NetNet-a preko 10 godina, ne bih ih menjao ni za 10x vecu brzinu po istoj ceni. Stabilan internet, podrska koja radi svoj posao, jako retko pada/puca i kada padne brzo se resi.
 
Хвала на детаљном објашњењу. Мени је орион понудио 200-400-600 мегабитни проток на адреси коју сам им дао за проверу и рекли су ми да на згради имају антену и да са ње вуку оптику до стана и да због тога не може пакет од 1000 мегабита. Кад су ми уводили Нет Нет вукли су оптику са бандере 3 улице ниже па до мене. Ја сам генерално задовољан нет нет интернетом али сам до сад мислио да је то оптика - оптика а не преко антена. Сад читам на нету да је ГПОН преко антена које су подложне губљењу сигнала и прекидима када пада снег или киша. Отписао сам Орион због те антене сад као опет узимам их у обзир. Који је твој савет ?
Ako ti je alternativa tzv "gpon light" tehnologija Oriona, ja bi ostao na NetNet-u. Ipak je ovo njihovo bolje.

Kasnije u toku večeri ću napisati zetaljno zašto dajem takav predlog.
 
Nemam ni kod mene neta
 
Sad stigao kuci, radi.
 
Nazad
Vrh Dno